R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Team Ninja’nın Yeni RPG Oyunu Tanıtıldı! İşte Rise of the Ronin Fragmanı!

  Sony, PlayStation 5’e gelecek yeni oyunları duyurduğu “State of Play” etkinliğini tamamladı. Etkinlikte tanıtılan oyunlar arasında Team Ninja’dan yeni bir RPG oyunu da yer aldı. Rise of the Ronin adındaki yeni aksiyon türündeki oyuna dair ilk detaylarda belli oldu. İşte Rise of the Ronin fragmanı!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  14.09.2022 17:09 2087 2 dk okuma süresi
  Team Ninja’nın Yeni RPG Oyunu Tanıtıldı! İşte Rise of the Ronin Fragmanı!
  Son Düzenleme:

  Samuray dünyası meraklılarına Sony’den sevindiren haber geldi. Sony, dün gerçekleştirdiği “State of Play” etkinliğinde Japonya’nın efsanesi “ronin” hikayesini temel alan oyununu tanıttı. Japonya merkezli oyun stüdyosu “Team Ninja” tarafından geliştirilen yeni samuray oyunu “Rise of the Ronin” tanıtıldı.

  Rise of the Ronin Fragmanı Yayınlandı!

  Rise of the Ronin

  PlayStation’a gelecek çok sayıda yeni oyunun tanıtıldığı State of Play’de, en dikkat çeken oyunlardan birisi de Rise of the Ronin oldu. Team Ninja tarafından geliştirilen oyun, Japonya’da yeni bir çağın başlangıç dönemine götürecek.

  PlayStation 5 için özel olarak geliştirilen Rise of the Ronin oyunundan birde fragman yayınlandı. Sony, oyunun aksiyon türünde bir “RPG(Role-Playing Game)” olacağını açıkladı. 1800’lü yıllarda geçecek oyunda, Japonya’da yaşanan iç savaş ve devam eden ağır batı etkisi teması işlenecek. Oyunlar 1863 yılının Japonya’sının bu iç karmaşıklığı içerisinde bol aksiyonlu mücadelelere girecek.

  Rise of the Ronin

  Oyuna dair önemli bilgiler paylaşıldı. Bu bilgilerde Japonya tarihi için önemli bir değişim oluşturan olaylar vurgulanıyor. Japonya’nın bu karışık atmosferinde “savaş odaklı” bir oyun sunulacak. Ayrıca Team Ninja’ya göre oyun “açık dünya” sınıfında yer alacak. Oyuncular, “Tokugawa Shogunate” ve “Anti-Shogunate” grupları arasındaki şiddetlenen iç savaş atmosferini deneyim edecek. Tüm bu iç savaş karışıklıkları içerisinde 19.yüzyıl Japonya’sındaki başta İngilizler olmak üzere batılıların baskısı hissedilecek. Ayrıca çağın en karanlık dünyasını yaşatan ölümcül hastalıklarda oyunun büyüleyici atmosferini zirveye taşıyacak.

  Rise of the Ronin

  Sony, oyuncuların söz konusu karmaşa içerisinde tamamen bağımsız olan bir Ronin karakterinin mücadelesini oynayacağını açıkladı. Döneme ait yakın dövüş silahları ve çağın yenilikçi ateşli silahları ile eşsiz bir aksiyon deneyimi vaat ediyor. Ayrıca tarihten fırlayan büyüleyici Japonya atmosferi, oyun deneyimini arttıracak.

  Rise of the Ronin fragmanında sinematik sahnelere yer verildi. Ayrıca bazı oynanış görüntüleri de yine fragmanda yer aldı.

  Rise of the Ronin Ne Zaman Çıkacak?

  Rise of the Ronin

  Rise of the Ronin oyunu PlayStation 5 için özel olarak geliştirildi. Bu nedenle de Microsoft Xbox Series X/S ve PC sürümleri çıkıp, çıkmayacağı belli değil. Ayrıca oyun henüz geliştirme sürecinin daha çok başında. Bu yüzden bu büyüleyici Ronin efsanesini oynamak için sabırsızlananların bir süre daha beklemesi gerekecek. Çünkü Sony, State of Play etkinliğinde yayınladığı fragmanda Rise of the Ronin çıkış tarihini 2024 olarak duyurdu.

  Henüz çıkış tarihi bile net olarak belli olmadığından ve Rise of the Ronin fiyatı da duyurulmadı.

  Yeni tarihi Japonya’da samuray ve roninlerin dünyasından bir kesit sunacak Rise of the Ronin oyununun tanıtımını nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft’dan Dev Adım: Windows 11'de WiFi 7 Desteğini Test Ediyor!

  Windows 11, WiFi 7 desteğiyle internet deneyimini yüksek hız, düşük gecikme ve üstün güvenlikle yeniden tanımlıyor.

  Threads, iki yeni özelliğe kavuşuyor: İşte Detaylar!

  Threads platformu, taslak kaydetme ve uygulama içi kamera gibi iki yeni özellikle kullanıcı deneyimini iyileştiriyor.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Yapay Zeka Destekli XNote Akıllı Defter Geliyor: İşte Detaylar!

  XNote, ChatGPT entegreli akıllı defter, Nisan'da $250'a satışta. Notlarınızı dijitalleştirin, randevu oluşturun ve daha fazlasını yapın.

  Team Ninja’nın Yeni RPG Oyunu Tanıtıldı! İşte Rise of the Ronin Fragmanı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et