R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Hayallerimizdeki Yapay Zeka Asistanı Geldi: Siri ile Chatgpt birleşti!

  Siri ile GPT-3 birleşti. Bir yazılımcı, yaptığı çalışmada bu iki platformu bir araya getirerek internette demo olarak yayınladı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  20.01.2023 16:34 3300 2 dk okuma süresi
  Hayallerimizdeki Yapay Zeka Asistanı Geldi: Siri ile Chatgpt birleşti!
  Son Düzenleme:

  Siri, Apple tarafından geliştirilen bir sesli asistan yazılımı. Bu yazılım, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmaya imkan tanıyor. Örneğin sesli komuta göre operasyon gerçekleştiriyor. Bunun yanı sıra soru sorulduğunda cevaplıyor. Ayrıca uygulama, öneriler de veriyor.

  GPT-3 ise bir dil modeli. Amacı, çeşitli kaynakları bünyesine eklemek. Sonrasında ise bu verileri işleyerek anlamlı bir bütün oluşturmak. Örneğin GPT-3 ile hikaye üretilebiliyor. Bunun yanı sıra şarkı sözleri yazılabiliyor. Bir diğer örnek olarak dil modelinin kod yazdığını da belirtelim.

  Peki Siri ile GPT-3’ün birleştiğini düşünün. Ortaya güzel bir sonuç çıkabilirdi, değil mi? Bir geliştirici, bu sorunun cevabını merak edip sistemi kodlamış durumda. Mate Marschalko tarafından kodlanan uygulama, Reddit’te yayınlandı.

  Siri ile GPT-3 yazılımcı tarafından birleştirildi

  Yazılımcı Marschalko, Reddit’te paylaştığı içerikte yeni bir uygulamaya yer verdi. Uygulama, Siri’yle beraber GPT-3 dil modelini birleştiriyor. Bu iki uygulamanın bir araya gelmesiyle ortaya harika sonuçlar çıkıyor. Geliştirici tarafından kodlanan uygulama, Siri’den daha başarılı sonuç veriyor.

  Geliştirici, yaptığı açıklamada bu uygulamanın amacının geleceğe gönderme olduğunu söylüyor. Yani gelecekte dijital asistanların nasıl görüneceğini insanlara anlatmak istiyor. Marschalko, bir diğer açıklamasında GPT-3 API’sinin istek başına 0,014 dolar kestiğini bildirdi. Yani uygulamada GPT-3’e gönderilen her bir istek maliyetli olmakta. Eğer GPT-3 API’sinden yararlanan geliştiriciler var ise bunu biliyor olmalıdır. OpenAI, API kullanımında ücretsiz deneme için bakiye verir. Bakiye bitince kredi almak gerekir.

  Siri ile GPT-3’ün birlikte sunduğu özellikler

  Siri ile GPT-3 platformlarının birleşmesiyle birlikte pek çok özellik bizleri karşılıyor. Bu özelliklerden birisi sorulara daha detaylı yanıt verme. Sesli komut sonrasında yapay zeka, soruları gerçekçi olarak yanıtlıyor.

  Botun bir diğer özelliği akıllı ev sistemlerini kullanabiliyor olması. Geliştirilen uygulama, bu gibi özelliklerden de yararlanarak hayatı kolaylaştırıyor. Örneğin bot, oda sıcaklığını düzenleyebilmekte. Bunun yanı sıra ışıkları açıp kapatabilmekte. Mesela yazılıma “Ofis aydınlık değil, ne yapabiliriz?” soruluyor. Bot, “Işıkları açabiliriz.” diyerek odanın ışıklarını açma işlemini gerçekleştiriyor.

  Yazılım, bu gibi özellikleri ile beraber öne çıkıyor. Bu uygulama, asistanların gelecekte nasıl özelliklere sahip olacağını da gösterir nitelikte.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  MediaTek Dimensity 9400’ün İlk Sonuçları Paylaşıldı: Beklentilerin Altında Kaldı!

  MediaTek Dimensity 9400, Qualcomm'un Snapdragon 8 Gen 4'üne kıyasla performans testlerinde geride kaldı.

  Twitch Abonelik Ücretlerine Zam Geldi: İşte Güncel Fiyatlar!

  Twitch abonelik ücretleri arttı! Avustralya, Kanada, UK ve Türkiye'de yeni fiyatlar 28 Mart'ta geçerli olacak.

  Apple, Yenilenmiş M3 MacBook Pro Satmaya Başladı: İşte Detaylar!

  Apple, M3 Pro ve M3 Max çipli yenilenmiş MacBook Pro modellerini, uygun fiyatlarla ve tam işlevsellik garantisiyle satışa çıkarıyor.

  Google, Yeni Yapay Zeka Modeli Gemini 1.5'i Resmen Tanıttı: Sınır Tanımayan İşlem Kapasitesine Sahip!

  Google yeni yapay zeka modeli Gemini 1.5'i tanıttı. Gemini 1.5 modeli, büyük verileri işleyebilme kapasitesiyle yapay zeka alanında yeni bir çağ başlatıyor.

  Hayallerimizdeki Yapay Zeka Asistanı Geldi: Siri ile Chatgpt birleşti!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et