R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Opel, elektrikli modelleri için ‘GSe’ rozetini geri getiriyor

  Opel, elektrikli otomobillerinin performansını artırmak için kullanacağı performans rozetini resmi kanallarından açıkladı. Şirket, GSe alt markasını yeniden kullanmaya başlayacak.

  Dide Su Kaya Dide Su Kaya 15.09.2022 13:42 1203 2 dk okuma süresi
  Opel, elektrikli modelleri için ‘GSe’ rozetini geri getiriyor
  Son Düzenleme:

  Alman otomobil üreticisi Opel, geçtiğimiz yıl mayıs ayında Manta modeli için yaptığı konsept çalışmasında GSe rozeti bulundurarak hayranlarına bir sinyal vermişti. Şimdi ise marka, GSe’yi sportif modellerinde kullanacağı bir alt marka olarak yeniden hayata döndürdüğünü açıkladı.

  Yeni marka kimliği ve elektrikli araç üretimini aynı çizgide tutmaya çalışan marka, şirket adına önemli bir dönüşüm içerisinde. Bu dönüşümü ise ‘Grand Sport electric’ ile destekleyecek.

  Opel GSe’yi hangi modeller ile hayata döndürecek?

  Henüz hangi modellerde kullanılacağı bilinmiyor olsa da, Opel’in PHEV modellerinde karşımıza çıkma ihtimali de epey yüksek. Şarj edilebilir hibrit modeller, markanın elektrikli araç üretimi yönündeki büyük adımları sayılabilir. Bu da GSe mantığıyla oldukça örtüşüyor. Her ne kadar GSe’nin açılımı Grand Sport electric olsa da, akıllara %100 elektrikli araçlar getirmemeli. 

  2021’in Mayıs ayında Opel, 1970-1988 yılları arasında üretilen modeli Manta’nın günümüze uyarlandığı bir konsept çalışması yapmıştı. Bu çalışmada GSe askısına yer veren marka, GSe’nin Manta modeli ile karşımıza çıkacağının sinyalini vermiş olabilir. Ayrıca şirket, Manta’nın 2025’te SUV modeliyle döneceğini de üstü kapalı şekilde duyurdu.

  2023’te tanıtılacağı duyurulan elektrikli Astra modeli de GSe takısını taşıma ihtimali oldukça yüksek bir aday. Elektrikli araç üretiminde performansı göz ardı etmeyecek olan marka, yeni Astra modelini GSe rozeti ile güçlendirebilir.

  Opel hibrit modelleri

  Enerji Tüketimi

  CO2 emisyonu

  Menzil (kombine)

  Opel Mokka-E

  18,0 - 17,4 kWh/100 km

  0 g/km

  313 km ila 324 km

  Opel Corsa-E

  16,5 - 16,8 kWh/100 km

  0 g/km

  328 km ila 337 km

  Bu modellerin yanı sıra hibrit ve elektrikli araç üretimine yönelen Almanya merkezli otomobil üreticisi, Grand Sport electric askısı ile yukarıda örnek olarak verilen modellerdeki performansı büyük ölçüde artıracak. Otomobil severlerin ve doğa dostu araç merakı olanların ilgiyle beklemesi gereken modeller önümüzdeki yıllarda tanıtılarak, satışa sunulacak. Henüz hangi modeller ile karşımıza çıkacağı ve ne zaman satışa başlanacağı ise merak konusu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  İşte Xiaomi 12T ve 12T Pro modellerinin yeni resmi görselleri! Beklenen modellerle ilgili özellikler de ortaya çıktı!

  Xiaomi 12T ve Xiaomi 12T Pro ile ilgili sızıntılar devam ediyor. Son olarak Xiaomi 12T ve 12T Pro modellerinin resmi görselleri ortaya çıktı.

  iPhone 14 Serisi için Merak Edilen Kaza Testi Yapıldı!

  iPhone 14 serisi için kaza testi, sonunda yapıldı. Buna göre iPhone 14'teki algılama özellikleri, trafik kazalarını önceden tespit ediyor.

  Elif 1126

  Samsung Yeni Oyun Servisi için Hazırlıklara Başladı!

  Teknoloji devi Samsung, çalışma ağını güçlendirmeye devam ediyor. Buna göre Samsung, yeni oyun servisi hazırlıklarına başladığını açıkladı.

  Elif 1053

  Vivo X Fold Plus için Geri Sayım Başladı!

  Vivo X Fold Plus'ın çıkış tarihiyle alakalı sızıntılar gelmeye devam ediyor. Digital Chat Station'a göre Vivo X Fold Plus, 26 Eylül 14:00’da tanıtılacak!

  Elif 1159
  Opel, elektrikli modelleri için ‘GSe’ rozetini geri getiriyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et