R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  2024 Volkswagen ID.3 Tanıtımı Yapıldı!

  2024 Volkswagen ID.3 resmî olarak tanıtıldı. Yeni nesil aracın birçok özelliği dikkatleri üzerine çekmiş durumda.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  02.03.2023 23:19 2792 3 dk okuma süresi
  2024 Volkswagen ID.3 Tanıtımı Yapıldı!
  Son Düzenleme:

  Volkswagen, elektrikli otomobil dünyasına katkı sağlamaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere firma, daha öncesinde ID.3 serisini duyurmuştu. Bu seriye şimdi de yeni bir kardeş geliyor. Aracın genel olarak Polo modeline benzemesi de dikkat çeken detaylardan birisi oldu.

  2024 Volkswagen ID.3 tasarımı

  Öncelikle aracın şehir otomobili olarak dizayn edildiğini açıklayalım. Yani araba, daha çok şehir hayatına uyum sağlayanlar için üretildi. Elektrikli bir araç olan ID.3, bir önceki nesle göre küçük dokunuşlara yer veriyor. Bu araçta büyük değişiklikler yapılmamış durumda. Daha çok bazı kısımlarda düzenlemelere odaklanılmış.

  Yapılan değişikliklerden birisi ön tampon ile ilgili. Ön tampondaki hava deliklerinde bir miktar genişlemeye yer verilmiş. Bu da tamponun daha farklı bir görünüme yer vermesine vesile olmuş durumda.

  Araç için uygulanan bir diğer yenilik siyah plastiğin kaldırılması oldu. Bir önceki nesilde kaputun camının bittiği yerde siyah bir plastik bulunuyordu. Bu plastik, yeni nesil otomobilde kaldırıldı. Bu da otomobilin daha estetik görünmesine imkan tanıyor.

  Bildiğiniz üzere otomobillerde plastik malzemelere büyük yer veriliyor. Bundan dolayı araçların da uygun bir şekilde üretilmesi gerekir. Şirket, yeni nesil ID.3 ile çevre dostu bir otomobile adım atmak istiyor. Bundan dolayı araç içerisinde yumuşak malzemelere ağırlık verilmiş durumda. Ayrıca malzemelerin %71’i geri dönüştürülmüş plastiklerden oluşuyor. Sonuç olarak Volkswagen, atıklardan yararlanarak bu aracı üretmiş.

  2024 Volkswagen ID.3 teknik özellikleri

  2024 model Volkswagen ID.3’ün teknik özelliklerine de değinmemiz gerekiyor. Ürünün öne çıkan özelliklerinden birisi 5,3 inç dijital gösterge ekranı olmakta. Bilgi eğlence panelinin ise 12 inç boyutunda olduğu görülüyor. Ayrıca bu panelin dokunmatik olduğunu da belirtmek gerekiyor. Otomobilin hayalet bilgi ekranı özelliğinin de bulunduğunu ifade edelim.

  Cam tavana yer veren modelde sürüş sistemi de iyileştirildi. Aracın rota planlama sisteminde uygulanan bazı geliştirmeler mevcut. Bu iyileştirmeler sayesinde en uygun rotayı hesaplamak mümkün oluyor. Araç, bunun için çeşitli kriterlerden yararlanıyor. Bunlar arasında hava durumu, trafik verisi ve şarj istasyonları bulunmakta. Bu veriler ışığında en uygun rota, kullanıcıya sunulur.

  Bir diğer yenilik park yardımcısının geliştirilmesi oldu. Park yardımcısı, aracın park edilmesine imkan tanıyan bir teknoloji. Yeni güncelleme ile beraber park yardımcısının sürücü hareketlerini işleyeceği söyleniyor. İşlenen verilerle beraber gerekli durumlarda sürücüye aktif yardım sağlanacak.

  Otomobilin gücünün 201 beygir olduğunu açıklamak gerekiyor. Bununla beraber araç, 310 Nm tork değerine yer veriyor. Elektrik motoruna sahip olan 2024 Volkswagen ID.3, yüksek performans sunuyor. Elektrik motoru, 58 kWh ve 77 kWh olmak üzere 2 bataryayla piyasada bulunacak. Bu bataryalardan birisi 426 km, diğeri ise 546 km menzile sahip olacak. Yapılan açıklamaya göre büyük batarya, %5’ten %80’e 30 dakikada şarj olacak.

  Arabanın ne zaman piyasaya sürüleceği henüz bilinmiyor. Uzmanlara göre otomobilin yılın son çeyreğinde piyasada bulunması bekleniyor. Bununla beraber fiyat hakkında da henüz bilgi sahibi değiliz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Netflix, 2024’te Yüksek Oranda Zam Yapmaya Hazırlanıyor!

  Netflix, 2024 yılında abonelik ücretlerinde artış yaparak reklamsız planlarını kaldırıp, reklam destekli yeni planları sunmayı planlıyor.

  2024'te Instagram Keşfete Çıkmanın En Etkili Yolları!

  2024'te Instagram'da nasıl popüler olunur ve takipçi sayısını nasıl artırırsınız? Bu kapsamlı rehber, Instagram Keşfet bölümü için gerekli stratejileri sunuyor.

  X'te (Eski Adıyla Twitter) Yenilikler ve Kullanıcılarına Sunulan Son Özellikler 2024

  Sosyal medya devi X'in yeni özellikleri: Anlık Fleets, kişiselleştirilmiş temalar ve sesli mesajlar. Kullanıcı deneyimini keşfedin!

  Dacia Fiyat Listesi Ocak 2024

  Romanya'nın otomotiv devi Dacia, uzun yıllar boyunca ekonomik ve güvenilir otomobiller üretmiş bir marka olarak bilinirken, 2024 yılına zamla başladı. İşte Dacia'nın Duster, Sandero, Stepway, Jogger ve Spring modelleri için güncellenen Ocak 2024 fiyat lis

  2024 Volkswagen ID.3 Tanıtımı Yapıldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et