R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı

  Tesla Semi için geri sayım başladı. Tesla’nın CEO’su konumunda olan Elon Musk, yakın zamanda yaptığı açıklamada aracın menzilini açıkladı. Bu açıdan araç 805 km menzile sahip. Üstelik bu tam yük için geçerli.

  Arin Arslan
  Arin Arslan R10 Editörü
  30.11.2022 21:16 1636 2 dk okuma süresi
  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı
  Son Düzenleme:

  Tesla Semi’nin ilk haberleri geldiğinde birçok kişi de bu konuda heyecanlanmaya başlamıştı. Teknik özelliklerinin yanı sıra özellikle ne kadar menzili olacağı akıllarda bir soru işareti bıraktı. Elon Musk tarafından yapılan bir açıklama, aracın ne kadar menzile sahip olacağını belirtti.

  Bu bakımdan araç, tam yük ile 805 kilometre menzile ulaşabilecek. Bu yönüyle büyük bir verimliliği beraberinde getirecek.

  805 km menzile sahip

  Tesla Semi modeli ilk duyurulduktan sonra birçok kişinin aklına soru işaretleri oluştu. Araç, 1 Aralık tarihinde teslimata başlayacak. Tesla’nın CEO’su olan Elon Musk da bu konu hakkında Twitter üzerinden kullanıcılarının sorularını yanıtladı.

  Bu sorulardan birine açık olmak gerekirse düz bir yolda modelin tam yük ile 805 km menzil sözünü tuttuğunu belirtti. Ancak enerji tüketimi hakkında henüz bir bilgi bilgi verilmedi.

  Ne var ki Tesla ekibinin 37.1 ton ağırlığında bir Tesla Semi ile 804 km menzil tamamladığını dile getirdi. Bunun dışında daha önceden paylaştığı verilere göre, enerji tüketimi 1.24 kWh/km’den daha düşük yapıda olacak. 

  Teknik özellikleri nasıl?

  Peki, Tesla Semi teknik özellikleri nasıl? Araç, 37.1 ton yüklü brüt ağırlığa sahip. İki ayrı modeli olup bunlardan biri 300 diğeri ise 500 mil menzil seçeneğine sahip. Tahmini pil kapasitesi menzil ve enerji tüketimine göre 600 kWh ya da 1.000 kWh şeklindedir. 

  Araç tam yüklüyken 0-60 hızlanması 20 saniye almaktadır. Aktarma organı ise arka akslarda 3 bağımsız motordur.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows Paint’e Yapay Zeka Görüntü Oluşturucu Geldi: Herkes İçin Yeni Bir Dönem Başlıyor!

  Microsoft, Paint uygulamasına OpenAI teknolojisi ile güçlendirilmiş 'Cocreator' isimli yeni bir görüntü oluşturma aracı ekledi.

  Apple Açıkladı: İşte 2023'ün En İyi Oyunları ve Uygulamaları!

  Apple, 2023'ün en iyi uygulama ve oyunlarını belirleyerek ödüllendirdi. Bu ödüller, iPhone ve iPad ile beraber Mac ve Apple Watch uygulamalarını da kapsıyor.

  Google Açıkladı: İşte 2023'ün En İyi Android Oyunları ve Uygulamaları!

  Google Play Store, 2023'ün en iyi Android uygulamaları ve oyunları listesini yayınlandı. Geçen yıllardan farklı olarak bu yılın trendine yeni kategoriler eklendi.

  WhatsApp'tan Masaüstü Kullanıcılarına Sürpriz: Sevilen Özellik Geri Geliyor!

  WhatsApp, Web ve masaüstünde daha önce yer alan bir özelliği yeniden kullanıma sunuyor. Artık platformlardan 'Bir Kez Görüntüle' özelliğine erişim mümkün olacak!

  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et