R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla Otopilotu İçin Karamsar Rapor! İşte Tesla Otopilotu Kaza İstatistiği!

  Elektrikli otomobil devi Tesla, otonom araç sistemlerindeki gelişimiyle dikkat çekiyor. Ancak Tesla’nın otopilot sistemi uzun zamandır tartışmaların odağında. Açıklanan son raporda bu tartışmaların haklılık payını gözler önüne seriyor.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  16.06.2022 15:22 1336 2 dk okuma süresi
  Tesla Otopilotu İçin Karamsar Rapor! İşte Tesla Otopilotu Kaza İstatistiği!
  Son Düzenleme:

  Dünyaca ünlü milyarder Elon Musk’un kurucusu olduğu elektrikli otomobil devi Tesla, gündemden düşmemeye devam ediyor. Yaşadığı skandallarla adından sıkça söz ettiren Tesla, özellikle otopilotunun yaptığı kazalarla tartışmalarında odağında bulunuyor. Tesla otopilotu ile ilgili olarak açıklanan son rapor, karıştığı kaza sayısını somut verilerle gözler önüne seriyor. Açıklanan yeni rapora göre Tesla otopilotu karıştığı kaza sayısında en yakın rakibine de büyük fark attı.

  Kaza Raporunda Tesla Otopilotu Birinci

  Trafik kazalarına ilişkin olarak ABD’de yayınlanan bir rapor, Tesla otopilotu için olumsuz tabloyu gözler önüne serdi. ABD “Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi(NHTSA)” tarafından yeni bir trafik kazası raporu yayınlandı. Yayınlanan rapor ABD’deki 2021’in Temmuz ayı ile 2022’nin Mayıs ayları arasında kayıtlara geçen kaza verileri yer aldı. Rapordaki verilere göre Tesla’nın tüm rakiplerine fark atarak ilk sırada yer aldığı görülüyor.

  Rapora göre Tesla tarafından geliştirilen otopilot sistemi yani “Tam Kendi Kendine Sürüş(Full Self Driving)” sisteminin söz konusu tarih aralığında tam 273 farklı kaza olayında yer aldı.

  Yayınlanan raporda otopilot sisteminin 2021 Temmuz ile 2022 Mayıs ayları arasında toplam 273 farklı trafik kazası olayına karıştığı tespit edildi. Rapora göre Tesla’nın ardından ikinci sırayı ise Japon otomobil devi Honda aldı. Ancak Honda, 2.seviye gelişmiş sürücü destek sisteminde sadece 90 kazayla yer aldı. Bu durumda Tesla’nın en yakın rakibinin tam 3 katı kaza istatistiğine sahip olduğunu gösteriyor. Rapora göre 3.sırada 10 kazayla Subaru,  4.sırada 5 kazayla Ford ve 5.sırada 4 kazayla Toyota yer alıyor.

  Elon Musk’a Göre Otopilot Hatası Değil!

  Tesla otopilot

  Dünyaca ünlü milyarder Elon Musk, söz konusu trafik kazası raporlarına ilişkin açıklama yaptı. Elon Musk, Tesla otomobillerin yer aldığı trafik kazalarında sorumlunun Tesla otopilot sisteminin olmadığını iddia etti. Söz konusu trafik kazalarında otopilot sisteminin aktif durumda olmadığını belirtti. Elon Musk, dünya genelinde 830.000 Tesla otomobilin otopilot kullanımı gerçekleştirdiğini açıkladı. 

  Yayınlanan trafik kazası raporunda “Sürücüsüz Araç” sınıfında aynı tarih aralığında 130 trafik kazası yaşandığı görüldü.

  Tesla’nın otopilot sistemini siz nasıl bulunuyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube'a Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  YouTube, yapay zeka destekli canlı sohbet özetleri, Google Lens araması, kanal QR kodları ve Shorts için yeni efektler gibi özellikler test ediyor.

  iOS 18 ile CarPlay’e Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  iOS 18, CarPlay'e kişi fotoğrafları, sessiz mod, renk filtreleri, ses tanıma ve sesle yönlendirme gibi yenilikler getiriyor.

  WhatsApp, Yeni Görüntülü Arama Özelliklerini Duyurdu: İşte Gelen Yenilikler!

  WhatsApp, yeni görüntülü arama özellikleriyle sesli ekran paylaşımı, 32 kişilik katılımcı sınırı ve konuşan kişi vurgulama gibi yenilikler sunacak!

  Samsung Galaxy S25'in Pil Kapasitesi Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Samsung Galaxy S25'in 4.000mAh pil kapasitesi ile geleceği ortaya çıktı. Bu durum, artış bekleyen kullanıcıları hayal kırıklığına uğratabilir.

  Tesla Otopilotu İçin Karamsar Rapor! İşte Tesla Otopilotu Kaza İstatistiği!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et