R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TweetDeck

  TweetDeck, birden fazla Twitter hesabınızı yönetmenize izin veren bir web uygulamasıdır. Aynı anda birden çok hesabı kontrol ederken görüntülenecek olan bilgileri kendiniz belirleyebilirsiniz. TweetDeck özelleştirilebilir olduğundan genelde çoklu hesap kontrolü yapmak isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilir.

  TweetDeck ücretsiz olarak herkes tarafından kullanılabilir. En son trendleri daha etkili bir şekilde takip etmek istiyorsanız kullanışlıdır. Sosyal medya içeriklerini planlamak ve takipçiler ile sürekli etkileşim halinde kalmak için idealdir. Her kullanıcının hashtag takibini olabildiğince kolaylaştırır.

  TweetDeck ne işe yarar?

  TweetDeck hem bireysel hem kurumsal olarak kullanılabilen popüler bir web uygulamasıdır. İlk dönemlerini Facebook ve LinkedIn gibi platformları destekliyordu. Ancak artık sadece Twitter hesaplarını destekler. Twitter'a göre TweetDeck bir kişisel tarayıcı görevi görür.

  TweetDeck tarayıcı tabanlı kullanılır. Onu kullanabilmek için herhangi bir yükleme ve indirme yapmanıza gerek yoktur. Twitter hesaplarınızı daha kolay yönetebilmeniz için kolaylaştırılmıştır. En önemli özelliği hesaplar arasında sürekli geçiş yapmak zorunda kalmadan hesapları kontrol etmektir.

  Farklı hesaplara ait tüm tweet ve mesajları aynı yerden takip edebilirsiniz. Hangi hesabın varsayılan hesap olduğunu seçme şansınız vardır. Tweet atmak istediğinizde tüm hesapları görebilirsiniz. Birden fazla hesaptan aynı anda tweet atabilme şansınız vardır.

  • Özel tuşlar: TweetDeck kullanmanız durumunda normal Twitter hesabının aksine çeşitli kısayol tuşlarından yararlanma şansınız vardır. Böylece işlemleri daha kolay şekilde yapabilirsiniz.
  • Özel filtreler: Sütunlarda istemediğiniz gelişmeleri engelleyebilmenizi sağlayan çeşitli seçenekler vardır. Bir hashtag hakkında gelişmeleri takip etmek istemiyorsanız idealdir.
  • Planlama: Tek bir sütunu tamamen planlamalara ayırma şansınız vardır. Planlanmış tüm gönderileri tek bir yerden takip edebilirsiniz. Normal şartlarda bu çok zaman alıcıdır.
  • Çoklu hesap: TweetDeck sayesinde birden fazla Twitter hesabınızı aynı anda kontrol edebilirsiniz. Standart kullanımda kolayca bağlantı kursanız bile kontrol şansınız yoktur.

  TweetDeck nasıl kullanılır?

  TweetDeck özelleştirilebilir sütunlarla gelir. Hesabınızın akış kısmı, bildirimleriniz, mesajlarınız, listeleriniz ve çok daha fazlası için sütunlar oluşturabilirsiniz. İstemediğiniz sütunları çıkarabilme şansınız vardır. Böylece hesabınızı kontrol etmek olabildiğince kolay hale gelir.

  • Tweet gönderme: Tweet göndermek için sol üstte yer alan oluşturma simgesine tıklamalı ve Tweet seçeneğini seçmelisiniz. Tweet gönderirken hangi hesaptan gönderim yapacağınızı seçebilir, planlama yapabilir veya görsel ekleyebilirsiniz.
  • Sütun ekleme: Sütun eklemek veya var olanları düzenlemek için sol taraftaki + simgesine dokunun. Burada birden fazla sütun seçeneği görebilirsiniz. Tıklama yaptıktan sonra dilediğiniz sütun ana ekrana eklenmiş olacaktır. Sürükle bırak yaparak düzenleme yapabilirsiniz.
  • Hesap ekleme: Hesap eklemek için sol alt kısımda yer alan kullanıcı simgesine tıklamalı ve buradan Link another account you own seçeneğine giriş yapın. Sizden bağlantı kurmak istediğiniz hesabın bilgileri talep edilecektir.

  TweetDeck sütunları nelerdir?

  TweetDeck panosuna eklenebilecek farklı türde sütunlar vardır. Bunların tümü pek çok farklı konularda size yardımcı olabilirler. TweetDeck ile birden fazla hesap kullanıyorsanız birbirinden farklı hesaplar için kontrol panelinde düzenleme yapabilir ve sütunlar ekleyebilirsiniz.

  • List (Liste): Takip etmek istediğiniz hesaplar için farklı listeler oluşturabilirsiniz. Rakiplerinize ait hesapları veya size çeşitli konularda ilham veren hesapları bir araya getirebilirsiniz. Takip ettiğiniz herhangi birinin paylaşımlarını anlık olarak takip edebilmek için idealdir.
  • Collection (Koleksiyon): Başkalarıyla paylaşmak istediğiniz ve sizin tarafınızdan seçilen birkaç tweet yer alan koleksiyonlar oluşturabilirsiniz. Neleri kaydedeceğiniz tamamen size bağlıdır. Koleksiyonları kişisel amaçla veya eğlence amacıyla kullanabilirsiniz.
  • Trending (Trendler): Hesabınızla bağlantılı olan trendleri buradan takip edebilirsiniz. Sıralanan tüm hashtag seçeneklerinden birinin üzerine tıkladığınızda daha detaylı bir görünüm elde edebilirsiniz. Daha sonradan hızlıca geri dönebilme şansınız vardır.
  • Likes (Beğeniler): Notifications sütunundan farklı olarak sadece beğenileri gösterir. Hesabınızla yaptığınız paylaşımların hangisinin daha çok beğenildiğini merak ediyorsanız bu alanı kontrol etmeniz yeterli olacaktır. Böylece takipçilerinizle daha fazla etkileşimde bulunabilirsiniz.
  • Messages (Mesajlar): Mesajlar iki farklı sütun şeklindedir. Dilerseniz seçtiğiniz hesap için olan sütunu kullanabilir veya tüm hesapların gelen kutusunu tek bir yerden takip edebileceğiniz diğer sütunu tercih edebilirsiniz. Birden fazla hesabı kontrol etmeyi oldukça kolaylaştırır.
  • Mentions (Bahsetmeler): Birisi paylaştığı tweet içerisinde sizi mention etmişse yani sizden bahsetmişse buna yönelik bildirimleri buradan takip edebilirsiniz. Notifications kısmından farkı sadece bahsetmeleri kapsaması ve etkileşimi olabildiğince kolaylaştırmasıdır.
  • Followers (Takipçiler): Gayet basit bir şekilde sizi takip eden kişilerle ilgilidir. Birisi sizi takip etmeye başladığında bunun bilgisini doğrudan görebilirsiniz. Eğer takipçileriniz ile etkileşim sizin için öncelikli ise bunu kolayca yapabilirsiniz.
  • Scheduled (Planlanmış): Tweet paylaşırken planlama özelliğini kullanıyorsanız her şeyi buradan daha net bir şekilde takip edebilirsiniz. Planlanmış gönderilerde değişiklik yapmak oldukça kolaydır. Birden fazla hesabı kullandığınız zaman oldukça işe yarar bir sütundur.
  • Activity (Etkinlik): Bu sütun takip ettiğiniz hesapların etkileşimlerini size gösterir. Takip ettiğiniz biri bir şey beğendiğinde ve birini takip ettiğinde buradan kolayca bilgi alırsınız. Hesaplardaki takipçi sayısını yükseltmek için planlama yaparken oldukça kullanışlıdır.

  TweetDeck size birbirinden farklı sütunlar sunar. Bunları kullandığınız zaman hesap kontrolünü kolaylaştırmış olursunuz. Birden fazla hesabı aynı anda kontrol ederken işinize yararlar. TweetDeck, Twitter'ı çok daha profesyonel bir şekilde kullanmak istiyorsanız size yardımcı olacaktır.

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Kategoriler:
  TweetDeck
  Orijinal yazar(lar)

  Iain Dodsworth

  Geliştirici(ler)

  Twitter

  İlk yayınlanma

  4 Temmuz 2008

  Platform

  Web, Google Chrome, macOS

  Boyut

  2.9 MB (MacOS), 7.74 KB (Chrome Web Mağaza)

  Tür

  Twitter client

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et