R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone 15 Pro Render Görselleri Ortaya Çıktı!

  Apple iPhone 15 Pro render görüntüsü ortaya çıktı. Sızdırılan görsellerde dikkat çeken detaylardan birisi USB Type-C bağlantısı oldu.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  18.02.2023 16:46 1680 2 dk okuma süresi
  iPhone 15 Pro Render Görselleri Ortaya Çıktı!
  Son Düzenleme:

  Avrupa Birliği, geçtiğimiz yıl önemli bir karar aldı. Alınan karara göre akıllı telefonların tek tip şarj girişi kullanmasına karar verildi. Bu karardan en çok da Apple etkileniyor. Çünkü Apple, lightning portunu kullanıyor. Lightning portu, firmaya özgü bir bağlantı olduğu için bu bağlantının değişmesi gerekecek. AB’nin aldığı karara göre telefonlarda USB Type-C bağlantısına yer verilecek. Telefonların en geç 2024 yılının sonuna kadar bu karara uyması bekleniyor.

  iPhone 15 Pro render görselleri sızdırıldı: USB Type-C göründü!

  Apple’ın iPhone 15 veya iPhone 16 ile birlikte USB Type-C kullanması bekleniyordu. iPhone 16, 2024 yılının sonuna doğru çıkacak bir ürün. AB ise aldığı kararda 2024 yılının sonuna kadar süre tanıdı. Bu doğrultuda Apple’ın en geç iPhone 16’da USB Type-C’ye geçmesi beklenmişti. Ortaya çıkan render görüntülerine göre iPhone 15’te USB Type-C kullanımına geçilebilir.

  Render görüntüsünde dikkat çeken detaylardan birisi şarj portu. Bu port, önceki sürümlerde lightning teknolojisine sahipti. iPhone 15 ile beraber USB Type-C portu göze çarpıyor. Buna ek olarak Apple’ın lightning portundan tamamen vazgeçmeyeceği de konuşuluyor. Eski kullanıcılar için lightning uyumlu bir dönüştürücüye de yer verilecek. Bu da eski şarj aletlerinin gereksiz olmamasını sağlayacak.

  iPhone 15 Pro render görüntüsünde dikkat çeken bir diğer şey kamera sensörleri oldu. Buna göre kamera sensörleri daha büyük boyutlara sahip olacak. Ayrıca ince ve kavisli çerçeveler de bir diğer öne çıkan detay. Bu da kullanıcıların dikkatini çekmiş durumda. Yeni nesil iPhone ürününün tasarım açısından ciddi farklara yer vermeyeceği görülüyor.

  iPhone 15’in arka tarafta 3 kameraya yer verdiği görülmekte. Ayrıca 3 kameraya ek olarak bir de flaş ışığı mevcut. Cihazın ön kısmında ise dinamik ada çentiği ve kamera karşımıza çıkmakta. Ürünün sağ tarafında 1, sol tarafında 3 farklı çıkıntı var. Henüz bu bilgilerin doğrulanmış bilgiler olmadığını belirtelim.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  Xiaomi Pad 6S Pro'nun Özellikleri Paylaşıldı: İşte Detaylar!

  22 Şubat'ta Xiaomi, premium tablet serisi Xiaomi Pad 6S Pro'yu da görücüye çıkaracak. Xiaomi'nin bu yeni tabletine dair önemli özellikler açıklandı.

  iPhone 16 Pro'nun Yeni Renk Seçenekleri Belli Oldu: İşte O Renkler!

  iPhone 16 Pro'nun yeni renkleri Titanium Gray ve Desert Titanium, şıklığı ve inovasyonu bir arada sunuyor.

  Apple, Yenilenmiş M3 MacBook Pro Satmaya Başladı: İşte Detaylar!

  Apple, M3 Pro ve M3 Max çipli yenilenmiş MacBook Pro modellerini, uygun fiyatlarla ve tam işlevsellik garantisiyle satışa çıkarıyor.

  iPhone 15 Pro Render Görselleri Ortaya Çıktı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et