R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Video Dizin Raporu Google Search Consoel'a Eklendi!

  Google'ın yeni video dizin raporu tüm kullanıcılar için Google Search Console'a eklendi. Sayfalarında video kullanan kişiler artık videoların dizine eklenip eklenmediklerini kontrol edebilecekler.

  Timur Demir Timur Demir 22.08.2022 17:17 1273 2 dk okuma süresi
  Video Dizin Raporu Google Search Consoel'a Eklendi!
  Son Düzenleme:

  Google, Mayıs ayında yaptığı açıklama ile Google Search Console aracına yeni bir video dizin raporu ekleyeceğinizi belirtti. Temmuz ayında video dizin raporu pek çok mülkte kullanılabilir hale getirildi ama tüm kullanıcılara açılmadı.

  Arama motoru devi, Twitter'dan paylaştığı duyuruda video dizin raporunun artık tüm kullanıcılar için aktif hale getirildiğini duyurdu. Bununla birlikte Google, URL inceleme aracını güncelleştirerek belirli bir sayfadaki videoların durumunu takip edebilmeyi kolaylaştırdı.

  Video dizin raporu nedir?

  Video dizin raporu, sitenizde dizine eklenen kaç sayfada video aldığını gösteren bir rapordur. Rapor doğrultusunda kullanıcılar hangi sayfaların video dizinine ekleneceğini görebilirler. Google'a göre söz konusu rapor videoların arama motoru sonuçlarındaki sıralamaları iyileştirebilme potansiyeli olacak.

  Video dizin raporu ne zaman gösterilecek? Google'a ait tarama botları sayfanızda video tespit ettiğinde Kapsam bölümünün hemen altında Video Sayfaları şeklinde bir menü görünür hale gelecek. Eğer Google'ın tarama botları sitenizde video tespit edemezse kullanıcılar bu rapora erişemeyecekler.

  Sayfalarda yer alan videoların arama performansına tam olarak nasıl etki edeceği net değil. Ancak Google'a göre sayfalarda videoların yer alması arama görünürlüğünün iyileştirilmesine yardımcı olacak. Bu sebeple video dizin raporunu önemsemek ve varsa sitedeki hataları düzeltmek iyi bir fikir olabilir.

  Video dizin raporu ne işe yarar?

  Video dizin raporu kullanıcılara ne anlatır? Rapor, sitenizdeki videoların dizine eklenme durumlarını gösterir. Google'ın kaç sayfada videoları tanımlayabildiğini rahat bir şekilde görebilirsiniz. Detaylı inceleme yaptığınız zaman videoların fark edilmesine engel olan teknik problemi saptayabilirsiniz.

  Sitenizde yer alan bir sorunu düzeltmeniz durumunda doğrulama yapabilmek için bu raporu kullanabilirsiniz. Ayrıca videoların durumunu takip etmek için idealdir. Google, URL inceleme aracını biraz daha geliştirme yoluna giderek videolar konusunda ek bilgi edinmenizi sağlamaktadır.

  Google Search Console'a eklenen video dizin raporunu önemsemeniz gerekir. Sitenizde videolar varsa arama motoru sonuç sayfasında görünürlüğünüzü yükseltebilirsiniz. Böylece daha fazla trafik elde edebilir ve marka bilinirliğini iyileştirmeyi başarabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Reklamlardan Sonra Sıra Çözünürlükte: 4K Youtube Videoları Ücretli mi Olacak?

  Youtube, yakın dönemde 4K video özelliğini çıkaracak. 4K özelliği, sadece Youtube Premium üyelerine özel olacak.

  Google Türkiye’nin İlk Kadın Arkeoloğuna Özel Doodle Çıkardı!

  Google, Türkiye'nin ilk kadın arkeoloğu olan Jale İnan adına özel bir Doodle çıkardı. Doodle’lar, Google tarafından özel bir şekilde hazırlanır.

  Google, Mobil Aramada 5 Önemli Değişiklik Yapacak

  Google, mobil aramada beş farklı değişiklik yaparak kullanıcı deneyimini iyileştirecek. Mobil uygulamaya gelişmiş sorgu iyileştirmeleri ve aramaları kolaylaştıran çeşitli özellikler eklenecek.

  Bu Uygulamaları Derhal Silin! App Store ve Google Play’de Reklam Dolandırıcılığı!

  Google Play ve App Store'daki uygulamaların bazılarında dolandırıcılık saptandı. App Store'da 10, Google Play'de ise 75 dolandırıcı uygulama bulundu.

  Video Dizin Raporu Google Search Consoel'a Eklendi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et