R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yeni Bir Xbox Konsolu Mu Çıkacak? Bilinmeyen Bir Model Mi Geliyor?

  Geçtiğimiz günlerde Phil Spencer’ın paylaştığı bir görselde küçük bir detay dikkatleri çekti. Şu an piyasada olmayan bir Xbox konsolunun yer aldığı görsel kafa karıştırdı. Akıllara Microsoft’un yeni bir konsol sürprizi yapma olasılığı gelmiş oldu!

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  12.10.2022 15:36 1610 2 dk okuma süresi
  Yeni Bir Xbox Konsolu Mu Çıkacak? Bilinmeyen Bir Model Mi Geliyor?
  Son Düzenleme:

  Microsoft’a ait Project Keystone projesi kapsamında bazı bilgiler öğrenilmişti. Bu kapsamda sadece bulut tabanlı oyunların oynanabileceği bir proje üzerinde çalışıldığı ortaya çıkmıştı. Bu bilginin üzerine ise son derece çarpıcı bir paylaşım yapıldı. 

  Phil Spencer’a ait olan bir görsel paylaşımı kafaları karıştırdı. Bu görselde gizemli bir Xbox konsolu yer almakta. Görselde yer alan konsolun, bulut tabanlı oyun projesi ile bir alakasının olup olmadığı bilinmiyor. Şu an için herhangi resmi bir açıklama yapılmadı. 

  Xbox bulut bir oyun konsolu mu piyasaya sürülecek?

  Phil Spencer, Fallout serisinin yirmi beşinci senesinin kutlanması esnasında bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşımda rafta bulunan gizemli bir Xbox konsolu takipçilerin dikkatinden kaçmadı. Vault Boy heykelinin üst raflarında yer alan konsol, diğer konsollara göre oldukça küçük. Bu paylaşımın bilinçli olarak paylaşıldığı da iddialar arasında. 

  Rafta hali hazırda bulunan bir ürünün bu kadar dedikodu çıkarmış olması da ihtimallerden biri. Fakat bir diğer taraftan, paylaşımın bilinçli yapıldığı da düşünülmekte. Microsoft tarafından geliştirilen bulut oyun projesi duyulmuştu. Bu proje için özel bir konsol üretilmeye başlanmış olabilir düşünceleri akıllara geldi. Eğer böyle bir üretim söz konusuysa demo modellerden birinin Phil Spencer’a gönderilmesi muhtemel. 

  Paylaşılan görseldeki konsol neden bu kadar küçük?

  Konsolun boyutunun oldukça küçük olmasına da tatmin edici açıklamalar geldi. Bulut oyun projesi için üretilen konsol, güçlü bir donanıma ihtiyaç duymayacak. Aynı zamanda güçlü bir bellek de yine konsolda yer almak zorunda olmayacak. Bu sebeplerle konsolun boyut olarak küçük olması insanları şaşırtmadı. 

  Bulut oyun konsollarının çalışmak için ihtiyaç duydukları tek şey internet. Bu da piyasadaki standart oyun konsollarının gösterdiği performansı gösteremeyecekleri anlamına gelmekte. Bu kapsamda geliştirilmesi ve iyileştirilmesi gerekecektir. Bu iyileştirme ve geliştirme çalışmalarının tamamlanması ise zaman alacağa benziyor. Microsoft tarafından bir konsol üretilecekse bu konsolun kısa süre içerisinde piyasada yer alması beklenmiyor. Yani böyle bir ürün varsa bile, önümüzdeki kısa dönem içerisinde satışa sunulmayacak. Nvidia da kendi bulut oyunlarını bir uygulama içerisinde kullanıcılarına sunmayı tercih etmektedir. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Flip 6’nın Maket Görüntüleri Yayınlandı: İşte Beklenen Yenilikler!

  Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Flip 6'nın maket görüntüleri sızdırıldı. Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6'nın yeni tasarım ve özellikleri tanıtılacak.

  iPhone 16 Pro Serisine Yeni Kamera Özellikleri Geliyor: İşte Detaylar!

  iPhone 16 Pro serisi, 48MP ultra geniş kamera, genişletilmiş optik yakınlaştırma, yansıma önleyici kaplama ve gelişmiş ana kamera sensörü ile geliyor.

  Snapchat’e Yapay Zeka Destekli Yeni Özellikler Geldi!

  Snapchat, yeni yapay zeka modeli GenAI ile AR deneyimlerini güçlendiriyor. Bitmoji arka planları, sohbet duvar kağıtları ve yapay zeka lensleri ile büyülüyor.

  PUBG UC Satın Almak İçin Yeni Adres: Plyr.com

  Bizler de sizlere, son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Plyr.com’u tanıtmak istedik.  Plyr, güvenilir ve kolay bir şekilde; isterseniz üye olmaksızın alışveriş imkanı tanır.

  Yeni Bir Xbox Konsolu Mu Çıkacak? Bilinmeyen Bir Model Mi Geliyor?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et