R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Nintendo Switch 2 Geliyor: Hazırlıklar Bitmek Üzere!

  Sızıntılarla ön plana çıkan Nintendo Switch 2'nin lansmanı yaklaşıyor gibi görünüyor. El konsolu için geliştirme kitlerinin hazır olduğu söyleniyor. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  08.09.2023 13:20 2180 2 dk okuma süresi
  Nintendo Switch 2 Geliyor: Hazırlıklar Bitmek Üzere!
  Son Düzenleme:

  Nintendo, Switch serisiyle konsol pazarında kayda değer bir başarıya ulaştı. Şimdi ise bu modelin ardılı olan Nintendo Switch 2 üzerinde çalışmalarını hızlandırdı. 2024'te piyasaya sürülmesi beklenen bu konsol için son bilgiler, hazırlıkların neredeyse sona erdiğini işaret ediyor.

  Söylentiler ve Gerçekler

  Nintendo Switch 2 hakkında yıllardır devam eden söylentilere aşina olabilirsiniz. 2020'de Bloomberg'in, Nintendo'nun 4K Switch versiyonu üzerinde çalıştığına dair haberleri gündeme damgasını vurdu. Ancak bu model, küresel chip kıtlığı ve pandemi etkisiyle rafa kaldırıldı.

  Eurogamer'ın ortaya attığı yeni iddialar ise Nintendo Switch 2'nin Gamescom 2023'te bazı seçkin geliştiricilere tanıtıldığını öne sürüyor. Bu bilginin kesinlik kazanmadığını belirtmek gerekse de eğer doğruysa Switch 2'nin piyasaya sürülmesi için bekleyişin sona ermesi an meselesi.

  Yeni Konsoldan Beklenen Özellikler

  Switch 2'nin OLED ekran yerine LCD ekranla gelmesi ve fiziksel oyun sürümleri için kartuş yuvalarını desteklemesi bekleniyor. Teknoloji meraklıları, orijinal Switch'in Nvidia Tegra X1 ve 16 nm Tegra X1+ platformlarıyla tanıtıldığını hatırlayacaktır. Yeni Nintendo Switch 2 ise muhtemelen Samsung'un 5nm 5LPP üretim teknolojisiyle desteklenen yeni bir NVIDIA Tegra çipi ile gelecek.

  Microsoft'un Activision Blizzard satın alma sürecinde belirttiği üzere, yeni Nintendo konsolunun Playstation 4 ve Xbox One'a benzer bir performans göstermesi bekleniyor. Bu, konsolun piyasada ne kadar etkili olabileceği konusunda ipuçları veriyor. Oyun dünyası, Nintendo Switch 2'nin ne gibi yenilikler getireceğini büyük bir merakla bekliyor. Önümüzdeki dönemde bu konuda daha fazla bilginin ortaya çıkmasıyla oyunseverlerin heyecanı daha da artacak gibi görünüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  NBA 2K25 Resmi Olarak Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Çıkış Tarihi!

  NBA 2K25, 6 Eylül 2024'te çıkıyor. PS5, Xbox Series X/S ve PC'de yeni nesil özellikler sunacak. Fiyatı 2.900 TL, Steam'de 69.99 dolar.

  Kredi Kartı Gecikme Faizi Hesaplama - 2024

  Kredi kartı gecikme faizi 2024'te nasıl hesaplanır? %4,55 faiz oranıyla örnek hesaplamalar ve gecikme faizini azaltmanın yolları bu yazıda.

  GeForce RTX 5090 Geliyor: Yeni Nesil Ekran Kartında Devrim Niteliğinde Özellikler!

  Nvidia'nın yeni GeForce RTX 5090 ekran kartı, 3 GHz üzeri hızlarla ve %50-70 performans artışıyla yıl sonunda tanıtılacak. 28GB GDDR7 bellekle devrim yaratacak.

  Xiaomi, HyperOS 2.0 Testlerine Resmen Başladı: İşte Güncelleme Alacak Modeller!

  Xiaomi, Android 15 tabanlı HyperOS 2.0'ı test etmeye başladı. Eylül ve Ekim aylarında seçili cihazlara sunulacak güncelleme, performans iyileştirmeleri getirecek.

  Nintendo Switch 2 Geliyor: Hazırlıklar Bitmek Üzere!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et