R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  PlayStation 5 için DualSense Edge Oyun Kolu Satışa Çıkıyor!

  PlayStation 5 için geliştirilen DualSense Edge kontrolcüsü için ön satışlar aktif hale geldi. Peki yeni oyun kolunun özellikleri neler?

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  20.01.2023 16:15 1316 2 dk okuma süresi
  PlayStation 5 için DualSense Edge Oyun Kolu Satışa Çıkıyor!
  Son Düzenleme:

  PlayStation 5 oyun konsolu, DualSense kontrolcüsü ile çalışıyor. DualSense, Sony’nin geliştirmiş olduğu oyun kolu. PlayStation 5 için farklı oyun kolu modelleri de mevcut. Bunlardan birisi de DualSense Edge olmakta. Geçtiğimiz yaz duyurulan ürün, Türkiye’de ön siparişe açıldı.

  DualSense Edge kontrolcüsü ön siparişe açıldı

  PS 5’e özel geliştirilen DualSense Edge, geçtiğimiz yaz duyurulmuştu. Sonrasında küresel pazarda rol oynamaya başlayan ürün, henüz ülkemizde satışa çıkmamıştı. An itibariyle ürünün Türkiye’de de ön siparişe açık hale geldiğini belirtmek istiyoruz. DualSense Edge için açıklanan fiyat ise 6.599 TL.

  Oyun kolunun garanti kapsamı Eurasia’ya giriyor. Firma, 2 yıllık garanti sağlıyor. Ayrıca Overgame’de satılan oyun kolunun ne zaman teslim edileceği de açıklandı. Buna göre oyuncular 27 Ocak ile 4 Şubat tarihleri arasında oyun koluna erişecek.

  DualSense Edge özellikleri

  PlayStation 5 için DualSense Edge kontrolcüsü, birçok özelliğiyle kendini gösteriyor. Ürün, özelleştirilebilir yapısı ile oyuncuların gözdesi haline gelecek. Ürünün bilinmesi gereken özelliklerinden birisi DualSense şarj istasyonu ile uyumlu olması. Oyuncular, kolu aldıklarında bununla ilgili uyumluluk sorunu ile karşılaşmayacak.

  Oyun kolunun bir diğer özelliği profil seçenekleri olmakta. Oyuncular, oyundan oyuna farklı ayarlara yer verebiliyor. Yani tuşlar özelleştirilebiliyor. Bu da daha iyi bir oyun keyfi anlamına geliyor. Kullanıcı, rahat olduğu tarzda bir profil seçebilmekte.

  Bir diğer ayar düğmelerin değiştirilebilir yapıda bulunması. Bazı oyunlarda bu büyük bir ayrıcalık sağlayabilir. Kullanıcılar, düğmelerin düzenini özelleştirerek kendine özgü bir oyun koluna kavuşuyor.

  PlayStation 5 için DualSense Edge için daha pek çok özellik bulunmakta. Bir diğer özellik ses ve titreşim yoğunluğu gibi ayarları yapılandırmak. Birkaç tuşa basarak hızlı bir şekilde ses değiştirilebiliyor. Bununla beraber çubuk hassasiyeti ve titreşim oranı da düzenlenebiliyor.

  Kolun özelliklerinden birisi de joystick kısmının değiştirilebilir yapıda olması. Yani modüler desteğe yer veren joystick alanındaki tuşlar düzenlenebiliyor. Bu da oyuncunun kendi keyfine göre en iyi olanı seçmesini sağlıyor.

  En büyük özelliklerden birisi arka butonlar. Arkada iki adet buton bulunmakta. Bu butonlar, özelleştirilebilir yapıya sahip. Kullanıcı, arkadaki iki butonun ne amaçla kullanılacağını belirliyor. Bu sayede oyunlardan üstün performans alınıyor. Özetle bu butonlar makro tuşları gibi düşünülebilir.

  Karşımıza çıkan özelliklerden birisi de oyun kolunun arka üst kısmındaki sürükleme düğmesi. Sürükleme düğmesi ile beraber tuşa basma hassasiyeti ayarlanabiliyor. Kullanıcı, kendine en uygun hassasiyet ayarını seçerek tuşa buna göre basabiliyor. Örneğin hassasiyet ayarı düşürülürse hafif basıldığında oyun, tepki veriyor. Yükseltilirse daha kuvvetli basılması gerekiyor.

  PlayStation 5 için DualSense Edge oyun kolunun diğer özelliği dokunsal geri bildirim geliştirmesi. Ürün, geliştirilmiş bir dokunsal geri bildirime sahip. Örneğin yarış yaparken araç hızlandıkça kol, daha çok titriyor. Bu gibi pek çok detay, DualSense Edge’e eklenmiş durumda.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Razer Viper Mini Signature Edition Oyuncu Faresi Tanıtıldı! Sadece 49 Gram!

  Dünyaca ünlü oyuncu ekipmanları markası Razer, bugüne kadarki en hafif oyuncu faresini tanıttı. İşte Razer Viper Mini Signature Edition adıyla çıkacak yeni oyuncu faresinin teknik özellikleri ve fiyatı!

  GeForce Now Yeni Oyunlar ile Oyuncuları Sevindirdi!

  Nvidia GeForce Now için yeni oyun listesini açıkladı. İşte 2023 Şubat ayında GeForce Now için açıklanan yeni oyunlar!

  PlayStation 5 Oyuncuları Discord Özelliğine Kavuşuyor !

  PlayStation 5 oyuncuları, Discord özelliğine kavuşuyor. ABD, Kanada, Japonya ve İngiltere’deki oyuncular, Discord sesli arama sistemini test edebilecekler!

  Playstation Plus 1000 TL’lik Oyun Veriyor!

  PlayStation Plus, Şubat ayına özel 1.002 TL değerindeki 4 yeni oyunu ücretsiz olarak dağıtıyor. Oyunlar arasında Mafia gibi büyük yapımlar yer alıyor!

  PlayStation 5 için DualSense Edge Oyun Kolu Satışa Çıkıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et