R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung Yarışı Kızıştırıyor: Yuvarlanabilir ve Şeffaf Bir Telefon Tasarımı Geliyor!

  Geçtiğimiz günlerde yaptığı patent başvurusuna göre Samsung; hem sarılabilir, hem de şeffaf bir telefon tasarımı üzerinde çalışıyor. Peki bu tasarım nasıl olacak? Detaylar haberimizde…

  Anıl AKAT
  Anıl AKAT R10 Editörü
  18.04.2022 18:55 1439 2 dk okuma süresi
  Samsung Yarışı Kızıştırıyor: Yuvarlanabilir ve Şeffaf Bir Telefon Tasarımı Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Son zamanlarda, katlanabilir telefon tasarımlarıyla karşımıza çıkan Samsung’un; buna benzer sarılabilir (yuvarlanabilir) telefon tasarımlarıyla da uğraştığını biliyoruz. Fakat son patent başvurusunda, sarılabilir telefon tasarımında şeffaf bir bölüme de yer veren Samsung; çıtayı oldukça yukarı çıkaracak gibi gözüküyor.

   

  Samsung’un Yeni Telefonu Nasıl Gözükecek?

  Samsung şeffaf telefon tasarımı patent çizimi


   

  Samsung’un, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’ne (WIPO) gönderdiği patent çizimine göre; ekranın işlevselliği korunan şeffaf bir ekrana sahip olan bir tasarımın karşımıza çıkması bekleniyor.

  Samsung’un gönderdiği çizimlerde iki farklı tasarıma yer verilmiş. Bu tasarımlardan bir tanesinde sarılabilir panel yana doğru genişletilirken, diğerinde ise panel dikey bir şekilde açılmakta. Fakat iki tasarımda da şeffaf bir ekran tasarımına yer verilmiş. Ayrıca bu şeffaf kısmın opaklık derecesinin de ayarlanabilecek olduğu söylentiler arasında. 

  Bu Tasarımın Artıları Neler?

  Samsung’un sarılabilir ve şeffaf telefon tasarımı, artırılmış gerçeklik (AR) deneyimini oldukça ileri bir seviyeye taşıyabilir. Ayrıca genişletilebilir şeffaf ekran sayesinde aynı anda arka planı görürken, telefonda dolaşabilirsiniz. Bu sayede; bir artırılmış gerçeklik uygulamasındaki nesneleri arka planda daha gerçekçi bir şekilde görebiliyorken, telefonda da rahat bir şekilde gezinebilme imkânı sunulacak.

  Bundan önce alınan birçok patentte olduğu gibi bu tasarımın da hayata geçirileceği konusu bir kesinlik taşımamaktadır. En azından yakın zamanda Samsung cephesinden, şeffaf ekranlı sarılabilir bir telefon tasarımı görmemiz zor gibi gözüküyor. Peki siz Samsung’un sarılabilir ve şeffaf telefon tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında veya R10 Forum üzerinden belirtebilirsiniz.


   

  R10 Blog'da içerik yazarı

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  WhatsApp Yenilikleri Devam Ediyor: Yüksek Kaliteli Fotoğraf ve Video Paylaşımı Kolaylaşacak!

  WhatsApp artık fotoğraf ve video paylaşımlarınızı varsayılan olarak yüksek kalitede yapmanıza olanak tanıyor.

  Samsung Galaxy Fit 3 Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Samsung Galaxy Fit 3, geniş ekranı ve gelişmiş sağlık izleme özellikleriyle Mart ayında piyasaya sürülüyor.

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  Samsung Yarışı Kızıştırıyor: Yuvarlanabilir ve Şeffaf Bir Telefon Tasarımı Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et