R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla Satışlarında Uzun Zaman Sonra Büyük Düşüş!

  2022 yılının üçüncü çeyreğinde Tesla otomobil satış raporları üzdü. Şirketin geçen yıllara göre ciddi bir düşüş yaşadığı belirlendi. Yaşanan bu düşüşün sebebi açıklandı.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  04.07.2022 16:56 1802 2 dk okuma süresi
  Tesla Satışlarında Uzun Zaman Sonra Büyük Düşüş!
  Son Düzenleme:

  2022 yılı otomobil endüstrisi için çeşitli sorunlarla başladı. Özellikle pandemi sürecinden bu yana yaşanan çip sıkıntısı 2020 yılından bu yana devam ediyor. Elektrikli otomobil üreticisi olan Tesla bu süreçte yaşanan negatif algıları çevirerek her daim büyümeye devam etmiş ve bu kararlı duruşu ile otomobil dünyasından büyük övgüler almıştı. 

  Otomobil piyasasında yaşanan sorunlar devam ederken 2020 yılından bu yana Tesla otomobil satışlarında üst üste rekorlar kırdı. Ancak 2022 yılında ciddi bir kırılma anı yaşadığı belirlendi. 

  Tesla Otomobil Satışlarında Ciddi Düşüş!

  Geçtiğimiz Cumartesi günü şirket 2022 yılına ait 3. Çeyrek satış rakamlarını açıkladı. Otomobil meraklıları tarafından büyük bir çıkış yakalaması beklenirken sanıldığı gibi olmadı ve Nisan Haziran ayları arasında gerçekleştirilen satışlarda yüzde 18 oranında düşüş yaşadığı belirlendi. Tesla uzun bir aradan sonra bir çeyreği ilk kez negatif rakamlarla kapatmanın şokunu yaşıyor. 

  Tesla Satışlarındaki Düşüş Açıklandı

  Yaşanan düşüşün nedeni merak ediliyor. Bu süreçte Tesla konu hakkında bir inceleme başlattı. En yakın açıklamanın ise şirketin Şanghay’da bulunan büyük fabrikasının virüs salgını nedeniyle çok uzun süre kapalı kalması olarak gösteriliyor. 

  Tesla hazırladığı rapora göre ikinci çeyrek içerisinde toplam 254 binin üzerinde araç satışı gerçekleştirmiş. Ancak geçtiğimiz yılın aynı dönemine bakıldığı zaman bu rakam 310 binlere kadar yükselmişti. Yaşanan düşüş sonrasında şirket bir açıklamada bulundu. Bu açıklamada ‘Yılın ikinci çeyreğinde tedarik zincirinde birtakım sorunlar meydana geldi. Fabrikalar istemeden kapatıldı. Ancak buna rağmen teslim ettiğimiz araç sayısı son derece makul görülüyor’ ifadelerine yer verildi. 

  Tesla araçları şimdilik 4 modelden oluşuyor. Ancak iki modelinin yoğun olarak satılmasından dolayı şirketinde bu modeller üzerinde yoğunlaştığı biliniyor. Gelecek dönemde yeni modellerin üretilip üretilmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple Türkiye Fiyatlarına Zam Geldi: iPhone ve Diğer Ürünlerde Büyük Zam!

  Apple Türkiye, iPhone 15 serisi başta olmak üzere tüm ürünlerine zam yaptı. Fiyatlar döviz kuru etkisiyle arttı, yeni fiyatlar kullanıcıları etkiliyor.

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Exxen ve ExxenSpor Abonelik Ücretlerine Büyük Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  Exxen ve ExxenSpor, içerik kalitesini artırmak için üyelik ücretlerine zam yaptı. İşte güncel abonelik fiyatları!

  Windows 12, Bu Yıl Gelmeyebilir: Microsoft'tan Büyük Güncelleme Hamlesi!

  Microsoft, Windows 12 yerine, yapay zeka özellikleriyle güçlendirilmiş Windows 11 24H2 güncellemesine odaklanıyor.

  Tesla Satışlarında Uzun Zaman Sonra Büyük Düşüş!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et