R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone 1 Açık Arttırma ile Satıldı: Fiyatı iPhone 14 Pro Max’i Kat Kat Solladı!

  iPhone 1 açık arttırma ile satışa çıkarıldı. Açık arttırmanın bitmesi ile beraber telefon, yüksek fiyattan sahibine kavuşmuş oldu.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  23.02.2023 14:10 2005 2 dk okuma süresi
  iPhone 1 Açık Arttırma ile Satıldı: Fiyatı iPhone 14 Pro Max’i Kat Kat Solladı!
  Son Düzenleme:

  Açık arttırmalar, genellikle değerli görülen eşyaların satışa çıkarılmasıyla yapılır. Özellikle değeri yüksek olan eşyalar açık arttırmaya çıkar. Örneğin eski ürünler kalitesine göre iyi bir para edebilmekte. Daha önce Super Mario Bros’un kaseti 156.000 dolara satılmıştı. Kutusu açılmamış Nokia 3310 gibi ürünler de bu alanda iyi para ediyor. Bu gibi pek çok örnek verilebilir. Şimdi de kutusu açılmamış bir iPhone 1’in yüksek fiyattan satıldığı haberi gündeme düştü.

  iPhone 1 açık arttırma ile görücüye çıktı

  Apple, iPhone 1’i ilk olarak 2007 yılında duyurdu. Duyurulmasıyla beraber satışa çıkan telefon, 599 dolar fiyat etiketine yer verdi. Günümüzde pahalı gelebilir fakat o zamanın teknolojisi ile bu, uygun bir fiyattı.

  Geçtiğimiz günlerde kutusu açılmamış bir iPhone 1’in açık arttırmaya çıkacağı açıklanmıştı. Açık arttırmanın sahibi Karen Green idi. Green’in aslında telefona ilk ulaştığında böyle bir amacı bulunmuyordu. İş arkadaşları, Karen Green’e hediye amacıyla bu telefonu teslim etmişti.

  Karen Green, telefonu aldıktan sonra bu cihazı kullanamayacağını anladı. Çünkü hattı, iPhone 1’in bu ürününü desteklemiyordu. Çünkü ürün, özel olarak geliştirilmişti. Yani belirli bir operatörde kullanımı uygundu. Green, paketi açmak yerine saklamayı tercih etti.

  Fiyatı dudak uçuklattı

  Yıllar sonra Green, ürünü tekrar öne çıkararak açık arttırmaya koydu. LCG tarafından yapılan açık arttırma sonucunda ürün başarıyla satıldı. 599 dolarlık fiyata yer veren ürün için Green’in belirlediği hedef 50.000 dolardı. Açık arttırmada en yüksek teklifi veren kadın, 63.356,4 dolar ile telefona sahip oldu.

  Daha önce de iPhone 1 için açık arttırma düzenlenmişti. LCG tarafından Ekim’de düzenlenen etkinlikte ürün için pek çok teklif verildi. En yüksek teklif ise 39.339 dolar olmuştu. Bu son açık arttırma, bir önceki açık arttırmadaki fiyatı geride bırakmış oldu.

  Özetle Karen Green, telefonu ilk aldığında böyle bir amaca sahip değildi. Saklamasının nedeni telefonu kullanmak için uygun bir hattının yer almamasıydı. Yani elindekinin gelecekte onun için bir hazine olacağını bilmiyordu. Açık arttırma ile beraber iPhone 1, kendisine büyük bir para kazandırdı.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 11'in Son Güncellemesi Yine Sorunlarla Geldi: İşte Detaylar!

  Windows 11'in KB5034765 güncellemesi, performans sorunları ve yükleme hataları yaşatıyor; Microsoft çözüm arıyor.

  Apple, iOS 17.4 RC Sürümünü Yayınladı: İşte Gelen Yeni Özellikler!

  iOS 17.4 güncellemesi, bulut oyun desteği, yeni emoji karakterleri ve güvenlik özellikleriyle iPhone deneyimini zenginleştiriyor.

  iPhone 17 Serisi, 120Hz Ekranla Gelebilir: İşte Detaylar!

  En son elde edilen verilere göre, iPhone 17 ve iPhone 17 Plus modellerinin 120Hz ProMotion ekran özelliği ile piyasaya sürülmesi mümkün görünüyor.

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  iPhone 1 Açık Arttırma ile Satıldı: Fiyatı iPhone 14 Pro Max’i Kat Kat Solladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et