R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla Satışlarında Uzun Zaman Sonra Büyük Düşüş!

  2022 yılının üçüncü çeyreğinde Tesla otomobil satış raporları üzdü. Şirketin geçen yıllara göre ciddi bir düşüş yaşadığı belirlendi. Yaşanan bu düşüşün sebebi açıklandı.

  Ecem Ecem 04.07.2022 16:56 1628 2 dk okuma süresi
  Tesla Satışlarında Uzun Zaman Sonra Büyük Düşüş!
  Son Düzenleme:

  2022 yılı otomobil endüstrisi için çeşitli sorunlarla başladı. Özellikle pandemi sürecinden bu yana yaşanan çip sıkıntısı 2020 yılından bu yana devam ediyor. Elektrikli otomobil üreticisi olan Tesla bu süreçte yaşanan negatif algıları çevirerek her daim büyümeye devam etmiş ve bu kararlı duruşu ile otomobil dünyasından büyük övgüler almıştı. 

  Otomobil piyasasında yaşanan sorunlar devam ederken 2020 yılından bu yana Tesla otomobil satışlarında üst üste rekorlar kırdı. Ancak 2022 yılında ciddi bir kırılma anı yaşadığı belirlendi. 

  Tesla Otomobil Satışlarında Ciddi Düşüş!

  Geçtiğimiz Cumartesi günü şirket 2022 yılına ait 3. Çeyrek satış rakamlarını açıkladı. Otomobil meraklıları tarafından büyük bir çıkış yakalaması beklenirken sanıldığı gibi olmadı ve Nisan Haziran ayları arasında gerçekleştirilen satışlarda yüzde 18 oranında düşüş yaşadığı belirlendi. Tesla uzun bir aradan sonra bir çeyreği ilk kez negatif rakamlarla kapatmanın şokunu yaşıyor. 

  Tesla Satışlarındaki Düşüş Açıklandı

  Yaşanan düşüşün nedeni merak ediliyor. Bu süreçte Tesla konu hakkında bir inceleme başlattı. En yakın açıklamanın ise şirketin Şanghay’da bulunan büyük fabrikasının virüs salgını nedeniyle çok uzun süre kapalı kalması olarak gösteriliyor. 

  Tesla hazırladığı rapora göre ikinci çeyrek içerisinde toplam 254 binin üzerinde araç satışı gerçekleştirmiş. Ancak geçtiğimiz yılın aynı dönemine bakıldığı zaman bu rakam 310 binlere kadar yükselmişti. Yaşanan düşüş sonrasında şirket bir açıklamada bulundu. Bu açıklamada ‘Yılın ikinci çeyreğinde tedarik zincirinde birtakım sorunlar meydana geldi. Fabrikalar istemeden kapatıldı. Ancak buna rağmen teslim ettiğimiz araç sayısı son derece makul görülüyor’ ifadelerine yer verildi. 

  Tesla araçları şimdilik 4 modelden oluşuyor. Ancak iki modelinin yoğun olarak satılmasından dolayı şirketinde bu modeller üzerinde yoğunlaştığı biliniyor. Gelecek dönemde yeni modellerin üretilip üretilmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Tesla Semi Teslimatına Başlandı! Tesla Semi Özellikleri!

  Tesla, 2017'den beri projesi geliştirilen Semi modelinin tanıtımını 2022 başında gerçekleştirmişti. Şirket, şimdi de teslimat sürecine başladı. İşte Tesla Semi özellikleri ve fiyatı!

  Elon Musk ve Tim Cook Arasında Görüşme Sağlandı! İkilinin Görüşmesinden Sonra Aradaki Buzlar Eridi!

  Elon Musk ile Tim Cook arasında Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı eleştirilerden dolayı gerginlik vardı. İkili, yüz yüze görüştü ve yükselen tansiyon düştü!

  Tesla Model 3’ün Yeniden Tasarlanması Kararı Alındı! Yeni Tasarım İle Üretim Maliyetinde Düşüş Yaşanacak!

  Elektrikli araç üreticisi Tesla, Model 3 için tasarım yenileme kararı aldı. Yeni tasarım sayesinde üretim maliyetinin büyük oranda düşmesi bekleniyor!

  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı

  Elon Musk, Tesla Semi hakkında Twitter üzerinden bilgiler verdi. Tam yük ile 805 km menzile ulaşabilecek Tesle Semi'nin teslimatı 1 Aralık'ta başlayacak.

  Tesla Satışlarında Uzun Zaman Sonra Büyük Düşüş!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et