R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sahibinden.com sıfır ve ikinci el otomobil satışlarına düzenleme getirdi

  Sıfır ve ikinci el satışına getirilen düzenleme ile birlikte artık sahibinden.com ‘da sadece yetkili bayiler sıfır otomobil satışı yapabilecek. Diğer ilan açan kişiler “sıfır” araç ilanı yayınlamayacak.

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  17.08.2022 14:45 1227 2 dk okuma süresi
  Sahibinden.com sıfır ve ikinci el otomobil satışlarına düzenleme getirdi
  Son Düzenleme:

  Geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren sıfır ve ikinci el otomobiller için gelen düzenleme ile birlikte Sahibinden.com’da site içerisinde düzenlemeye gitti. Site içerisindeki yeni düzenlemeler en geç 15 Eylül’e kadar yürürlüğe girecek. 

  Site içerisinde yapılacak yeni düzenlemeler ile birlikte sadece yetkili satıcılar “sıfır” araç satma yetkisine sahip olacak. Diğer tüm kullanıcılar ancak ikinci el araç satışı yapabilecek. Kilometresi 6 bin km altında olmayan ilanlar sahibinden.com üzerinden satışına izin verilmeyecek. 

  Araçların bayi fiyatı ve liste fiyatı gösterilecek

  Ticaret bakanlığı tarafından resmi gazetede yayınlanan düzenleme ile birlikte Türkiye’de şirketlerin 6 ay ve 6 bin km dolmadan araçları satması yasaklanmıştı. Sahibinden.com’da bu düzenlemeye uyarak, kişilerin ve şirketlerin açabileceği ilanlarda düzenlemeye gitti. 

  Bu düzenleme ile birlikte şirketler ve kullanıcılar sıfır araç satışı yapamayacak ve 6 km altında ilan yayınlamayacak. Bunun yanında ilan sayfalarında araca ait “2022 Güncel Liste Fiyatı” altında liste fiyatları gösterilecek. Araç için istenen fiyatın normal liste fiyatı ile karşılaştırılması yapılarak kullanıcılara şeffaf bir fiyat sunulacak. Yeni düzenleme ile birlikte tüketicinin bilinçi bir seçim yapabilmesi sağlanacak. 

  Platformdaki yeni düzenleme hakkında açıklamalarda bulunan Sahibinden.com CEO’su Burak Ertaş, şunları söyledi:

  "Son dönemde sıfır ve ikinci el araç ticaretinde yaşanan sıkıntıları ve konuyla ilgili Ticaret Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilen düzenlemeleri dikkatle izliyoruz. Türkiye'nin sahibinden.com’u olarak biz de platformumuzun işleyişini bu düzenlemelerle uyumlu hale getiriyoruz. 15 Eylül'de devreye alacağımız bu değişikliklerin kullanıcılarımızın araç alım satım deneyimlerini daha da şeffaf hale getireceği inancındayız."


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  The Last of Us’a Erteleme Geldi! PC Sürümü İçin Biraz Daha Beklenecek!

  Naughty Dog, resmi çıkışına 1 aydan az bir süre kalan The Last of Us Part 1 PC sürümünün çıkış tarihinin ertelendiğini duyurdu. Hayranlara üzen haberin ardından yeni The Last of Us Part 1 PC çıkış tarihi de belli oldu.

  Sony Xperia 1 V Özellikleri Sızdırıldı! Sony Xperia 1 V Teknik Özellikleri!

  Sony, 2022 Eylül ayında "Xperia 1 IV" modelini piyasaya sürmüştü. Şimdiyse 2023 yılının amiral gemisi olacak yeni versiyonu "Xperia 1 V" modelini geliştirdiği biliniyor. Hatta Şubat sonunda tanıtılması beklenen Xperia 1 V özellikleri sızdırıldı!

  2023 Şubat Kia Türkiye Fiyat Listesi Belli Oldu!

  2023 Şubat ayı Kia Türkiye fiyat listesi açıklandı. Buna göre araçlar, yeni ve zamlı fiyatlar üzerinden satışa sunuldu!

  2023 Şubat Opel Türkiye Fiyat Listesi Belli Oldu!

  2023 Şubat ayı Opel Türkiye fiyat listesi açıklandı. Buna göre araçlar, yeni fiyatlar üzerinden satışa çıktı!

  Sahibinden.com sıfır ve ikinci el otomobil satışlarına düzenleme getirdi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et