R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sahibinden.com sıfır ve ikinci el otomobil satışlarına düzenleme getirdi

  Sıfır ve ikinci el satışına getirilen düzenleme ile birlikte artık sahibinden.com ‘da sadece yetkili bayiler sıfır otomobil satışı yapabilecek. Diğer ilan açan kişiler “sıfır” araç ilanı yayınlamayacak.

  Ceren Varlı Ceren Varlı 17.08.2022 14:45 1103 2 dk okuma süresi
  Sahibinden.com sıfır ve ikinci el otomobil satışlarına düzenleme getirdi
  Son Düzenleme:

  Geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren sıfır ve ikinci el otomobiller için gelen düzenleme ile birlikte Sahibinden.com’da site içerisinde düzenlemeye gitti. Site içerisindeki yeni düzenlemeler en geç 15 Eylül’e kadar yürürlüğe girecek. 

  Site içerisinde yapılacak yeni düzenlemeler ile birlikte sadece yetkili satıcılar “sıfır” araç satma yetkisine sahip olacak. Diğer tüm kullanıcılar ancak ikinci el araç satışı yapabilecek. Kilometresi 6 bin km altında olmayan ilanlar sahibinden.com üzerinden satışına izin verilmeyecek. 

  Araçların bayi fiyatı ve liste fiyatı gösterilecek

  Ticaret bakanlığı tarafından resmi gazetede yayınlanan düzenleme ile birlikte Türkiye’de şirketlerin 6 ay ve 6 bin km dolmadan araçları satması yasaklanmıştı. Sahibinden.com’da bu düzenlemeye uyarak, kişilerin ve şirketlerin açabileceği ilanlarda düzenlemeye gitti. 

  Bu düzenleme ile birlikte şirketler ve kullanıcılar sıfır araç satışı yapamayacak ve 6 km altında ilan yayınlamayacak. Bunun yanında ilan sayfalarında araca ait “2022 Güncel Liste Fiyatı” altında liste fiyatları gösterilecek. Araç için istenen fiyatın normal liste fiyatı ile karşılaştırılması yapılarak kullanıcılara şeffaf bir fiyat sunulacak. Yeni düzenleme ile birlikte tüketicinin bilinçi bir seçim yapabilmesi sağlanacak. 

  Platformdaki yeni düzenleme hakkında açıklamalarda bulunan Sahibinden.com CEO’su Burak Ertaş, şunları söyledi:

  "Son dönemde sıfır ve ikinci el araç ticaretinde yaşanan sıkıntıları ve konuyla ilgili Ticaret Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilen düzenlemeleri dikkatle izliyoruz. Türkiye'nin sahibinden.com’u olarak biz de platformumuzun işleyişini bu düzenlemelerle uyumlu hale getiriyoruz. 15 Eylül'de devreye alacağımız bu değişikliklerin kullanıcılarımızın araç alım satım deneyimlerini daha da şeffaf hale getireceği inancındayız."


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Youtube'dan Sonra Sıra Instagram'da: Kullanıcıların 'Hiç İstemediği' Özellik Geliyor

  Meta, Instagram için yeni bir reklam modeli getiriyor. Buna göre Instagram, keşfet bölümü de dahil olmak üzere birçok farklı alana reklam yerleştirecek.

  En Hızlı Android Telefonlar Belli Oldu: İşte En Hızlı 10 Android Model!

  AnTuTu, 2022 yılı Eylül ayının en hızlı Android telefon modellerini açıkladı. Buna göre ilk sırayı Asus ROG 6 Dimensity Supreme Edition aldı.

  Vivo Y52 5G Duyuruldu! İşte Vivo Y52 5G Özellikleri ve Fiyatı!

  Vivo, yeni giriş seviyesi cihazı "Vivo Y52 5G" tanıtımını gerçekleştirdi. İşte markanın yeni giriş seviyesi akıllı telefonu Vivo Y52 5G özellikleri ve fiyatı!

  Vivo X90 Serisi Özellikleri Ortaya Çıktı!

  Vivo'nun yeni amiral gemisi "Vivo X90" ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Şirketin Aralık ayında resmi tanıtımını yapacağı X90 serisindeki modeller ve özellikleri belli oldu. İşte Vivo X90 özellikleri!

  Sahibinden.com sıfır ve ikinci el otomobil satışlarına düzenleme getirdi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et