R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Çift Motorlu Togg T10X ve Sedan Togg T10F Geliyor: Tarih Belli Oldu!

  Togg'un Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, şirketin üç yeni aracı için piyasaya çıkış tarihlerini duyurdu. Ayrıca ekonomik B segmentinde yer alacak SUV modeli Togg T8X üzerindeki çalışmalara başlandığını açıkladı.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  18.04.2024 13:56 1273 3 dk okuma süresi
  Çift Motorlu Togg T10X ve Sedan Togg T10F Geliyor: Tarih Belli Oldu!
  Son Düzenleme:

  Togg CEO'su Gürcan Karakaş tarafından yapılan açıklamaya göre çift motorlu ve dört çeker özellikli Togg T10X modelinin satışları bu yılın ortalarında başlayacak. Ayrıca markanın fastback sedan modeli T10F ise gelecek yıl piyasaya sürülecek. Bununla birlikle T8X modelinin tanıtımının da T10F satışlarından sonra gerçekleştirileceği duyuruldu.

  Togg T10X AWD Modelinin Çıkış Zamanı ve Özellikleri

  Togg'un dört çekerli AWD modeli T10X, önümüzdeki Haziran ve Temmuz aylarında özel bir "limited edition" donanım paketi ile piyasaya sürülecek. Şu anda piyasada olan Togg araçları, tek motor ve arkadan itiş sistemi ile satılırken bu yeni modelde, 320 kW (435 hp) güç ve 700 Nm tork sunan çift motorlu bir yapı kullanılıyor. Bu güçlü yapı, aracın 0'dan 100 km/s hıza sadece 4,8 saniyede ulaşmasını sağlayacak. Ayrıca araç 88.5 kWsa kapasiteli büyük bir batarya ile donatılmış durumda.

  Togg T10F'nin Piyasaya Çıkışı ve Yeni SUV Modeli Hakkında Bilgiler

  Togg'un sedan fastback modeli T10F'nin piyasaya sürülme zamanı hakkında konuşan TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, modelin gelecek yıl bu zamanlarda satışa sunulacağını bildirdi. Ayrıca, Togg'un B segmentindeki uygun fiyatlı yeni SUV modeli T8X'in üzerinde çalışmaların başladığını ve bu modelin T10F'nin satışlarının ardından tanıtılmasının planlandığını açıkladı.

  Bu yılın sonunda Togg T10X modeli için Avrupa'da ön siparişler alınmaya başlanacak ve 2025 model yılı itibarıyla teslimatlar gerçekleştirilecek. Gürcan Karakaş, markanın yurt dışı pazar stratejisinin özellikle Avrupa'nın büyük pazarlarına hızlı bir giriş yapmayı hedeflediğini ve bu doğrultuda stratejik planlamalarının güncellendiğini belirtti. Başlangıçta İskandinav ülkelerinden başlamayı planladıkları stratejiyi, Çinli markaların hızlı yayılmasına bağlı olarak değiştirdiklerini ifade etti.

  Togg, 2023 yılında 20 bin otomobil üretimi gerçekleştirerek, sektörde dikkat çekici bir başarı elde etti. Karakaş, 2023 Nisan ayından itibaren yıl sonuna kadar ilk 20 bin otomobilin teslimatının tamamlandığını ve bu başarının hem Türkiye için hem de şirket için önemli bir gelişme olduğunu vurguladı.

  Togg T10X modelinin öne çıkan özellikleri nelerdir? 

  Togg T10X modeli, 320 kW güç ve 700 Nm tork sunan çift motorlu bir yapıya sahiptir. Dört çeker AWD sistemiyle donatılmış olan bu model, 0-100 km/s hızlanmasını 4,8 saniyede tamamlayabilir. Ayrıca 88.5 kWsa kapasiteli büyük bir batarya ile gelmektedir.

  Togg T10F modeli hangi segmentte yer alacak ve ne zaman satışa sunulacak?

  Togg T10F, sedan fastback kategorisinde yer alacak ve TOGG CEO’su Gürcan Karakaş'ın açıklamalarına göre modelin piyasaya sürülmesi gelecek yıl bu zamanlarda gerçekleşecek.

  Avrupa pazarına giriş stratejisi nasıl değiştirildi? 

  Başlangıçta İskandinav ülkeleri üzerinden Avrupa'ya yayılmayı planlayan Togg, Çinli markaların hızlı yayılımını göz önünde bulundurarak stratejisini değiştirdi. Şimdi, özellikle Almanya, Fransa ve İtalya gibi büyük pazarlara daha erken bir giriş yapmayı hedefliyorlar.

  Togg'un üretim kapasitesi ve ilk yıl satış hedefleri nelerdir? 

  Togg, 2023 yılında 20 bin otomobil üretti ve bu, markanın ilk üretim yılı için kayda değer bir başarı olarak kabul ediliyor. Bu otomobillerin tamamının yıl sonuna kadar teslim edildiği bildirildi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  2024 iPhone SE 4 Geliyor: İşte Muhtemel Fiyatı ve Özellikleri!

  Apple'ın 2024 iPhone SE 4 modeli geliyor! Yeni bütçe dostu iPhone, gelişmiş özellikler ve uygun fiyatıyla dikkat çekiyor.

  Yeni Skoda Superb Türkiye'de Satışa Çıkıyor: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Yeni Skoda Superb, Türkiye'de lansmana özel fiyatlarla satışa sunuldu. Gelişmiş teknolojiler, yüksek konfor ve çeşitli motor seçenekleriyle dikkat çekiyor.

  Yapay Zeka Destekli Lenovo Yoga Slim 7x 14 ve ThinkPad T14s Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Lenovo, yapay zekalı Yoga Slim 7x 14 ve ThinkPad T14s dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. Bu modeller, Snapdragon X Elite işlemcisiyle yüksek performans sunuyor.

  Samsung Galaxy Ring Geliyor: 9 Farklı Boyut Seçeneği Olacak!

  Samsung, ilk akıllı yüzüğü Galaxy Ring'i, 9 farklı boyut ve gelişmiş sağlık izleme özellikleriyle 10 Temmuz'daki Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtacak.

  Çift Motorlu Togg T10X ve Sedan Togg T10F Geliyor: Tarih Belli Oldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et