R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Üzücü Haber Geldi: Xbox Game Pass Fiyatlarına Yine Zam Geliyor!

  Xbox Game Pass, oyun sektörünün en prestijli abonelik hizmetlerinden biri olmasına karşın Microsoft için maliyet yükü oluşturuyor. Bundan dolayı da yakın bir gelecekte yeni bir fiyat artış dalgası bekleniyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  25.09.2023 14:16 1493 2 dk okuma süresi
  Üzücü Haber Geldi: Xbox Game Pass Fiyatlarına Yine Zam Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Oyun sektörü her geçen gün büyüyor ve abonelik servisleri de bu büyümeden payını alıyor. Xbox Game Pass, bu alanın öne çıkan yıldızlarından biri olarak dikkat çekiyor. 30 milyon aboneye ulaşan bu platform hem oyunseverler için hem de oyun geliştiricileri için büyük bir ekosistem oluşturuyor. Ancak fiyatların artması, özellikle de Türkiye’deki kullanıcıları etkiliyor. 

  Game Pass'te Son Dönemdeki Yükseliş

  Microsoft Gaming'in lideri Phil Spencer, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada özellikle Starfield'ın çıkışı sonrası Game Pass'te ciddi bir yükseliş yaşandığından bahsetti. Aynı zamanda Forza Motorsport ile bu ivmenin sürdürüleceğini de ekledi. Bu başarının arkasında, platforma sürekli olarak yeni ve büyük oyunlar eklemek gibi bir strateji yattığını belirtti.

  Fiyat Artışı Geliyor mu?

  Her ne kadar Game Pass kullanıcılarına büyük avantajlar sunsa da ekonomik zorluklar ve maliyet artışları sebebiyle fiyat artışı kaçınılmaz gibi görünüyor. Spencer, yakın gelecekte fiyatlar üzerinde bir artışın olabileceğini belirtti. Ancak bu fiyat artışının Game Pass'in sunduğu değerle orantılı olacağını da vurguladı. 

  Önceki yıl haziran ayında bir fiyat artışı yaşanmıştı. Bu yüzden bu yıl için böyle bir artışın olmayacağı, fakat gelecek yıl ne olacağının merak konusu olduğu belirtildi. Game Pass kullanıcıları arasında yapılan anketler, fiyat artışının kaçınılmaz olduğunu, fakat servisin kalitesi ve sunduğu oyun çeşitliliği nedeniyle bu artışın haklı olabileceğini ortaya koyuyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Galaxy S25 Serisinden İlk Bilgiler Geldi: İşte Detaylar!

  Samsung Galaxy S25 serisi, yalnızca Exynos 2500 işlemciyle güçlendirilecek. Yeni strateji, teknoloji dünyasında önemli değişikliklere işaret ediyor.

  Windows 11 Moment 5 Güncellemesi Geldi: İşte Yeni Özellikler!

  Windows 11 Moment 5 güncellemesi geldi. Bu güncelleme ile firma, işletim sistemine ileri düzeyde iyileştirmeler yaptı ve daha kapsamlı bir Copilot geldi!

  Epic Games Hacklendi: 200 GB Veri Çalındı!

  Epic Games, Mogilevich hacker grubunun saldırısına uğradı; 189 GB hassas veri çalındı ve darkweb'de satışa sunuldu.

  Windows 11'in Son Güncellemesi Yine Sorunlarla Geldi: İşte Detaylar!

  Windows 11'in KB5034765 güncellemesi, performans sorunları ve yükleme hataları yaşatıyor; Microsoft çözüm arıyor.

  Üzücü Haber Geldi: Xbox Game Pass Fiyatlarına Yine Zam Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et