R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone 15 Pro Render Görselleri Ortaya Çıktı!

  Apple iPhone 15 Pro render görüntüsü ortaya çıktı. Sızdırılan görsellerde dikkat çeken detaylardan birisi USB Type-C bağlantısı oldu.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  18.02.2023 16:46 1411 2 dk okuma süresi
  iPhone 15 Pro Render Görselleri Ortaya Çıktı!
  Son Düzenleme:

  Avrupa Birliği, geçtiğimiz yıl önemli bir karar aldı. Alınan karara göre akıllı telefonların tek tip şarj girişi kullanmasına karar verildi. Bu karardan en çok da Apple etkileniyor. Çünkü Apple, lightning portunu kullanıyor. Lightning portu, firmaya özgü bir bağlantı olduğu için bu bağlantının değişmesi gerekecek. AB’nin aldığı karara göre telefonlarda USB Type-C bağlantısına yer verilecek. Telefonların en geç 2024 yılının sonuna kadar bu karara uyması bekleniyor.

  iPhone 15 Pro render görselleri sızdırıldı: USB Type-C göründü!

  Apple’ın iPhone 15 veya iPhone 16 ile birlikte USB Type-C kullanması bekleniyordu. iPhone 16, 2024 yılının sonuna doğru çıkacak bir ürün. AB ise aldığı kararda 2024 yılının sonuna kadar süre tanıdı. Bu doğrultuda Apple’ın en geç iPhone 16’da USB Type-C’ye geçmesi beklenmişti. Ortaya çıkan render görüntülerine göre iPhone 15’te USB Type-C kullanımına geçilebilir.

  Render görüntüsünde dikkat çeken detaylardan birisi şarj portu. Bu port, önceki sürümlerde lightning teknolojisine sahipti. iPhone 15 ile beraber USB Type-C portu göze çarpıyor. Buna ek olarak Apple’ın lightning portundan tamamen vazgeçmeyeceği de konuşuluyor. Eski kullanıcılar için lightning uyumlu bir dönüştürücüye de yer verilecek. Bu da eski şarj aletlerinin gereksiz olmamasını sağlayacak.

  iPhone 15 Pro render görüntüsünde dikkat çeken bir diğer şey kamera sensörleri oldu. Buna göre kamera sensörleri daha büyük boyutlara sahip olacak. Ayrıca ince ve kavisli çerçeveler de bir diğer öne çıkan detay. Bu da kullanıcıların dikkatini çekmiş durumda. Yeni nesil iPhone ürününün tasarım açısından ciddi farklara yer vermeyeceği görülüyor.

  iPhone 15’in arka tarafta 3 kameraya yer verdiği görülmekte. Ayrıca 3 kameraya ek olarak bir de flaş ışığı mevcut. Cihazın ön kısmında ise dinamik ada çentiği ve kamera karşımıza çıkmakta. Ürünün sağ tarafında 1, sol tarafında 3 farklı çıkıntı var. Henüz bu bilgilerin doğrulanmış bilgiler olmadığını belirtelim.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple iPhone 15 Serisinde eSIM Kullanımını Zorunlu Hale Getiriyor

  Apple, iPhone 15 serisi ile birlikte Avrupa'da eSIM kullanımını zorunlu hale getiriyor. Bugün ortaya çıkan sızıntılara göre, önümüzdeki Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerinde esim kullanılacak.

  Type-C girişli AirPods Pro 2 yolda İşte detaylar

  Apple, yeni AirPods Pro 2 modellerinde Type-C girişine yer vereceğini sızdırılan bilgilerle duyurdu. Kısa bir süre önce piyasaya sürülen iOS 16.4 geliştirici beta sürümü, yeni AirPods'lara ve bir AirPods kılıfına referans vererek bu bilgiyi doğruladı.

  RTX 4060 Ti Performansı Ortaya Çıktı: RTX 3070 Ti'yi Geride Bırakıyor

  Nvidia'nın Ada Lovelace mimarisine dayanan orta ve orta üst sınıf ekran kartları RTX 4070, RTX 4060 Ti ve RTX 4060 ile ilgili yeni bilgiler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Bugün ise RTX 4060 Ti'nin performansıyla ilgili sızıntılar meydana geldi.

  Counter Strike 2 İlk Oynanış Görüntüleri ve Beta Test Tarihi Ortaya Çıktı!

  Yıllardır oyuncuların dört gözle beklediği Counter Strike 2'ye artık daha da yaklaştık. Geçen günlerde logosu değişen Counter Strike 2'nin oynanış videoları ve beta testine katılım tarihi açıklandı.

  iPhone 15 Pro Render Görselleri Ortaya Çıktı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et