R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone 1 Açık Arttırma ile Satıldı: Fiyatı iPhone 14 Pro Max’i Kat Kat Solladı!

  iPhone 1 açık arttırma ile satışa çıkarıldı. Açık arttırmanın bitmesi ile beraber telefon, yüksek fiyattan sahibine kavuşmuş oldu.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  23.02.2023 14:10 1804 2 dk okuma süresi
  iPhone 1 Açık Arttırma ile Satıldı: Fiyatı iPhone 14 Pro Max’i Kat Kat Solladı!
  Son Düzenleme:

  Açık arttırmalar, genellikle değerli görülen eşyaların satışa çıkarılmasıyla yapılır. Özellikle değeri yüksek olan eşyalar açık arttırmaya çıkar. Örneğin eski ürünler kalitesine göre iyi bir para edebilmekte. Daha önce Super Mario Bros’un kaseti 156.000 dolara satılmıştı. Kutusu açılmamış Nokia 3310 gibi ürünler de bu alanda iyi para ediyor. Bu gibi pek çok örnek verilebilir. Şimdi de kutusu açılmamış bir iPhone 1’in yüksek fiyattan satıldığı haberi gündeme düştü.

  iPhone 1 açık arttırma ile görücüye çıktı

  Apple, iPhone 1’i ilk olarak 2007 yılında duyurdu. Duyurulmasıyla beraber satışa çıkan telefon, 599 dolar fiyat etiketine yer verdi. Günümüzde pahalı gelebilir fakat o zamanın teknolojisi ile bu, uygun bir fiyattı.

  Geçtiğimiz günlerde kutusu açılmamış bir iPhone 1’in açık arttırmaya çıkacağı açıklanmıştı. Açık arttırmanın sahibi Karen Green idi. Green’in aslında telefona ilk ulaştığında böyle bir amacı bulunmuyordu. İş arkadaşları, Karen Green’e hediye amacıyla bu telefonu teslim etmişti.

  Karen Green, telefonu aldıktan sonra bu cihazı kullanamayacağını anladı. Çünkü hattı, iPhone 1’in bu ürününü desteklemiyordu. Çünkü ürün, özel olarak geliştirilmişti. Yani belirli bir operatörde kullanımı uygundu. Green, paketi açmak yerine saklamayı tercih etti.

  Fiyatı dudak uçuklattı

  Yıllar sonra Green, ürünü tekrar öne çıkararak açık arttırmaya koydu. LCG tarafından yapılan açık arttırma sonucunda ürün başarıyla satıldı. 599 dolarlık fiyata yer veren ürün için Green’in belirlediği hedef 50.000 dolardı. Açık arttırmada en yüksek teklifi veren kadın, 63.356,4 dolar ile telefona sahip oldu.

  Daha önce de iPhone 1 için açık arttırma düzenlenmişti. LCG tarafından Ekim’de düzenlenen etkinlikte ürün için pek çok teklif verildi. En yüksek teklif ise 39.339 dolar olmuştu. Bu son açık arttırma, bir önceki açık arttırmadaki fiyatı geride bırakmış oldu.

  Özetle Karen Green, telefonu ilk aldığında böyle bir amaca sahip değildi. Saklamasının nedeni telefonu kullanmak için uygun bir hattının yer almamasıydı. Yani elindekinin gelecekte onun için bir hazine olacağını bilmiyordu. Açık arttırma ile beraber iPhone 1, kendisine büyük bir para kazandırdı.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone Ekranlarında Neden Gizli QR Kod Var?

  Apple, iPhone'ların ekranına gizemli bir karekod entegre ediyor. Ekranın derinliklerine kazındığı için çıplak gözle görülmeyen bu QR kodun fonksiyonu nedir?

  Öğrenciler İçin Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Öğrencilere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar başvuru yöntemleri en çok konuşulan konuları arasına girdi. Peki vergisiz telefon ve bilgisayar nasıl alınır?

  Xiaomi, Black Shark S1 İsimli Akıllı Saatini Tanıttı: İşte Detaylar!

  Xiaomi bünyesindeki Black Shark, yeni bir akıllı saat modeli tanıttı. Black Shark S1, kullanıcılara 100'ün üzerinde spor modu ve uzun batarya ömrü sunuyor.

  Amazon Prime Gaming Ekim Ayı Ücretsiz Oyunlar Belli Oldu: 1.250 TL Değerinde Heyecan Dolu 6 Oyun Geliyor!

  Amazon Prime Gaming'in Ekim 2023 ücretsiz oyunları açıklandı. Prime Gaming kütüphanesi, bu ay toplam 1250 TL değerindeki 6 yeni oyunu kullanıcılara sunacak!

  iPhone 1 Açık Arttırma ile Satıldı: Fiyatı iPhone 14 Pro Max’i Kat Kat Solladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et