R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Volkswagen Daralma Kararı Aldı: İşte Dev Firmanın Yeni Planı!

  2026 yılına kadar 10 milyar euro tasarruf ve maliyet kesintisi planlayan Alman otomotiv firması Volkswagen, bu hedefe ulaşmak için idari personelde azaltmaya gideceğini duyurdu.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  14.11.2023 13:45 1708 2 dk okuma süresi
  Volkswagen Daralma Kararı Aldı: İşte Dev Firmanın Yeni Planı!
  Son Düzenleme:

  Alman otomobil devi Volkswagen, 2026 yılına kadar 10 milyar euro tutarında bir tasarruf ve maliyet azaltma hedefi belirledi. Bu süreçte, özellikle idari personel istihdamında önemli kesintilere gidilebileceği duyuruldu. 

  Volkswagen markasının yöneticisi Thomas Schaefer ve insan kaynakları direktörünün kurum içi VW podcastinde aktardıklarına göre Volkswagen Group, personel maliyetlerini önümüzdeki yıllarda yüzde 20 oranında azaltmayı planlıyor. Şirketin hem marka hem de grup bünyesinde çalışan yaklaşık 40 bin idari personeli bulunuyor ve bu tasarruf planı, çalışma konseyiyle yapılan görüşmelerin bir parçası olarak ele alınıyor.

  Volkswagen'in Performans Programı ve Geleceğe Yönelik Stratejileri

  Ekim 2023'te başlayan ve gelecek yıla kadar sürebilecek müzakereler, ana Volkswagen markasına odaklanan bir performans programını içeriyor. Haziran 2023'te duyurulan bu program, şirketin karlılığını artırmayı hedefliyor. Volkswagen Group, dünya genelinde 19 Avrupa ülkesi ile Amerika, Asya ve Afrika'da bulunan 10 ülkede yaklaşık 676 bin kişiye istihdam sağlayan 115 üretim tesisine sahip.

  Alman Otomotiv Sektörünün Karşılaştığı Zorluklar ve Volkswagen'in Pozisyonu

  Son yıllarda, Alman otomotiv sektörü, sera gazı emisyon kısıtlamaları, Çin ve ABD'den gelen rekabet gibi faktörlerden olumsuz etkileniyor. Volkswagen, bu zorlu piyasa koşulları içinde stratejik kararlar alarak, maliyetleri düşürmeyi ve şirket yapısını yeniden düzenlemeyi hedefliyor. 

  Ayrıca Alman otomotiv şirketlerinin dizel araçlarda yaşanan emisyon skandalı, şirketlerin itibarına ve dizel araç satışlarına büyük darbe vurmuş durumda. Bununla birlikte, otomobil endüstrisindeki teknolojik yeniliklerin büyük bir kısmının Çin ve ABD'den gelmesi, Almanya'da ciddi tartışmalara neden oluyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yapay Zeka Destekli XNote Akıllı Defter Geliyor: İşte Detaylar!

  XNote, ChatGPT entegreli akıllı defter, Nisan'da $250'a satışta. Notlarınızı dijitalleştirin, randevu oluşturun ve daha fazlasını yapın.

  Oppo Watch X'in Çıkış Tarihi Açıklandı: İşte Detaylar!

  Oppo Watch X, 29 Şubat'ta geliyor. 1,43 inç OLED ekran, Snapdragon W5 Gen 1 çip, 4G LTE, 10W şarj desteği ile dikkat çekiyor.

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  Volkswagen Daralma Kararı Aldı: İşte Dev Firmanın Yeni Planı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et