R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elektrikli BMW i7 xDrive 60 Tanıtıldı: Yeni BMW 7 Serisi

  Elektrikli otomobil dünyasına sonunda BMW de yüksek modeli ile giriş yaptı. BMW’nin ilk tam elektrikli modeli olan BMW i7 xDrive 60 Sedan tanıtıldı. BMW i7 xDrive 60 özellikleri ve tahmini fiyatı haberimizin detaylarında…

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  21.04.2022 16:54 1304 2 dk okuma süresi
  Elektrikli BMW i7 xDrive 60 Tanıtıldı: Yeni BMW 7 Serisi
  Son Düzenleme:

  Birçok otomobil firması içten yanmalı motorlar yerine artık elektrikli otomobilleri tercih etmeye başladı. Uzun zamandır elektrikli araçlara yatırım yapan BMW, sonunda tam elektrikli olan yeni modelini duyurdu. BMW’nin en üst modeli olan 7 serisinin yenilenmiş ve tam elektrikli olarak karşımıza çıktı. Yeni BMW 7 Serisi tamamen elektrikli olarak i7 xDrive 60 versiyonu ile karşımıza çıkıyor. 

  BMW i7 xDrive60, 625 kilometreye kadar menzil sunuyor

  BMW, elektrikli otomobil dünyasına giriş yapacağının sinyallerini önceden vermiş ve Tesla’nın artık bu pazarda lider olmayacağını söylemişti. Bu alanda yerini almak için mevcut 7 serisini tam elektrikli yaparak pazar payını bölmeyi hedefliyor. 

  BMW i7 xDrive 60, 18.4 - 19.6 kWsa/100 km enerji tüketimine ve 101.7 kWsa kapasiteli bir bataryaya sahip olacak. Bu bataryayı 11 kW AC şarj ile 195 kW’a kadar DC hızlı şarj ile destekleyecek. Bmw i7 Sedan‘da ön ve arkada olmak üzere 4 adet elektrikli motor yer alacak ve ortalama kullanımda 625 kilometreye kadar menzil sunacak. 

  BMW’nin alıştığımız yoğun kontrol ve düğme panelleri yerine artık elektrikli modelerde daha geniş ekran alanları bulunuyor. Direksiyon arkasında bulunan 12.3 inçlik sürücü ekranı ve 14.9 inçlik kontrol ekranı ile sürüşe ekstra bir deneyim sağlıyor. 

  BMW i7 xDrive 60, 0-100 hızlanması 4,5 saniyede çıkabiliyor. Araç aynı zamanda 536 beygir ve 744 Nm torkluk bir 

  güç üretiyor. BMW aracının maksimum hızını 240 km/s ile sınırlandırılmış durumda. BMW’de en dikkat çeken özellik ise makam tarafında oturan kişiler için özel “Sinema ekranı sistemi” bulunması. 

  Sinema ekranı sistemi, makam tarafında oturan kişiler için Amazon, Netflix, Twitch gibi platformların kullanılmasını imkan veriyor. Aynı zamanda yolculuk sırasında toplantıya girmek isteyen kullanıcılar için bu sinema ekranının üstünde bir kamera ve mikrofon bulunuyor. Bu sistem ile girilmek istenilen toplantılara görüntülü şekilde dahil olunabiliyor. 

  BMW 7 Serisi’nde Executive Lounge koltuklar pakete dahil olarak geliyor ve mevcut modele göre daha geniş koltuk yapısı, kapsamlı elektrikli ayar, koltuk ısıtma / soğutma ve bel desteği gibi özellikler bulunuyor. Aynı zamanda tüm koltuklarda dokuz programlanabilir masaj işlevini de içermektedir. 

  BMW i7 xDrive 60 modelinin bu yıl sonunda Avrupa’dan başlayarak diğer ülkelerde de sunulması bekleniyor. BMW i7 xDrive 60 fiyatı ile ilgili şu an için bir bilgimiz bulunmuyor. 

  Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya  R10.NET Forum’dan bizlerle paylaşabilirsiniz.
   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp Yeni Masaüstü Uygulaması: Hız, Güvenlik ve Gelişmiş Özellikler

  WhatsApp, Windows için yenilikçi masaüstü uygulamasını duyurarak kullanıcı deneyimini zenginleştirmeye devam ediyor. Bu güncelleme sayesinde, artan hızlar, daha güçlü güvenlik önlemleri ve gelişmiş arama özellikleriyle tanışacağız.

  iPhone 15 Serisi Ekranları Canlı Görüntülerle Ortaya Çıktı: İşte Yenilikçi Tasarım Detayları

  Apple iPhone 15 serisine dair bilgiler günden güne artmaya devam ediyor. iPhone 15, iPhone 15 Pro ve Pro Max ekranlarının görüntüleri ortaya çıktı işte detaylar...

  iPhone 15 Serisinde Yenilikçi Tasarım: Ses ve Sessize Alma Tuşları Değişiyor

  16 yıllık iPhone tarihi boyunca ilk kez Ses açma tuşunun işlevi değişecek ve kullanıcılar için farklı bir deneyim sunacak.

  Microsoft Onayladı: Yeni Mobil Uygulama Mağazası Geliyor

  Microsoft, mobil cihazlar için özel bir uygulama mağazası üzerinde çalıştığını duyurdu. Bu yeni mağaza, Apple App Store ve Google Play Store ile rekabet edebilir.

  Elektrikli BMW i7 xDrive 60 Tanıtıldı: Yeni BMW 7 Serisi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et