R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elektrikli BMW i7 xDrive 60 Tanıtıldı: Yeni BMW 7 Serisi

  Elektrikli otomobil dünyasına sonunda BMW de yüksek modeli ile giriş yaptı. BMW’nin ilk tam elektrikli modeli olan BMW i7 xDrive 60 Sedan tanıtıldı. BMW i7 xDrive 60 özellikleri ve tahmini fiyatı haberimizin detaylarında…

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  21.04.2022 16:54 3208 2 dk okuma süresi
  Elektrikli BMW i7 xDrive 60 Tanıtıldı: Yeni BMW 7 Serisi
  Son Düzenleme:

  Birçok otomobil firması içten yanmalı motorlar yerine artık elektrikli otomobilleri tercih etmeye başladı. Uzun zamandır elektrikli araçlara yatırım yapan BMW, sonunda tam elektrikli olan yeni modelini duyurdu. BMW’nin en üst modeli olan 7 serisinin yenilenmiş ve tam elektrikli olarak karşımıza çıktı. Yeni BMW 7 Serisi tamamen elektrikli olarak i7 xDrive 60 versiyonu ile karşımıza çıkıyor. 

  BMW i7 xDrive60, 625 kilometreye kadar menzil sunuyor

  BMW, elektrikli otomobil dünyasına giriş yapacağının sinyallerini önceden vermiş ve Tesla’nın artık bu pazarda lider olmayacağını söylemişti. Bu alanda yerini almak için mevcut 7 serisini tam elektrikli yaparak pazar payını bölmeyi hedefliyor. 

  BMW i7 xDrive 60, 18.4 - 19.6 kWsa/100 km enerji tüketimine ve 101.7 kWsa kapasiteli bir bataryaya sahip olacak. Bu bataryayı 11 kW AC şarj ile 195 kW’a kadar DC hızlı şarj ile destekleyecek. Bmw i7 Sedan‘da ön ve arkada olmak üzere 4 adet elektrikli motor yer alacak ve ortalama kullanımda 625 kilometreye kadar menzil sunacak. 

  BMW’nin alıştığımız yoğun kontrol ve düğme panelleri yerine artık elektrikli modelerde daha geniş ekran alanları bulunuyor. Direksiyon arkasında bulunan 12.3 inçlik sürücü ekranı ve 14.9 inçlik kontrol ekranı ile sürüşe ekstra bir deneyim sağlıyor. 

  BMW i7 xDrive 60, 0-100 hızlanması 4,5 saniyede çıkabiliyor. Araç aynı zamanda 536 beygir ve 744 Nm torkluk bir 

  güç üretiyor. BMW aracının maksimum hızını 240 km/s ile sınırlandırılmış durumda. BMW’de en dikkat çeken özellik ise makam tarafında oturan kişiler için özel “Sinema ekranı sistemi” bulunması. 

  Sinema ekranı sistemi, makam tarafında oturan kişiler için Amazon, Netflix, Twitch gibi platformların kullanılmasını imkan veriyor. Aynı zamanda yolculuk sırasında toplantıya girmek isteyen kullanıcılar için bu sinema ekranının üstünde bir kamera ve mikrofon bulunuyor. Bu sistem ile girilmek istenilen toplantılara görüntülü şekilde dahil olunabiliyor. 

  BMW 7 Serisi’nde Executive Lounge koltuklar pakete dahil olarak geliyor ve mevcut modele göre daha geniş koltuk yapısı, kapsamlı elektrikli ayar, koltuk ısıtma / soğutma ve bel desteği gibi özellikler bulunuyor. Aynı zamanda tüm koltuklarda dokuz programlanabilir masaj işlevini de içermektedir. 

  BMW i7 xDrive 60 modelinin bu yıl sonunda Avrupa’dan başlayarak diğer ülkelerde de sunulması bekleniyor. BMW i7 xDrive 60 fiyatı ile ilgili şu an için bir bilgimiz bulunmuyor. 

  Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya  R10.NET Forum’dan bizlerle paylaşabilirsiniz.
   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Follower7: Werden Sie mit Social Media-Marketing zum Marktführer

  Einführung in Follower7 In der heutigen digitalen Ära ist Social Media unerlässlich für Individuen und Marken, die eine breite Zielgruppe erreichen möchten.

  macOS Sequoia Güncellemesi: İşte Safari'ye Gelecek Yenilikler!

  Apple'ın macOS Sequoia güncellemesi, Safari'ye yeni özellikler ekleyerek deneyimi geliştiriyor. Yenilikler arasında Öne Çıkanlar ve Video Görüntüleyici modları var.

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Elektrikli BMW i7 xDrive 60 Tanıtıldı: Yeni BMW 7 Serisi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et