R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Ferrari'nin Elektrikli Otomobilleri 2025 Yılında Yollarda

  Ferrari elektrikli araçlarının 2025 yılından itibaren satışa sunulacağını açıkladı

  Emre Çelik
  Emre Çelik R10 Editörü
  18.06.2022 15:09 1660 2 dk okuma süresi
  Ferrari'nin Elektrikli Otomobilleri 2025 Yılında Yollarda
  Son Düzenleme:

  Tüm dünyada devam eden sıfır karbonlu ve çevreye zarar vermeyen araç üretim konseptine Ferrari'de dahil oldu. Şirketten yapılan açıklamaya göre F1 araçlarından ilham alınarak üretilen ve Ferrari'nin ürettiği ilk elektrikli otomobil olan yeni model Ferrari, 2025 yılında piyasada olacak.

  Ferrari CEO'su Benedetto Vigna, Sermaye Piyasaları Günü etkinliğinde yaptığı açıklamada 2030 yılına kadar elektrifikasyon konusunda daha fazla gelişime ve sıfır karbon emisyonu hedefine vurgu yaptı. Şirketin tamamen elektrikli araçlara geçiş yapma doğrultusunda stratejiler geliştirdiğini belirten Vigna, 2026 yılı sonuna kadar Ferrari modellerinin %60'ına yakınının elektrikli veya hibrit otomobiller olacağını söyledi.

  Tam Elektrikli Ferrari 2025 yılında satışta

  Ferrari'nin ürettiği ilk elektrikli otomobil unvanını alan yeni model Ferrar'nin ise 2025 yılında yollarda olacağını açıkladı. Ferrari'nin yeni elektrikli modelinin alışılmış Ferrari konforu ve heyecanını yaşatacağını ifade eden Vigna, yeni elektrikli aracın model adını ve diğer teknik detaylarıyla ilgili ayrıntıları açıklamadı. Açıklamalarına devam eden Benedetto Vigna şunları ifade etti:

  Ferrari'nin tüm çalışanlarının tutkuları ve sarsılmaz bağlılıkları ile stratejik bu hedefimiz kusursuz bir şekilde uygulamaya geçirilecek. Kurucu iradesini örnek alan personelimiz önlerine çıkan tüm fırsatları daha iyiye dönük geliştirmekte kararlılar. Tarihten bu güne gelen 'daha iyi olma' hedefimizi her zaman aynı dirilikte tutuyoruz. 2030 yılına kadar sıfır karbon hedefine ulaşmak için benzersiz ve teknolojik liderlik avantajımızı bu rekabette de fazlasıyla kullanacağız.

  Ferrari bugüne dek altı adet hibrit otomobil üretti. SF90 Stradale ve SF90 Spider modelleri ilk hibrit otomobilleri olmasının yanı sıra, daha düşük fiyata sahip olan 296 GTB Coupe ve 296 GTS modellerini de duyurdu.

  Ferrari'den 'En dayanıklı spor otomobil' yarışlarına özel araç


  Öte yandan Ferrari, 24 saat yarışları olarak bilinen ve dünyanın en ünlü spor otomobillerinin dayanıklılığını test eden yarış organizasyonu Le Mans 2023 için özel hibrit motorlu kendi hiper aracını geliştirdiğini açıkladı.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Honda'nın Yeni Elektrikli Otomobilleri Geliyor: e:NP2 ve e:NS2 Modelleri Sahneye Çıkıyor!

  Honda, yakın zamanda piyasaya sürmeyi planladığı yeni elektrikli crossover modelleri e:NP2 ve e:NS2 ile Çin otomobil pazarında fırtına gibi esmeye hazırlanıyor.

  Zincirsiz Bisiklet Rover 45: Elektrikli Bisikletlerin Yeni Yıldızı

  Elektrikli bisikletler artık zincir ve kayışlardan kurtuluyor! Rover 45 isimli elektrikli bisiklet, pedallarla hareket ederken zincir veya kayış gibi fiziksel bağlantıları ortadan kaldırıyor ve sensörlerle çalışıyor. Detaylar haberimizde!

  OpenAI'nin Muazzam Yükselişi: 2023 Yılında 1.6 Milyar Dolarlık Kazanç Sağladı!

  OpenAI, 2023'te 1.6 milyar dolar kazançla yapay zeka sektöründe devrim yarattı. ChatGPT, şirketin gelirlerinde büyük bir artış sağladı.

  Yapay Zeka Destekli Otomotiv Asistanı Geliyor: Geleceğin Otomobillerinde Devrim!

  TomTom ve Microsoft iş birliğiyle geliştirilen yapay zeka destekli otomotiv asistanı, otomobil sektöründe yeni bir çığır açabilir!

  Ferrari'nin Elektrikli Otomobilleri 2025 Yılında Yollarda

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et