R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sahibinden.com sıfır ve ikinci el otomobil satışlarına düzenleme getirdi

  Sıfır ve ikinci el satışına getirilen düzenleme ile birlikte artık sahibinden.com ‘da sadece yetkili bayiler sıfır otomobil satışı yapabilecek. Diğer ilan açan kişiler “sıfır” araç ilanı yayınlamayacak.

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  17.08.2022 14:45 1709 2 dk okuma süresi
  Sahibinden.com sıfır ve ikinci el otomobil satışlarına düzenleme getirdi
  Son Düzenleme:

  Geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren sıfır ve ikinci el otomobiller için gelen düzenleme ile birlikte Sahibinden.com’da site içerisinde düzenlemeye gitti. Site içerisindeki yeni düzenlemeler en geç 15 Eylül’e kadar yürürlüğe girecek. 

  Site içerisinde yapılacak yeni düzenlemeler ile birlikte sadece yetkili satıcılar “sıfır” araç satma yetkisine sahip olacak. Diğer tüm kullanıcılar ancak ikinci el araç satışı yapabilecek. Kilometresi 6 bin km altında olmayan ilanlar sahibinden.com üzerinden satışına izin verilmeyecek. 

  Araçların bayi fiyatı ve liste fiyatı gösterilecek

  Ticaret bakanlığı tarafından resmi gazetede yayınlanan düzenleme ile birlikte Türkiye’de şirketlerin 6 ay ve 6 bin km dolmadan araçları satması yasaklanmıştı. Sahibinden.com’da bu düzenlemeye uyarak, kişilerin ve şirketlerin açabileceği ilanlarda düzenlemeye gitti. 

  Bu düzenleme ile birlikte şirketler ve kullanıcılar sıfır araç satışı yapamayacak ve 6 km altında ilan yayınlamayacak. Bunun yanında ilan sayfalarında araca ait “2022 Güncel Liste Fiyatı” altında liste fiyatları gösterilecek. Araç için istenen fiyatın normal liste fiyatı ile karşılaştırılması yapılarak kullanıcılara şeffaf bir fiyat sunulacak. Yeni düzenleme ile birlikte tüketicinin bilinçi bir seçim yapabilmesi sağlanacak. 

  Platformdaki yeni düzenleme hakkında açıklamalarda bulunan Sahibinden.com CEO’su Burak Ertaş, şunları söyledi:

  "Son dönemde sıfır ve ikinci el araç ticaretinde yaşanan sıkıntıları ve konuyla ilgili Ticaret Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilen düzenlemeleri dikkatle izliyoruz. Türkiye'nin sahibinden.com’u olarak biz de platformumuzun işleyişini bu düzenlemelerle uyumlu hale getiriyoruz. 15 Eylül'de devreye alacağımız bu değişikliklerin kullanıcılarımızın araç alım satım deneyimlerini daha da şeffaf hale getireceği inancındayız."


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Ring'in Pil Ömrü Belli Oldu!

  Samsung Galaxy Ring'in devrimsel pil ömrü ve özellikleri açıklandı! Sağlık izlemesinden tasarımına kadar bu yenilikçi aksesuar hakkında her şey bu haberde!

  iPhone 17 Serisi, 120Hz Ekranla Gelebilir: İşte Detaylar!

  En son elde edilen verilere göre, iPhone 17 ve iPhone 17 Plus modellerinin 120Hz ProMotion ekran özelliği ile piyasaya sürülmesi mümkün görünüyor.

  Samsung’un Akıllı Yüzüğü Geliyor: İşte Galaxy Ring Tasarımı ve Özellikleri!

  Samsung Galaxy Ring, sağlık izleme ve temassız ödeme özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu akıllı yüzüğü firma, Mobil Dünya Kongresi'nde tanıttı.

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Sahibinden.com sıfır ve ikinci el otomobil satışlarına düzenleme getirdi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et