R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  OLED Tabletler Dikkat Çekiyor: Kullanım Oranı Yükseldi!

  OLED tabletler son zamanların öne çıkan ürünleri arasında yer alıyor. Bu durum, üreticilerin bu alana daha fazla kaymasına neden olacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  01.02.2023 13:01 2747 2 dk okuma süresi
  OLED Tabletler Dikkat Çekiyor: Kullanım Oranı Yükseldi!
  Son Düzenleme:

  OLED ekranlar, son yıllarda pek çok cihazda karşımıza çıkmaya başladı. Bu tür ekranlar, telefonlar ve tabletler gibi çeşitli ürünlerde kendine yer veriyor. Ayrıca televizyonlarda da OLED ekran ile karşılaşıyoruz. Ekranlarla alakalı ortaya çıkan son verilere göre kullanım oranında bir artış yaşanıyor.

  OLED tabletler daha çok kullanılmaya başlandı

  OLED tabletlerin kullanımının son zamanlarda ciddi oranda arttığı bildirildi. Tüketicilerin her ne kadar pahalı olsa da OLED ekranları tercih etmesi dikkat çekiyor. Müşteriler tarafından ilgi gösterilen bu ürünlerin üreticiler tarafından daha çok üretilmesi beklenmekte. Buna göre gelecek yıl OLED ekranlı ürünlerin pazar payının %15 olacağı tahmin ediliyor.

  Günümüzü değerlendirmiş olduğumuzda birçok markanın OLED ekranlardan yararlandığı görülüyor. Bunlardan bazıları Samsung, Huawei, Asus ve Lenovo olarak açıklanabilir. Bu gibi firmalar, daha iyi renk kalitesiyle öne çıkan bu teknolojiyi destekliyor. Bu da tüketicilerin daha kaliteli olanaklara sahip olmasına vesile oluyor.

  OLED ekranlarla alakalı bilinen bir diğer şey Apple’ın bu ekranlara geçiş yapacağı. Apple, henüz OLED teknolojisine geçmedi. Bazı iddialara göre firma, önümüzdeki dönemlerde OLED ekranlı cihazlara yer vermeye başlayacak.

  OLED ekran nedir?

  OLED ekran, Kodak şirketinin geliştirmiş olduğu bir teknoloji. Geliştirildiği dönemden bu yana ürünün kullanım oranı yavaş yavaş arttı. Bu ekran tipi, LCD ekranlara alternatif olarak üretildi. Bunun sebebi, OLED’in pek çok avantaj ile beraber geliyor olması. Son zamanlarda telefonlarda da kullanımı artan ürün monitör ve dizüstü bilgisayarlarda da var.

  Gelişmekte olan ve gelecek vaat eden OLED, bazı dezavantajlara sahip. Bunlardan en önemlisi parlaklığını zamanla yitiriyor olması. Tüketicilerin en büyük şikayetlerinden birisi bu olmakta. Bunun dışında ürün, genel olarak faydalı bir yapıya yer veriyor.

  OLED ekranlı ürünlerin en büyük avantajlarından birisi ince olması. Hafif yapısıyla dikkat çeken ürün, aynı zamanda düşük güç tüketimi sağlıyor. Bu da ekranın güç verimliliğine önem gösterdiği anlamına geliyor.

  OLED ekranın bir diğer ayrıcalığı derin siyahlar. Ürün, derin siyahlar ve canlı renkler ile insanları büyülemeyi başaran bir teknoloji. Model, pahalı bir teknoloji olsa da kaliteli ekran yapısıyla tercih ediliyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Galaxy S23 Serisine Galaxy AI Özellikleri Geliyor: Yakında Kullanımda!

  Samsung, Mart sonunda Galaxy S23 serisi için AI özelliklerini sunuyor. Yenilikçi güncelleme, kullanıcı deneyimini zenginleştirecek.

  iPhone SE 4 OLED Ekranla Gelebilir: İşte Detaylar!

  Apple'ın OLED ekranlı yeni iPhone SE 4 modeli, 2025'te piyasaya çıkıyor. Daha premium bir deneyim ve uygun fiyatlarla teknolojiseverleri heyecanlandırıyor.

  Samsung'dan Yenilikçi Adımı: Daha Ucuz Katlanabilir Telefonlar İçin Devrim Niteliğinde OLED Teknolojisine Geçiyor!

  Samsung, katlanabilir telefonların maliyetini azaltmak için yeni bir OLED üretim tekniği geliştiriyor. Inkjet baskı kullanarak ekran üretim maliyetini düşürecek.

  Microsoft 365 Kullanıcıları İçin Yeni Dönem Başlıyor: Copilot Pro Kullanıma Sunuldu!

  Microsoft, yapay zeka destekli Office özelliklerini diğer kullanıcılara da sunmaya başladı. Copilot Pro, aylık 20 dolar karşılığında kullanıma sunuldu.

  OLED Tabletler Dikkat Çekiyor: Kullanım Oranı Yükseldi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et