R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Volkswagen, elektrikli otomobiller için büyük güncelleme haberini duyurdu!

  Volkswagen resmi açıklama yaparak elektrikli otomobil sıkıntılarını rafa kaldırıyor. MEV EV platformunda menzili 700 km’ye çıkaracağını duyurdu.

  Tubaunl
  Tubaunl R10 Editörü
  19.04.2022 12:13 952 2 dk okuma süresi
  Volkswagen, elektrikli otomobiller için büyük güncelleme haberini duyurdu!
  Son Düzenleme:

  Volkswagen, tüm dünyada en büyük otomobil üreticilerinin başında yer alıyor. Şirket, kullanıcılarına sunmuş olduğu malzeme kalitesi ve üst düzey güvenlik standartlarıyla çok fazla olumlu dönüş alıyor. Bu bakımdan dünya genelinde satış rakamlarını korumaya devam ediyor.

  Volkswagen son zamanlarda içten yanmalı motorlara ek olarak gündemde yer edinen elektrikli otomobil üretimlerine de devam ediyor. Öne çıkan ID serisiyle beraber tüm dünyada beklenilen satış rakamlarına ulaşan otomobil üreticisinin, elektrikli otomobillerdeki sınırları aşmak istediği görülüyor. Şirketin yapmış olduğu resmi açıklama ile elektrikli otomobillerde yer alan menzil sıkıntısı artık sorun olmaktan kalkıyor.

  Volkswagen, menzili 700 km olarak güncelleyecek!

  Volkswagen, elektrikli arabalara ilgi duyan kullanıcıları sevindirecek bir yeni açıklama ile güne başladı. Gelen açıklama doğrultusunda bilinen ID.4 ve ID.3 gibi modelleri çatısı altında toplayan MEB platformunda menzilin 700 km olarak güncelleneceğini duyurdu. Elbette hazırda olan otomobillerin bu güncellemeyi almayacağını belirtelim. Gerçekleşen makyajlardan sonra platformun kurulumunda, artık 700 km menzil seçeneği kendini gösterecek.

  Volkswagen, 2025 yılına dek MEB platformu çatısı altında inşa edilecek olan ID Life ve Aero B modellerini satışa çıkaracak. Son güncelleme ile beraber tanıtımı yapılacak olan otomobiller WLTP değerlerine göre 700 km menzile sahip olacak. ABD’de EPA değerleri baz alındığında menzili ortalama 560 km olacak.

  Güncelleme ile hızlı şarj desteği ve güç artışı sağlanacak!

  Bu güncelleme ile sadece menzil artışı sağlanmayacak. MEB platformunda yer alan araçlar maksimum 125 kW hızlı şarj desteğine sahip. Beklenen güncelleme sonrası araçların artık 200 kW hızlı şarj desteğine kavuşacağı açıklandı. Bu bakımdan hızlı şarj istasyonlarında elektrikli otomobiller çok daha hızlı şekilde şarj edilecek.

  Platform üzerinde yapılan değişiklikler sonrası elektrikli otomobillerin beklenildiği gibi güçlerinde bir artış kaydediliyor. Şuan için en performanslı modelin gücü 299 beygir olarak karşımıza çıkıyor ve 0-100 km/saat hızlanması 6.2 saniye olarak gösteriliyor. Güncelleme sonrası araçlar 350 beygir gücüne yükseltilecek ve 0-100 km/saat hızlanma süreleri 5.5 saniyenin altına indirilecek.

  2010'dan bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone için Alternatif Uygulama Mağazaları: AltStore, SetApp ve Epic Games

  Avrupa Birliği’nde (AB) iPhone kullanıcıları için yeni bir dönem başlıyor. Dijital Piyasalar Yasası (DMA) ile artık Apple, iPhone’larda alternatif uygulama mağazalarına izin vermek zorunda. Bu gelişme, teknoloji devlerinin platformlarında rekabeti artırma

  Google, Play Store için Yeni Yapay Zeka Özelliğini Tanıttı: İşte Detaylar!

  Google Play Store'a eklenen yapay zeka özelliği, uygulama özelliklerini özetleyerek Android kullanıcı deneyimini iyileştiriyor.

  Volkswagen, Yapay Zekaya Geçiyor: ChatGPT’yi Araçlarına Entegre Ediyor!

  Volkswagen, ChatGPT entegrasyonu ile araçlarında devrim yaratıyor. Daha sezgisel ve etkileşimli bir sürüş deneyimi için bu yenilik, önemli adımlardan biri.

  Android için Firefox Tarayıcı Yenilendi: 450'den Fazla Yeni Uzantı Geldi!

  Mozilla, Android'de Firefox tarayıcısı için heyecan verici bir haber paylaştı. Firefox kullanıcıları, tarayıcı eklentilerinde yüzlerce yeni uzantıya erişebilecek!

  Volkswagen, elektrikli otomobiller için büyük güncelleme haberini duyurdu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et