R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Opel, elektrikli modelleri için ‘GSe’ rozetini geri getiriyor

  Opel, elektrikli otomobillerinin performansını artırmak için kullanacağı performans rozetini resmi kanallarından açıkladı. Şirket, GSe alt markasını yeniden kullanmaya başlayacak.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  15.09.2022 13:42 1821 2 dk okuma süresi
  Opel, elektrikli modelleri için ‘GSe’ rozetini geri getiriyor
  Son Düzenleme:

  Alman otomobil üreticisi Opel, geçtiğimiz yıl mayıs ayında Manta modeli için yaptığı konsept çalışmasında GSe rozeti bulundurarak hayranlarına bir sinyal vermişti. Şimdi ise marka, GSe’yi sportif modellerinde kullanacağı bir alt marka olarak yeniden hayata döndürdüğünü açıkladı.

  Yeni marka kimliği ve elektrikli araç üretimini aynı çizgide tutmaya çalışan marka, şirket adına önemli bir dönüşüm içerisinde. Bu dönüşümü ise ‘Grand Sport electric’ ile destekleyecek.

  Opel GSe’yi hangi modeller ile hayata döndürecek?

  Henüz hangi modellerde kullanılacağı bilinmiyor olsa da, Opel’in PHEV modellerinde karşımıza çıkma ihtimali de epey yüksek. Şarj edilebilir hibrit modeller, markanın elektrikli araç üretimi yönündeki büyük adımları sayılabilir. Bu da GSe mantığıyla oldukça örtüşüyor. Her ne kadar GSe’nin açılımı Grand Sport electric olsa da, akıllara %100 elektrikli araçlar getirmemeli. 

  2021’in Mayıs ayında Opel, 1970-1988 yılları arasında üretilen modeli Manta’nın günümüze uyarlandığı bir konsept çalışması yapmıştı. Bu çalışmada GSe askısına yer veren marka, GSe’nin Manta modeli ile karşımıza çıkacağının sinyalini vermiş olabilir. Ayrıca şirket, Manta’nın 2025’te SUV modeliyle döneceğini de üstü kapalı şekilde duyurdu.

  2023’te tanıtılacağı duyurulan elektrikli Astra modeli de GSe takısını taşıma ihtimali oldukça yüksek bir aday. Elektrikli araç üretiminde performansı göz ardı etmeyecek olan marka, yeni Astra modelini GSe rozeti ile güçlendirebilir.

  Opel hibrit modelleri

  Enerji Tüketimi

  CO2 emisyonu

  Menzil (kombine)

  Opel Mokka-E

  18,0 - 17,4 kWh/100 km

  0 g/km

  313 km ila 324 km

  Opel Corsa-E

  16,5 - 16,8 kWh/100 km

  0 g/km

  328 km ila 337 km

  Bu modellerin yanı sıra hibrit ve elektrikli araç üretimine yönelen Almanya merkezli otomobil üreticisi, Grand Sport electric askısı ile yukarıda örnek olarak verilen modellerdeki performansı büyük ölçüde artıracak. Otomobil severlerin ve doğa dostu araç merakı olanların ilgiyle beklemesi gereken modeller önümüzdeki yıllarda tanıtılarak, satışa sunulacak. Henüz hangi modeller ile karşımıza çıkacağı ve ne zaman satışa başlanacağı ise merak konusu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Daha Fazla Trafik için SEO’da Etkili Bağlantı Kurma Stratejileri

  Etkili bağlantı kurma stratejileri, bir web sitesinin arama motorunda ön sıralarda görünmesine doğrudan katkıda bulunur. Bu nedenle oluşturulan bu tür stratejiler, SEO çalışmalarının önemli bileşenleri arasında yer alır.

  TRT 1 Şifreli mi? EURO 2024 Maçlarını Dijitsu Cihazınızda Şifresiz İzlemek için Frekans ve Biss Key Ayarları

  EURO 2024 heyecanına Dijitsu cihazınızla ortak olmak ister misiniz? TRT 1 şifreli kanal sorunu yaşıyorsanız, frekans ve Biss key ayarlarınızı güncelleyerek maç keyfinizi kesintisiz yaşayabilirsiniz. İşte adım adım çözüm yolları...

  Marvel Rivals için Spider-Man Geliyor: Oynanış Videosu Yayınlandı!

  Marvel Rivals, Spider-Man'in yetenek ve kostümlerini tanıtan oynanış videosuyla dikkat çekiyor. Peter Parker, 'Timestream Entanglement' kriziyle karşı karşıya.

  iPhone için Alternatif Uygulama Mağazaları: AltStore, SetApp ve Epic Games

  Avrupa Birliği’nde (AB) iPhone kullanıcıları için yeni bir dönem başlıyor. Dijital Piyasalar Yasası (DMA) ile artık Apple, iPhone’larda alternatif uygulama mağazalarına izin vermek zorunda. Bu gelişme, teknoloji devlerinin platformlarında rekabeti artırma

  Opel, elektrikli modelleri için ‘GSe’ rozetini geri getiriyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et