R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Açıkladı: İnternetin Yüzde 60’ı Kopya İçerikten Oluşuyor

  Google, günümüzde dünya çapında en çok kullanılan arama motorlarından biri. Her ne kadar milyonlarca internet yayın hayatına devam etse de, Google'a göre internetin %60'ı tekrar eden kopya içerikten oluşuyor.

  Arin Arslan
  Arin Arslan R10 Editörü
  30.11.2022 16:10 965 2 dk okuma süresi
  Google Açıkladı: İnternetin Yüzde 60’ı Kopya İçerikten Oluşuyor
  Son Düzenleme:

  Google Search Central Live etkinliği, hatırlandığı üzere geçmiş tarihlerde Singapur’da düzenlendi. Burada firmada çalışan bir mühendis olan Gary Illyes, ilgi çeken yinelenen içerik konusuna yer verdi. Bu bakımdan yüzde 60 oranının yinelendiğini dile getirdi. 

  Ne var ki bu konu hakkında tam, ayrıntılı bilgi de verilmedi. Her ne kadar kopyalanan içeriklerin kastedildiği düşünülse de daha fazla optimizasyon odaklı bir yapıya sahip.

  Sunumda yer alan ayrıntılara odaklanıldığı zaman, optimizasyonda gerçekleştirilen hataların indeksleme sırasında büyük problemlere neden olduğu anlaşılmakta. HTTPS yerine kullanılan yenilenen internet protokolleri ve www ile başlayan veya başlamayan sayfalar, veri tabanlarını azımsanamayacak süre boyunca meşgul ediyor. Ayrıca SessionID gibi gereksiz parametreler bulunduran URL’ler de katkı veriyor. 

  Vazgeçmelerini tavsiye etti

  Google mühendisi, katılımcılara kopya veya yinelenen içeriklerden vazgeçmelerine dair tavsiye veriyor. Her ne kadar kopya içerikler büyük bir sorun olsa da optimizasyon problemleri de azımsanmaması gereken bir gerçek. 

  Çünkü bu ikisi birleştirildiği zaman daha büyük problemler meydana getirmekte. Bu kullanıcılar için de geçerli. Çünkü kişilerin aradıkları bilgiye doğrudan ulaşmalarını daha da zor bir hale getirmekte. Böylece özgünlük de büyük bir darbe almakta.

  Bununla sınırlı olmadan kopya içerikler ve hatalar bir sitenin sıralamasını da olumsuz etkilemekte. Çünkü her ne kadar düşünülmese de arama motorları, siteleri belirli parametrelere göre sıralıyor. Bunlardan biri de özgünlük.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • agg1401
   agg1401 1 yıl önce
   Bunu Goofgle diyor, şaka gibi ya.

  İlgili İçerikler:

  Samsung ve Google'dan Dev İş Birliği: Yeni Galaxy Chromebook Yenilikleriyle Geliyor!

  Samsung ve Google iş birliği genişliyor. Yeni Galaxy Chromebook, Google Assistant tuşu ile teknoloji dünyasına yenilik getiriyor.

  Google, Yeni Yapay Zeka Modeli Gemini 1.5'i Resmen Tanıttı: Sınır Tanımayan İşlem Kapasitesine Sahip!

  Google yeni yapay zeka modeli Gemini 1.5'i tanıttı. Gemini 1.5 modeli, büyük verileri işleyebilme kapasitesiyle yapay zeka alanında yeni bir çağ başlatıyor.

  Google, Android İçin Dolandırıcılara Karşı Yeni Bir Araç Test Ediyor: İşte Detaylar!

  Google, Android cihazları dolandırıcılığa karşı koruyacak yeni bir güvenlik özelliği test ediyor. İşte detaylar!

  Samsung, Akıllı Televizyon Modellerinde Artık Google Asistan’ı Kullanmayacak!

  Samsung, akıllı televizyon serilerinden Google Asistan desteğini kademeli olarak çıkaracağını duyurdu. Bu değişiklik, 1 Mart'tan itibaren etkili olacak!

  Google Açıkladı: İnternetin Yüzde 60’ı Kopya İçerikten Oluşuyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et