R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Civilization 7 Müjdesi Geldi! 7 Yıl Sonra Geri Dönüyor!

  Dünyanın en popüler strateji oyunu Civilization, uzun bir aranın ardından geri dönüyor. Strateji türü oyunları sevenlerin en sevdiği oyunlar arasında yer alan Civilization, 7 yıl sonra yeni versiyonuyla geliyor. İşte Civilization 7’den gelen son bilgiler!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  21.02.2023 15:03 2930 4 dk okuma süresi
  Civilization 7 Müjdesi Geldi! 7 Yıl Sonra Geri Dönüyor!
  Son Düzenleme:

  Civilization, video oyun sektörünün köklü oyunları arasında yer alıyor. Strateji tabanlı video oyun ilk kez 1991 yılında piyasaya sürülmüştü. Oyun o dönem, “MS-DOS”, “Microsoft Windows”, “Macintosh”, “Amiga” ve “Atari ST” platformları için tasarlanmıştı.

  Oyuncuların, yüzyıllarca ayakta kalmayı başaracak bir medeniyet kurmaya çalışması üzerine bir strateji oyunudur. Başarılı oyun mekanikleri dolayısıyla kendi medeniyetini yaratmak isteyenlerin ilgisini çekmeyi başardı.

  İlk oyunun büyük ilgi görmesinden sonra video oyun teknolojisindeki gelişimle yeni versiyonları da piyasaya sürülmüştü. Hem oyun mekanikleri hem de görsel tasarımı bakımından yenilikler getiren 5 farklı Civilization oyunu daha piyasaya sürülmüştü.

  Civilization oyun serisi en son altıncı oyunuyla 2016 yılında “Civilization 6” ile hayranlarının karşısına çıkmıştı. Civilization 6’nın piyasaya sürülmesinden tam 7 yıl sonra “Civilization 7” geleceğinin müjdesi geldi.

  Civilization 7 Geliyor

  Civilization 7

  Dünyanın en çok oynanan strateji oyun serisi Civilization’un yenisinin ne zaman geleceği merak ediliyordu. Popüler oyun serisinin geliştiricisi “Firaxis” yaptığı açıklamayla oyunun meraklılarını heyecanlandırdı. Civilization serisinin geliştiricisi olan “Fraxis” şirketinin bünyesinde yer aldığı “Take-Two Interactiveyeni oyunun müjdesiniverdi. Şirket yaptığı açıklamasında “Civilization 7” oyunun geliştirilmeye başlandığını duyurdu. Şirketin açıklamasında yeni oyunun müjdesiyle birlikte stüdyoda yaşanan bazı personel değişikliklerine de yer verildi.

  Civilization 7 Oyununda Neler Olacak?

  Civilization 7

  Ana şirket yayınladığı basın açıklamasında “Civilization 7” hakkında çok fazla bilgiye yer vermedi. Buna karşın Civilization 7’nin geliştirme kadrosundaki pozisyon değişiklikleri ağırlığında açıklamalara yer verildi. Özellikle serinin en önemli paydaşlarının görevleri değişti. Bunlar arasında serinin yaratılmasında 15 yıllık bir paya sahip olan “Ed Beach” yeni projede “kreatif direktör” oldu. Beach, daha önce “Civilization 6” oyunun baş tasarımcısı olarak görev almıştı.

  Basın açıklamasının devamında ise bazı isimlerle yolların ayrıldığı belirtildi. Yolların ayrıldığı isimler arasında seride 17 yıl boyunca yer alan “Steve Martin” yer aldı. Martin, ayrılmadan önce “Fraxis” şirketinin başkanlık görevini ifa ediyordu. Martin’den boşalan Fraxis Başkanlık koltuğuna ise “Heather Hazen” getirildi. Hazen’in ise projede daha önce “baş işletme sorumlusu” pozisyonunda görev aldığı biliniyor.

  Hazen getirildiği yeni görev yeriyle birlikte oyun piyasasının en başarılı geliştiricilerinden birkaçı ile çalışma şansı elde ettiğini ifade etti. Uluslararası piyasada oyuncuları bulunan Civilization serisinin yeni oyunu hakkında büyük heyecan yaşadığını dile getirdi.

  Jake Solomon Fraxis’ten Ayrıldı

  Jake Solomon

  Kısa bir süre önce ise “Fraxis” şirketinin en çok öne çıkan isimlerinden “Jake Solomon” ayrılık kararı almıştı. Solomon, daha önce “XCOM” ve “Marvel’s Midnight Suns” projelerinde de görev almıştı. Solomon’un ayrılık kararının yeni heyecanlar için aldığı belirtilmişti.

  Yapılan basın açıklamasıyla şirketin “Civilization 7” oyunu duyuruldu. Ancak oyunun ne gibi yenilikler getireceği ve hangi özellikleri ihtiva edeceği belirtilmedi. Bu açıdan da serinin yeni oyunun hem ne zaman çıkacağı hem de nasıl olacağı muamma.

  Civilization Serisi

  Civilization serisi

  Civilization, dünyanın en çok oynanan “strateji” tabanlı oyunu olarak biliniyor. Serinin ilk oyunu “Sid Meier” tarafından geliştirilmişti. 1996 yılında yayınlanan oyun “MicroProse” adına geliştirilmişti.

  Civilization serisi, aslında oyuncuların kendi medeniyetlerini yaratma ve ayakta tutma mücadelesi üzerine kurgulanmıştır. İnsanların kendilerinin yarattığı bir medeniyetin gelişimi için stratejiler kurma merakına başarıyla yanıt veriyor. Civilization serisinin tüm oyunlarında, oyuncular “M.Ö. 4000” yılından başlayarak, seçtiği bir medeniyeti geliştirmeye çalışıyor.

  Bu bakımdan “tek oyunculu” ve “strateji” tabanlı oyunun her yeni versiyonunda görsel ve mekanikler açısından değişiklikler oldu. Oyunun temel hedefi ve konusu itibariyle serideki oyunlar arasında farklılıklar bulunmuyor.

  Civilization Serisi Oyunları

  Civilization serisi oyunları
  OyunÇıkış Tarihi
  Civilization 11991
  Civilization 21996
  Civilization 2: Conflicts in Civilization(Ek Paket)1996
  Civilization 2: Fantastic Words(Ek Paket)1997
  Civilization 2: Test of Time(Ek Paket)1999
  Civilization 32001
  Civilization 3: Play the World(Ek Paket)2002
  Civilization 3: Conquests(Ek Paket)2003
  Civilization 42005
  Civilization 4: Warlods(Ek Paket)2006
  Civilization 4: Beyond the Sword(Ek Paket)2007
  Civilization Revolution2008
  Civilization 52010
  Civilization: Beyond Earth2014
  Civilization Revulution 22014
  Civilization 62016

  Sid Meier’s Civilization 6

  Sid Meier’s Civilization 6

  Sid Meier’s Civilization 6” oyunu “Steam” mağazasından 02.03.2023 tarihine kadar “%90 indirimli” alınabiliyor. Oyun %90 indirimle 219 TL’den 21.90 TL’ye indi.

  Sid Meier’s Civilization 6 Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7 / Windows 8.1 “64 bit”
  • İşlemci: İntel Core i3 “2.5 GHz” / AMD Phenom 2 “2.6 GHz”
  • RAM: 4 GB
  • Ekran Kartı: 1 GB & AMD 5570 / Nvidia 450 / İntel İntergrated Graphics 530
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama:12 GB “Kullanılabilir Alan

  Sid Meier’s Civilization 6 Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7 / Windows 8.1 / Windows 10 “64 bit”
  • İşlemci: 4.Nesil İntel Core i5 “2.5 GHz” / AMD FX8350 “4.0 Ghz”
  • RAM: 8 GB
  • Ekran Kartı: 2 GB & AMD 7970 / Nvidia 770
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama:12 GB “Kullanılabilir Alan

  Strateji tabanlı Civilization serisini daha önce oynadınız mı? Oyuna dair sizin görüşleriniz neler? Civilization 7, sizce nasıl olacak? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  Sık Sorulan Sorular

  Civilization 7 oyununun geliştirilmeye başlandığı duyuruldu. Bu nedenle de Civilization 7 çıkış tarihi henüz belli değil.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Follower7: Werden Sie mit Social Media-Marketing zum Marktführer

  Einführung in Follower7 In der heutigen digitalen Ära ist Social Media unerlässlich für Individuen und Marken, die eine breite Zielgruppe erreichen möchten.

  Nokia Lumia 920 Geri Dönüyor: HMD Skyline Görücüye Çıktı!

  Nokia, ikonik Lumia 920'nin tasarımını taşıyan HMD Skyline'ı tanıttı. Yeni model, modern özelliklerle bu sonbahar piyasaya çıkacak.

  Apple, iOS 18 ile Sürpriz Yapacak: Sevilen Duvar Kağıtları Geri Geliyor!

  Apple, iOS 18 ve macOS 15 ile eski iPhone ve Mac duvar kağıtlarını geri getiriyor. Kullanıcılar, nostaljik duvar kağıtlarıyla geçmişe bir yolculuk yapacak.

  iPhone 15 Pro’ya Assassin's Creed Mirage Geldi!

  Ubisoft'un Assassin's Creed Mirage, iPhone 15 Pro ve M1 çipli iPad modelleri için çıktı. 90 dakika ücretsiz oynama imkanı ve gelişmiş grafiklerle oyun deneyimi sunuyor.

  Civilization 7 Müjdesi Geldi! 7 Yıl Sonra Geri Dönüyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et