R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Xbox Game Pass Oyun Satışlarını Etkiliyor!

  Xbox Game Pass oyun satışları hakkında ciddi bir etkiye sahip. Rapor, CMA’nın yaptığı araştırma sonucunda ortaya çıktı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  15.02.2023 19:48 1614 2 dk okuma süresi
  Xbox Game Pass Oyun Satışlarını Etkiliyor!
  Son Düzenleme:

  Xbox, Microsoft’un oyunculara sağladığı bir platform. Bu platform sayesinde abonelik alan kullanıcılar, ücretsiz oyun oynama şansına sahip oluyor. Abonelik ile beraber Xbox kütüphanesinde birçok ücretli oyun bulunmakta. Oyuncular, aylık 29,99 TL ödeyerek binlerce lira değerindeki oyunları oynayabilmekte. Bununla ilgili ortaya çıkan yeni bir rapora göre oyun yapımcıları durumdan etkileniyor.

  Xbox Game Pass oyun satışlarında büyük bir etkiye sebep oldu

  Microsoft, 2018 yılında yaptığı röportajda Xbox Game Pass hakkında çarpıcı bir açıklama yapmıştı. Buna göre aboneliğin oyun satışlarını arttırdığı konuşulmuştu. Şirket, oyuncuların abonelikle beraber oyunları denediğini söylüyor. Ayrıca oyuncular, beğendiği oyunları satın alabiliyor. Durum tam olarak Microsoft’un istediği gibi gerçekleşmedi. Kullanıcılar, uygun fiyatlı abonelik sebebiyle oyun almaya yanaşmıyor. Aksine abonelik üzerinden oyun oynamayı tercih ediyor.

  Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu yani CMA, bir rapor yayınladı. Bilindiği üzere Microsoft, daha öncesinde Activision şirketini satın almıştı. Yapılan bu satın alımın ardından CMA, olaya dahil olmuştu. Kurum, Microsoft’un firmayı satın almasının oyuncuları olumsuz yönde etkileyeceğini savunuyor.

  CMA’nın yayınladığı rapora göre 12 aylık zaman dilimi incelendi. Özellikle Activision oyunlarının kütüphaneye eklenmesi sonrasındaki dönem analiz edildi. Ortaya çıkan sonuca göre oyunların satışında ciddi bir azalma oldu. Yani oyuncular, Xbox Game Pass aboneliği almayı seçenek haline getirdi.

  Bu rapor her ne kadar Activision için uygulansa da diğer oyunların da kaderini etkiliyor. Çünkü Activision oyunları dışında diğer oyunların da satışının düştüğü tahmin ediliyor. Zaten ortaya çıkan raporlar bunu ortaya koyar nitelikte. Henüz nasıl sonuç çıkacak bilinmiyor fakat CMA, satın alımın iptal edilmesini talep edebilir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 0 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Stray Oyunu, Mac Cihazlarına Geliyor: Cyberpunk Temalı Ünlü Yapım Artık Mac'te

  Stray oyunu, yakın zamanda Mac bilgisayarlar için uyarlanıyor. Sevilen yapım, MacBook Air'dan Mac Studio'ya kadar tüm yeni nesil macOS'larda oynanabilecek.

  The Witcher Oyun Serisi: Rakiplerini Geride Bırakan Bir Başyapıt!

  Popüler oyun serisi The Witcher'ın satış rakamları, duyuruldu. Oyun, gözle görülür bir şekilde üst düzey oyun serilerinden biri oldu!

  Xiaomi Yeni Oyuncu Monitörlerini Tanıttı: İşte Karşınızda Redmi G27 ve G27Q!

  Xiaomi, oyuncular için tasarladığı Redmi G27 ve G27Q isimli yeni monitör modellerini duyurdu. Monitörler, akıcı oyun deneyimi ve hızlı tepki süresi sunuyor.

  Rakip Oyunları Alt Edecek Nvidia G-SYNC ULMB 2 Teknolojisi ile Tanışın!

  Nvidia, yeni nesil ULMB (Ultra Düşük Hareket Bulanıklığı) teknolojisini duyurdu. Yeni G-SYNC ULMB 2, özellikle espor için büyük bir öneme sahip.

  Xbox Game Pass Oyun Satışlarını Etkiliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et