R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Video Dizin Raporu Google Search Consoel'a Eklendi!

  Google'ın yeni video dizin raporu tüm kullanıcılar için Google Search Console'a eklendi. Sayfalarında video kullanan kişiler artık videoların dizine eklenip eklenmediklerini kontrol edebilecekler.

  Timur Demir
  Timur Demir R10 Editörü
  22.08.2022 17:17 1447 2 dk okuma süresi
  Video Dizin Raporu Google Search Consoel'a Eklendi!
  Son Düzenleme:

  Google, Mayıs ayında yaptığı açıklama ile Google Search Console aracına yeni bir video dizin raporu ekleyeceğinizi belirtti. Temmuz ayında video dizin raporu pek çok mülkte kullanılabilir hale getirildi ama tüm kullanıcılara açılmadı.

  Arama motoru devi, Twitter'dan paylaştığı duyuruda video dizin raporunun artık tüm kullanıcılar için aktif hale getirildiğini duyurdu. Bununla birlikte Google, URL inceleme aracını güncelleştirerek belirli bir sayfadaki videoların durumunu takip edebilmeyi kolaylaştırdı.

  Video dizin raporu nedir?

  Video dizin raporu, sitenizde dizine eklenen kaç sayfada video aldığını gösteren bir rapordur. Rapor doğrultusunda kullanıcılar hangi sayfaların video dizinine ekleneceğini görebilirler. Google'a göre söz konusu rapor videoların arama motoru sonuçlarındaki sıralamaları iyileştirebilme potansiyeli olacak.

  Video dizin raporu ne zaman gösterilecek? Google'a ait tarama botları sayfanızda video tespit ettiğinde Kapsam bölümünün hemen altında Video Sayfaları şeklinde bir menü görünür hale gelecek. Eğer Google'ın tarama botları sitenizde video tespit edemezse kullanıcılar bu rapora erişemeyecekler.

  Sayfalarda yer alan videoların arama performansına tam olarak nasıl etki edeceği net değil. Ancak Google'a göre sayfalarda videoların yer alması arama görünürlüğünün iyileştirilmesine yardımcı olacak. Bu sebeple video dizin raporunu önemsemek ve varsa sitedeki hataları düzeltmek iyi bir fikir olabilir.

  Video dizin raporu ne işe yarar?

  Video dizin raporu kullanıcılara ne anlatır? Rapor, sitenizdeki videoların dizine eklenme durumlarını gösterir. Google'ın kaç sayfada videoları tanımlayabildiğini rahat bir şekilde görebilirsiniz. Detaylı inceleme yaptığınız zaman videoların fark edilmesine engel olan teknik problemi saptayabilirsiniz.

  Sitenizde yer alan bir sorunu düzeltmeniz durumunda doğrulama yapabilmek için bu raporu kullanabilirsiniz. Ayrıca videoların durumunu takip etmek için idealdir. Google, URL inceleme aracını biraz daha geliştirme yoluna giderek videolar konusunda ek bilgi edinmenizi sağlamaktadır.

  Google Search Console'a eklenen video dizin raporunu önemsemeniz gerekir. Sitenizde videolar varsa arama motoru sonuç sayfasında görünürlüğünüzü yükseltebilirsiniz. Böylece daha fazla trafik elde edebilir ve marka bilinirliğini iyileştirmeyi başarabilirsiniz.

  Founder: Demir Otomotiv & Grana Yazılım

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Rekabet Kurumu, Google'ın Arama Sonuçlarındaki Durumunu İnceliyor

  Rekabet Kurumu, arama motoru sektöründeki hakim durumunu kötüye kullandığı iddiasıyla Google'a soruşturma başlattı.

  Google İkinci El Araba İlanları Gösterecek!

  Google, ikinci el araba ilanları göstermeye başlayacak. Yapılacak olan bu güncellemeyle beraber firmalar, Google’da ikinci el araba listeleyebilecek!

  Google MusicLM Adında Yapay Zeka Geliştirdi: Müzik Üretiyor!

  Google, MusicLM isminde yapay zeka uygulaması geliştirdi. MusicLM uygulaması, kullanıcıların kendi müziğini üretebilmelerini sağlıyor!

  Forza Motorsport Oyunu için Yeni Bir Video Yayınlandı!

  Forza Motorsport oyunu için yeni bir video yayınlandı. Paylaşılan videoda oyun ile ilgili birçok detaya yer veriliyor!

  Video Dizin Raporu Google Search Consoel'a Eklendi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et