R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Ferrari'nin Elektrikli Otomobilleri 2025 Yılında Yollarda

  Ferrari elektrikli araçlarının 2025 yılından itibaren satışa sunulacağını açıkladı

  Emre Çelik
  Emre Çelik R10 Editörü
  18.06.2022 15:09 1747 2 dk okuma süresi
  Ferrari'nin Elektrikli Otomobilleri 2025 Yılında Yollarda
  Son Düzenleme:

  Tüm dünyada devam eden sıfır karbonlu ve çevreye zarar vermeyen araç üretim konseptine Ferrari'de dahil oldu. Şirketten yapılan açıklamaya göre F1 araçlarından ilham alınarak üretilen ve Ferrari'nin ürettiği ilk elektrikli otomobil olan yeni model Ferrari, 2025 yılında piyasada olacak.

  Ferrari CEO'su Benedetto Vigna, Sermaye Piyasaları Günü etkinliğinde yaptığı açıklamada 2030 yılına kadar elektrifikasyon konusunda daha fazla gelişime ve sıfır karbon emisyonu hedefine vurgu yaptı. Şirketin tamamen elektrikli araçlara geçiş yapma doğrultusunda stratejiler geliştirdiğini belirten Vigna, 2026 yılı sonuna kadar Ferrari modellerinin %60'ına yakınının elektrikli veya hibrit otomobiller olacağını söyledi.

  Tam Elektrikli Ferrari 2025 yılında satışta

  Ferrari'nin ürettiği ilk elektrikli otomobil unvanını alan yeni model Ferrar'nin ise 2025 yılında yollarda olacağını açıkladı. Ferrari'nin yeni elektrikli modelinin alışılmış Ferrari konforu ve heyecanını yaşatacağını ifade eden Vigna, yeni elektrikli aracın model adını ve diğer teknik detaylarıyla ilgili ayrıntıları açıklamadı. Açıklamalarına devam eden Benedetto Vigna şunları ifade etti:

  Ferrari'nin tüm çalışanlarının tutkuları ve sarsılmaz bağlılıkları ile stratejik bu hedefimiz kusursuz bir şekilde uygulamaya geçirilecek. Kurucu iradesini örnek alan personelimiz önlerine çıkan tüm fırsatları daha iyiye dönük geliştirmekte kararlılar. Tarihten bu güne gelen 'daha iyi olma' hedefimizi her zaman aynı dirilikte tutuyoruz. 2030 yılına kadar sıfır karbon hedefine ulaşmak için benzersiz ve teknolojik liderlik avantajımızı bu rekabette de fazlasıyla kullanacağız.

  Ferrari bugüne dek altı adet hibrit otomobil üretti. SF90 Stradale ve SF90 Spider modelleri ilk hibrit otomobilleri olmasının yanı sıra, daha düşük fiyata sahip olan 296 GTB Coupe ve 296 GTS modellerini de duyurdu.

  Ferrari'den 'En dayanıklı spor otomobil' yarışlarına özel araç


  Öte yandan Ferrari, 24 saat yarışları olarak bilinen ve dünyanın en ünlü spor otomobillerinin dayanıklılığını test eden yarış organizasyonu Le Mans 2023 için özel hibrit motorlu kendi hiper aracını geliştirdiğini açıkladı.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Hidrojenle Çalışan Bisiklet Geliyor: Elektrikli Bisikletlere Yeni Bir Alternatif!

  İsviçreli HydroRide, hidrojenle çalışan yakıt hücreli bisikletiyle elektrikli bisikletlere hızlı dolum ve çevre dostu bir alternatif sunuyor.

  Honda'nın Yeni Elektrikli Ticari Aracı N-VAN e, Ekim'de Yollara Çıkıyor!

  Honda, Japonya pazarı için özel olarak geliştirdiği yeni elektrikli ticari aracı N-VAN e'yi 10 Ekim 2024'te satışa sunacak. Geniş iç hacmi, uzun menzili ve uygun fiyatı ile dikkat çeken N-VAN e, hem ticari hem de bireysel kullanıcıların ihtiyaçlarını karş

  Yeni ve Ucuz Elektrikli Otomobil Hyundai INSTER Geliyor!

  Hyundai, yeni elektrikli kompakt modeli INSTER'ı tanıttı. 355 km menzil sunan INSTER, Avrupa'da 20 bin euro altında satışa çıkacak, Türkiye'ye 2025'te gelecek.

  Toyota’nın Elektrikli Hilux Modeli 2025'te Geliyor!

  Toyota, 2025'te tamamen elektrikli Hilux modelini piyasaya sürüyor. Tayland'da üretilecek olan bu araç, yaklaşık 200 kilometre menzil sunacak.

  Ferrari'nin Elektrikli Otomobilleri 2025 Yılında Yollarda

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et