R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Hayallerimizdeki Yapay Zeka Asistanı Geldi: Siri ile Chatgpt birleşti!

  Siri ile GPT-3 birleşti. Bir yazılımcı, yaptığı çalışmada bu iki platformu bir araya getirerek internette demo olarak yayınladı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  20.01.2023 16:34 1246 2 dk okuma süresi
  Hayallerimizdeki Yapay Zeka Asistanı Geldi: Siri ile Chatgpt birleşti!
  Son Düzenleme:

  Siri, Apple tarafından geliştirilen bir sesli asistan yazılımı. Bu yazılım, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmaya imkan tanıyor. Örneğin sesli komuta göre operasyon gerçekleştiriyor. Bunun yanı sıra soru sorulduğunda cevaplıyor. Ayrıca uygulama, öneriler de veriyor.

  GPT-3 ise bir dil modeli. Amacı, çeşitli kaynakları bünyesine eklemek. Sonrasında ise bu verileri işleyerek anlamlı bir bütün oluşturmak. Örneğin GPT-3 ile hikaye üretilebiliyor. Bunun yanı sıra şarkı sözleri yazılabiliyor. Bir diğer örnek olarak dil modelinin kod yazdığını da belirtelim.

  Peki Siri ile GPT-3’ün birleştiğini düşünün. Ortaya güzel bir sonuç çıkabilirdi, değil mi? Bir geliştirici, bu sorunun cevabını merak edip sistemi kodlamış durumda. Mate Marschalko tarafından kodlanan uygulama, Reddit’te yayınlandı.

  Siri ile GPT-3 yazılımcı tarafından birleştirildi

  Yazılımcı Marschalko, Reddit’te paylaştığı içerikte yeni bir uygulamaya yer verdi. Uygulama, Siri’yle beraber GPT-3 dil modelini birleştiriyor. Bu iki uygulamanın bir araya gelmesiyle ortaya harika sonuçlar çıkıyor. Geliştirici tarafından kodlanan uygulama, Siri’den daha başarılı sonuç veriyor.

  Geliştirici, yaptığı açıklamada bu uygulamanın amacının geleceğe gönderme olduğunu söylüyor. Yani gelecekte dijital asistanların nasıl görüneceğini insanlara anlatmak istiyor. Marschalko, bir diğer açıklamasında GPT-3 API’sinin istek başına 0,014 dolar kestiğini bildirdi. Yani uygulamada GPT-3’e gönderilen her bir istek maliyetli olmakta. Eğer GPT-3 API’sinden yararlanan geliştiriciler var ise bunu biliyor olmalıdır. OpenAI, API kullanımında ücretsiz deneme için bakiye verir. Bakiye bitince kredi almak gerekir.

  Siri ile GPT-3’ün birlikte sunduğu özellikler

  Siri ile GPT-3 platformlarının birleşmesiyle birlikte pek çok özellik bizleri karşılıyor. Bu özelliklerden birisi sorulara daha detaylı yanıt verme. Sesli komut sonrasında yapay zeka, soruları gerçekçi olarak yanıtlıyor.

  Botun bir diğer özelliği akıllı ev sistemlerini kullanabiliyor olması. Geliştirilen uygulama, bu gibi özelliklerden de yararlanarak hayatı kolaylaştırıyor. Örneğin bot, oda sıcaklığını düzenleyebilmekte. Bunun yanı sıra ışıkları açıp kapatabilmekte. Mesela yazılıma “Ofis aydınlık değil, ne yapabiliriz?” soruluyor. Bot, “Işıkları açabiliriz.” diyerek odanın ışıklarını açma işlemini gerçekleştiriyor.

  Yazılım, bu gibi özellikleri ile beraber öne çıkıyor. Bu uygulama, asistanların gelecekte nasıl özelliklere sahip olacağını da gösterir nitelikte.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Türkiye ile Turkcell İş Birliği Gerçekleştirdi: 3 Aylık GeForce NOW Üyeliği Ücretsiz Alınabilecek!

  Samsung ile Turkcell arasında iş birliği anlaşması yapıldı. Bu anlaşmaya göre müşteriler, 3 aylık premium GeForce NOW aboneliği alabilecek.

  3 Kolay Adımda Kurulum: XAMPP ile Localhost WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır?

  XAMPP kullanarak kolayca bilgisayarınızda WordPress kurabilirsiniz. Kurulum rehberimizle, localhost üzerinden WordPress sitesi oluşturun ve özelleştirin.

  Resmî Açıklama Geldi: WhatsApp Fotoğraf Kalitesi Artık Bozulmayacak!

  WhatsApp fotoğraf kalitesi için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Buna göre artık fotoğraflar, sıkıştırılmadan orijinal bir şekilde gönderilebilecek.

  Elon Musk Açıkladı: Twitter Yeni Özellikler ile Çalkalanıyor!

  Elon Musk, Twitter'a birçok yeni özelliğin geleceğini duyurdu. Kullanıcıların beğenisine sunulacak yeni özellikler, kademeli olarak platforma eklenecek!

  Hayallerimizdeki Yapay Zeka Asistanı Geldi: Siri ile Chatgpt birleşti!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et