R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 17 Yenilikleri Ortaya Çıkmaya Başladı!

  iOS 17 yenilikleri ile beraber merak edilen bir sürüm. Bu haberimizde ortaya çıkan yenilikleri siz değerli okurlarımıza paylaşacağız.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  27.01.2023 23:54 1379 2 dk okuma süresi
  iOS 17 Yenilikleri Ortaya Çıkmaya Başladı!
  Son Düzenleme:

  iOS 16, geçtiğimiz yılın sonuna doğru çıktı. Son olarak iOS 16.3 güncellemesi yapıldı. Bu güncellemede bazı yeniliklere yer verilirken şimdiden iOS 17 merak edilmeye başlandı. iOS 17, bu yılın sonuna doğru çıkması beklenen bir işletim sistemi. Henüz Apple tarafından bir bilgi verilmese de bazı kaynaklarda iddialar dolaşıyor.

  iOS 17 yenilikleri gün yüzüne çıkıyor

  iOS 17 ile beraber görsel tasarımda önemli bir değişiklik beklenmiyor. Kullanıcılar, görsel tasarımın yanı sıra bazı desteklere kavuşacak. Bu desteklerden birisi Apple Reality Pro AR / VR desteği olarak açıklanmakta. Yani Apple, yeni güncellemede sanal gerçeklik ve karma gerçeklik üzerine çalışıyor olabilir.

  Bu güncelleme ile beraber yapılması beklenen bir diğer detay, verimliliğin artırılması. Daha verimli ve daha iyi performans sunan bir işletim sistemi, kullanıcı deneyimini geliştirir. Ayrıca sistemin daha kararlı çalışması için de bazı değişikliklere yer verilmesi bekleniyor. Bu durum, hata oranını azaltır ve stabilite oranını yükseltir.

  iOS 16 ile neredeyse aynı dizayna sahip olacak iOS 17, yeni bir uygulamaya kavuşacak. Bu uygulama kulaklık için özel bir uygulama olacak. Apple Watch için geliştirilen uygulama gibi kablosuz kulaklıklara özel bir arayüze yer verilecek. Özetle kablosuz kulaklıklar, kendine has bir uygulama üzerinde yönetilebilecek.

  Bu detayların dışında birçok uygulamada da küçük çapta güncellemelerin olacağı iddia edilmekte. Bu yazılımlar arasında Müzik, Posta ve Cüzdan gibi uygulamalar belirtiliyor. Ayrıca Hatırlatıcılar, Dosyalar ve Fitness gibi yazılımlarda da güncelleme yapılacak.

  iOS 17 çıkış tarihi

  iOS 17 yenilikleri ile beraber 2023 yılının Eylül ayında piyasaya sunulacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl için de aynı ayda yayınlama bekleniyor. Hangi gün yayınlanacağı ise henüz netleşmiş değil.

  iPhone 15 serisinin tamamında dinamik ada bulunacak

  iPhone 15 serisi için bazı bilgiler de öne atıldı. Bunlardan birisi dinamik ada özelliğinin tüm cihazlarda olacağı. iPhone 14 serisinde yalnızca Pro modellerinde dinamik ada özelliği vardı. Yeni nesil telefonlarla birlikte tüm modellerde dinamik çentiğin olması beklenmekte.

  iPhone 15 serisi hakkında açıklanan bir diğer bilgi USB Type-C desteği. Buna göre iPhone 15 serisinin USB Type-C portuna sahip olacağı belirtiliyor. Bunun sebeplerinden birisi Avrupa Birliği’nin almış olduğu şarj bağlantısı kararıydı. Apple’ın dünya genelinde bu karara uyması bekleniyor. Ayrıca konnektörün USB 3.2 sürümüne sahip olacağı da belirtilen bir diğer bilgi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Vivo S17 Serisi 16 GB Ram ile Geliyor! İşte İlk Bilgiler

  Vivo S17 serisi hakkında ilk bilgiler ortaya çıktı. Son raporlar, Vivo'nun üç yeni akıllı telefon modeli olan S17, S17 Pro ve S17e'yi 2023'ün üçüncü çeyreğinde piyasaya sürmeye hazırlandığını gösteriyor.

  RTX 4060 Ti Performansı Ortaya Çıktı: RTX 3070 Ti'yi Geride Bırakıyor

  Nvidia'nın Ada Lovelace mimarisine dayanan orta ve orta üst sınıf ekran kartları RTX 4070, RTX 4060 Ti ve RTX 4060 ile ilgili yeni bilgiler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Bugün ise RTX 4060 Ti'nin performansıyla ilgili sızıntılar meydana geldi.

  Counter Strike 2 İlk Oynanış Görüntüleri ve Beta Test Tarihi Ortaya Çıktı!

  Yıllardır oyuncuların dört gözle beklediği Counter Strike 2'ye artık daha da yaklaştık. Geçen günlerde logosu değişen Counter Strike 2'nin oynanış videoları ve beta testine katılım tarihi açıklandı.

  iPhone 15 Serisi Ekranları Canlı Görüntülerle Ortaya Çıktı: İşte Yenilikçi Tasarım Detayları

  Apple iPhone 15 serisine dair bilgiler günden güne artmaya devam ediyor. iPhone 15, iPhone 15 Pro ve Pro Max ekranlarının görüntüleri ortaya çıktı işte detaylar...

  iOS 17 Yenilikleri Ortaya Çıkmaya Başladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et