R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  PC’de PS5 DualSense Kullanmak Artık Daha Kolay

  Oyuncuların çoğu PS5 DualSense’i sadece PC’de oyun oynamak için almıştı. Ancak cihazı PS5’iniz olmadan güncellemek mümkün değildi.

  unnamed unnamed 13.04.2022 18:53 705 2 dk okuma süresi
  PC’de PS5 DualSense Kullanmak Artık Daha Kolay
  Son Düzenleme:

  PC oyuncuları bir süredir PS5 DualSense’i sevdikleri oyunları oynayabilmek için kullanıyordu. Fakat cihaz güncelleme almıyordu. Hatta şu anda PC veya Mac için resmi bir güncelleme yok.

  Ortalıkta herhangi bir güncelleme haberi bulunmuyordu ama ResetEra tarafından bir belge tespit edildi. SONY’nin web sitesinde Google önbelleği aracılığıyla korunan “DualSense Ürün Yazılım Güncellemesi” adlı lisans sözleşmesi eklenmiş ve silinmişti.

  Sözleşmenin içerisinde açık bir şekilde Windows ve MacOS için bir uygulamanın olduğu belirtiliyor. Sözleşme Nisan 2022 tarihli olsa da uygulamanın çıkış tarihi henüz belli değil. Umarım yakında piyasaya sürülür.

  Oyuncular, SONY’nin DualShock 4’teki gibi bir kablosuz PC adaptörü çıkaracağını düşünüyor. Hâlihazırda eğer PC’niz Bluetooth destekliyorsa DualSense’i kablosuz olarak kullanabiliyorsunuz. Ancak dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikleyicier gibi özellikleri ancak kablolu bağlantı ile kullanabilirsiniz.

  SONY, son zamanlarda PC platformuna yönelik birçok hamlede bulunuyor. God of War ve Horizon Zero Dawn’ın PC sürümlerinin çıkması hatta Uncharted: Legacy of Thieves Collection’ın yolda olması derken epey kaliteli işler bizi bekliyor.

  Eylül ayında NVİDİA Geforce Now sızıntısı olmuştu. Sızıntıda Returnal, Sackboy: A Big Adventure, Ghost of Tsushima gibi daha birçok oyunun PC platformu için çıkacağı belirtiliyordu. Eğer sızıntı doğruysa –ki çoğu doğrulandı bile- daha birçok oyun PC platformuna kesin olarak çıkacak.

  Şu an DualSense’i birkaç oyun destekliyor. Destekleyenlerden bazıları: GhostWire: Tokyo, Rainbow Six Extraction, Call of Duty: Vanguard ve Final Fantasy VII Remake Intergrade gibi oyunlar olarak sıralayabiliriz.

  PS5’im Var DualSense’i Nasıl Güncelleyebilirim?

  DualSense’i bir USB-C şarj kablosuyla PS5’inize bağlayın. Ardından “Şimdi Güncelle” butonuna basın. Ekrandaki talimatları takip edin. İşiniz bittikten sonra DualSense’i şarj kablosundan ayırın. Artık güncel bir DualSense’e sahipsiniz.

  DualSense Güncellemesini Manuel Olarak Kontrol Etmek İstiyorum, Nasıl Yapabilirim?

  DualSense’in güncellemelerini manuel olarak kontrol etmek isterseniz, Ayarlar > Aksesuarlar > Kontrol Cihazları’na girebilirsiniz. Orada size güncel olup olmadığını söyleyen “Kablosuz Denetleyici Aygıt Yazılımı” bulunuyor.

  PC’de DualSense kullanarak oynadığınız oyunları yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Android Telefon Kullanıcıları Artık “Arşiv” Özelliğinden Yararlanabilecekler!

  Google, Android kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özelliği daha duyurdu. Buna göre Play Store merkezli 'Arşiv' özelliği kullanıcılara sunulacak.

  YouTube Shorts’da Artık Ürün Satışlarına İzin Verilecek!

  YouTube Shorts, 2023'ten itibaren kullanıcıların alışveriş linki paylaşmalarına imkan tanıyacak. Böylece ürün satışlarının gerçekleştirilmesinde izin verilecek.

  WhatsApp “Eşlikçi” Özelliği Kullanılmaya Başlandı! Artık WhatsApp Hesapları Aynı Anda Farklı Cihazlarda Kullanılabilecek!

  WhatsApp, uzun süredir beklenen eşlikçi özelliğini kullanıma sundu. Artık kullanıcılar, WhatsApp hesaplarını aynı anda birden fazla cihazda kullanabilecekler.

  YouTube Üzerinden Artık Ortak Canlı Yayın Yapılabilecek!

  YouTube, içerik oluşturucuların canlı yayınlarına konuk almalarına olanak tanıyacak. Yeni bir özellik ile artık ortak olarak canlı yayın yapmak mümkün olacak.

  PC’de PS5 DualSense Kullanmak Artık Daha Kolay

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et