R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Meta’nın Katkılarıyla Geliştirilen Akıllı Gözlük Ray-Ban Stories’e WhatsApp Üzerinden Mesajlaşma Özelliği Geliyor!

  Geçtiğimiz aylarda Ray-Ban ve Facebook iş birliğinden ortaya çıkan akıllı gözlük Ray-Ban Stories’e, WhatsApp üzerinden mesajlaşma özelliği gelmesi için çalışmalara başlandı.

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  19.04.2022 13:46 1086 2 dk okuma süresi
  Meta’nın Katkılarıyla Geliştirilen Akıllı Gözlük Ray-Ban Stories’e WhatsApp Üzerinden Mesajlaşma Özelliği Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Son yıllarda giderek popülerleşen giyilebilir teknoloji sektörü her geçen gün yeni ürünler vermekte. 20 yıl önce hayal olduğunu düşündüğümüz akıllı saatler gibi pek çok teknolojik ürün, son yıllarda aktif olarak kullanılmaya başladı ve giyilebilir teknoloji kullanıcılar için çok normalleşti. 

  Akıllı saatlere benzer olarak giyilebilir teknoloji ürünü olan Ray-Ban Stories, geçtiğimiz aylarda Ray-Ban ve Facebook işbirliğinden ortaya çıktı. Normal bir gözlük gibi görünen fakat içerisinde çok farklı teknolojiler barındıran Ray-Ban Stories’in tanıtımı gerçekteşti. Kullanıcılar tarafından büyük ilgi ile karşılanan bu gözlük, video kaydı alma/paylaşma gibi özellikler barındırıyor. İlerleyen günlerde, bu akıllı gözlük sayesinde WhatsApp üzerinden mesajlaşabilmek için, Ray-Ban ve WhatsApp’ın işbirliği yaptığı ortaya çıktı. 

  Akıllı Gözlük Olan Ray-Ban Stories Kullanıcıları Gözlüklerini Kullanarak WhatsApp Üzerinden Mesajlaşabilecek

   XDA-Developers çalışanları tarafından, WhatsApp'ın son sürümlerinden birinde geleceğe dair ipuçları keşfedildi. Bu bilgiler sayesinde, Facebook asistanı yardımı ile akıllı gözlük Ray-Ban Stories kullanıcıları WhatsApp üzerinden mesajlaşabilecek. Sistemin teknolojik arka planı ve çalışma şekli hakkında bilgi şu an için oldukça kısıtlı. Ancak raporlara göre, araba sürerken veya yolda yürürken kullanıcıya büyük yarar sağlayacak olan bu gelişme ile Facebook asistanı üzerinden WhatsApp mesajları dikte edebileceksiniz ve bu sayede telefonunuza bakmadan mesajlaşabileceksiniz. 

  Bu proje kapsamında iş birliği yapan şirketlerin yeni gözlük modeli üretmek yerine var olan akıllı gözlük Ray-Ban Stories’e Whatsapp üzerinden mesajlaşma uygulamasını entegre etmesi gündemde. İlerleyen günlerde WhatsApp’ın bu konu hakkında çalışmalarını daha detaylı olarak kullanıcıya anlatması bekleniyor. 

   Bu uygulamayı kullanabilmek için akıllı gözlük Ray-Ban Stories’e ve Facebook hizmetlerine sahip olmanız gerekmektedir.

  Akıllı gözlük Ray-Ban Stories ve Whatsapp entegresi hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp’a Kanal Analizleri Özelliği Geliyor!

  WhatsApp, kanal sahiplerine kitle ve içerik performansı hakkında detaylı veriler sunacak yeni analiz özelliğini test ediyor.

  WhatsApp, Yeni Görüntülü Arama Özelliklerini Duyurdu: İşte Gelen Yenilikler!

  WhatsApp, yeni görüntülü arama özellikleriyle sesli ekran paylaşımı, 32 kişilik katılımcı sınırı ve konuşan kişi vurgulama gibi yenilikler sunacak!

  LinkedIn'de Yeni Dönem: Premium Abonelere Yapay Zeka Destekli İş Arama Özelliği Geliyor!

  LinkedIn, premium aboneler için yapay zeka destekli iş arama özellikleri sunuyor. Özgeçmiş uyarlama ve ön yazı oluşturma gibi yenilikler, süreci kolaylaştıracak.

  Yurt Dışı Çıkış Harcına Dev Zam Geliyor!

  Yurt dışı çıkış harcı 2022'de üç kat artarak 150 TL olmuştu, yeni vergi paketiyle 1750 TL'ye kadar yükselebilir. Bu artış, vatandaşların seyahat bütçesini zorlayacak.

  Meta’nın Katkılarıyla Geliştirilen Akıllı Gözlük Ray-Ban Stories’e WhatsApp Üzerinden Mesajlaşma Özelliği Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et