R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Toyota'dan İlginç Patent: Köpek Gezdiren Otonom Araba

  Toyota, köpek gezdiren otonom aracın patentini aldı. Evcil hayvan sahipleri, köpeklerini gezdirmek için bu robota güvenebilir mi?

  Omer Dursun
  Omer Dursun R10 Editörü
  16.04.2022 18:24 1185 2 dk okuma süresi
  Toyota'dan İlginç Patent: Köpek Gezdiren Otonom Araba
  Son Düzenleme:

  Toyota, köpeğinizi gezdirmenize yardımcı olacak otonom bir aracın patentini aldı. Toyota yeni patentteki arabaya "rehberlik aracı" diyor ve en temel işlevi, köpeğinizi önceden programlanmış bir rota boyunca yürüyüşe çıkarmak. 

  Patent dosyasında yer alan çizimlerdeki araç çok fazla detay vermiyor. Ancak bunların genellikle aracın gerçek kullanımını değil, yalnızca işlevi tanımlamak için kullanılan çizimler olduğunu unutmamak gerekiyor. 

  Toyota'nın köpek gezdiren otonom araç projesi

  Köpek sahipleri için köpeği gezdirmek günlük yapılması gereken şeylerden biridir. Fakat insanların zamanını almadan köpeği gezdirmenin teknolojik bir yolu henüz yok. Kısa süre önce Toyota'nın köpek gezdiren bir otonom araç için patent aldığı ortaya çıktı.

  Toyota'nın köpek gezdiren otonom aracı

  Japon üreticinin köpek gezdirme robotu, köpeği otomatik olarak uzatılabilen veya geri çekilebilen bir ip ile tutuyor. 

  Köpek, bir sincap gördüğünde kovalamaya karar verirse veya rotadan saparsa araç, patentin "Disiplin Modu" olarak tanımladığı özelliği devreye koyuyor. Köpeğin normal yürüme hızına döndüğünü algılayana kadar tasmayı kilitliyor ve rotada kalmasını sağlıyor.

  Rehberlik aracının en önemli özelliği, evcil hayvanın tuvaletini yaptıktan sonra temizleme yeteneği olabilir. Otonom araç, köpeğinizin çişini yaparsa küçük su jetini idrarın yapıldığı yere püskürtür. Köpeğiniz kaka yaparsa, araç dışkıyı yerden almak için bir toplama cihazı kullanır.

  Toyota'nın köpek gezdiren otonom aracı

  Pek çok patentte olduğu gibi, rehberlik aracı isimli bu konsept tasarım yakın zamanda piyasaya çıkması muhtemel görünmüyor. Ancak otomobillerde ilerleyen otonom teknoloji sayesinde, bu tarz yenlilikler evcil hayvan sahiplerinin hayatını kolaylaştırmak için tercih edilebilir.

  Peki ya siz Toyota'nın yeni patentini nasıl buldunuz? Yanıtlarınızı yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  R10.net'te içerik editörlüğü yapıyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi, Little Pudding Adaptörünü Resmen Tanıttı: İşte İlginç Ürünün Özellikleri!

  Xiaomi'nin küçük boyutlu ama güçlü yeni şarj adaptörü Little Pudding, 120W enerji sağlayarak cihazlarınızı hızla şarj ediyor.

  Xiaomi’den İlginç Hamle: Popüler Özelliği Kaldırıyor!

  Xiaomi, Google'ın tavsiyesiyle arka planda video oynatma özelliğini kaldırıyor. Kullanıcılar artık YouTube Premium'a yönelecek.

  Faizsiz Araba Almak İçin Birevim!

  Birevim, araba almak isteyenler kişiler için avantajlı tasarruf yöntemleri sunuyor. Sizde bu paketlerden yararlanarak faizsiz araç satın alabilirsiniz.

  YouTube, Çok İlginç Bir Özelliği Test Ediyor: Renk Kodlarıyla Video Akışı Geliyor!

  YouTube, renklere göre video önerileri sunan yeni bir özelliği test ediyor. Kullanıcılar kırmızı, yeşil, mavi seçeneklerle kişiselleştirilmiş içerik keşfedecek.

  Toyota'dan İlginç Patent: Köpek Gezdiren Otonom Araba

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et