R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı

  Tesla Semi için geri sayım başladı. Tesla’nın CEO’su konumunda olan Elon Musk, yakın zamanda yaptığı açıklamada aracın menzilini açıkladı. Bu açıdan araç 805 km menzile sahip. Üstelik bu tam yük için geçerli.

  Arin Arslan
  Arin Arslan R10 Editörü
  30.11.2022 21:16 558 2 dk okuma süresi
  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı
  Son Düzenleme:

  Tesla Semi’nin ilk haberleri geldiğinde birçok kişi de bu konuda heyecanlanmaya başlamıştı. Teknik özelliklerinin yanı sıra özellikle ne kadar menzili olacağı akıllarda bir soru işareti bıraktı. Elon Musk tarafından yapılan bir açıklama, aracın ne kadar menzile sahip olacağını belirtti.

  Bu bakımdan araç, tam yük ile 805 kilometre menzile ulaşabilecek. Bu yönüyle büyük bir verimliliği beraberinde getirecek.

  805 km menzile sahip

  Tesla Semi modeli ilk duyurulduktan sonra birçok kişinin aklına soru işaretleri oluştu. Araç, 1 Aralık tarihinde teslimata başlayacak. Tesla’nın CEO’su olan Elon Musk da bu konu hakkında Twitter üzerinden kullanıcılarının sorularını yanıtladı.

  Bu sorulardan birine açık olmak gerekirse düz bir yolda modelin tam yük ile 805 km menzil sözünü tuttuğunu belirtti. Ancak enerji tüketimi hakkında henüz bir bilgi bilgi verilmedi.

  Ne var ki Tesla ekibinin 37.1 ton ağırlığında bir Tesla Semi ile 804 km menzil tamamladığını dile getirdi. Bunun dışında daha önceden paylaştığı verilere göre, enerji tüketimi 1.24 kWh/km’den daha düşük yapıda olacak. 

  Teknik özellikleri nasıl?

  Peki, Tesla Semi teknik özellikleri nasıl? Araç, 37.1 ton yüklü brüt ağırlığa sahip. İki ayrı modeli olup bunlardan biri 300 diğeri ise 500 mil menzil seçeneğine sahip. Tahmini pil kapasitesi menzil ve enerji tüketimine göre 600 kWh ya da 1.000 kWh şeklindedir. 

  Araç tam yüklüyken 0-60 hızlanması 20 saniye almaktadır. Aktarma organı ise arka akslarda 3 bağımsız motordur.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Steam, En Çok Satan Oyunları Açıkladı: Hogwarts Legacy Rakiplerine Fark Attı!

  Steam, en çok satın alınan oyunları açıkladı. Buna göre Steam'de en çok satan oyun, Hogwarts Legacy oyunu oldu!

  Elon Musk Açıkladı: Twitter Yeni Özellikler ile Çalkalanıyor!

  Elon Musk, Twitter'a birçok yeni özelliğin geleceğini duyurdu. Kullanıcıların beğenisine sunulacak yeni özellikler, kademeli olarak platforma eklenecek!

  Wordpress İçin En Popüler 15 Tema!

  Wordpress için en popüler temalar ile SEO uyumlu websiteler oluşturulabilir. Bu temalar ayrıca, mobil uyumludur ve rahatlıkla özelleştirilebilir!

  Twitter Blue Android İçin Açıldı! Twitter Blue Android Ücreti Belli Oldu!

  Twitter, daha önce web ve iOS platformları için yayınlanan Twitter Blue aboneliğini sonunda Google Android içinde getirdi. Twitter Android uygulaması kullanıcıları ek ücret ile Twitter Blue aboneliği alabilecek.

  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et