R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 17 Yenilikleri Ortaya Çıkmaya Başladı!

  iOS 17 yenilikleri ile beraber merak edilen bir sürüm. Bu haberimizde ortaya çıkan yenilikleri siz değerli okurlarımıza paylaşacağız.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  27.01.2023 23:54 1879 2 dk okuma süresi
  iOS 17 Yenilikleri Ortaya Çıkmaya Başladı!
  Son Düzenleme:

  iOS 16, geçtiğimiz yılın sonuna doğru çıktı. Son olarak iOS 16.3 güncellemesi yapıldı. Bu güncellemede bazı yeniliklere yer verilirken şimdiden iOS 17 merak edilmeye başlandı. iOS 17, bu yılın sonuna doğru çıkması beklenen bir işletim sistemi. Henüz Apple tarafından bir bilgi verilmese de bazı kaynaklarda iddialar dolaşıyor.

  iOS 17 yenilikleri gün yüzüne çıkıyor

  iOS 17 ile beraber görsel tasarımda önemli bir değişiklik beklenmiyor. Kullanıcılar, görsel tasarımın yanı sıra bazı desteklere kavuşacak. Bu desteklerden birisi Apple Reality Pro AR / VR desteği olarak açıklanmakta. Yani Apple, yeni güncellemede sanal gerçeklik ve karma gerçeklik üzerine çalışıyor olabilir.

  Bu güncelleme ile beraber yapılması beklenen bir diğer detay, verimliliğin artırılması. Daha verimli ve daha iyi performans sunan bir işletim sistemi, kullanıcı deneyimini geliştirir. Ayrıca sistemin daha kararlı çalışması için de bazı değişikliklere yer verilmesi bekleniyor. Bu durum, hata oranını azaltır ve stabilite oranını yükseltir.

  iOS 16 ile neredeyse aynı dizayna sahip olacak iOS 17, yeni bir uygulamaya kavuşacak. Bu uygulama kulaklık için özel bir uygulama olacak. Apple Watch için geliştirilen uygulama gibi kablosuz kulaklıklara özel bir arayüze yer verilecek. Özetle kablosuz kulaklıklar, kendine has bir uygulama üzerinde yönetilebilecek.

  Bu detayların dışında birçok uygulamada da küçük çapta güncellemelerin olacağı iddia edilmekte. Bu yazılımlar arasında Müzik, Posta ve Cüzdan gibi uygulamalar belirtiliyor. Ayrıca Hatırlatıcılar, Dosyalar ve Fitness gibi yazılımlarda da güncelleme yapılacak.

  iOS 17 çıkış tarihi

  iOS 17 yenilikleri ile beraber 2023 yılının Eylül ayında piyasaya sunulacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl için de aynı ayda yayınlama bekleniyor. Hangi gün yayınlanacağı ise henüz netleşmiş değil.

  iPhone 15 serisinin tamamında dinamik ada bulunacak

  iPhone 15 serisi için bazı bilgiler de öne atıldı. Bunlardan birisi dinamik ada özelliğinin tüm cihazlarda olacağı. iPhone 14 serisinde yalnızca Pro modellerinde dinamik ada özelliği vardı. Yeni nesil telefonlarla birlikte tüm modellerde dinamik çentiğin olması beklenmekte.

  iPhone 15 serisi hakkında açıklanan bir diğer bilgi USB Type-C desteği. Buna göre iPhone 15 serisinin USB Type-C portuna sahip olacağı belirtiliyor. Bunun sebeplerinden birisi Avrupa Birliği’nin almış olduğu şarj bağlantısı kararıydı. Apple’ın dünya genelinde bu karara uyması bekleniyor. Ayrıca konnektörün USB 3.2 sürümüne sahip olacağı da belirtilen bir diğer bilgi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  UTM Uygulaması iOS’a Geldi: Artık iPad ve iPhone’da Windows Çalıştırılabilecek!

  UTM, iPad ve iPhone'larda Windows ve Linux çalıştırmayı mümkün kılıyor. Apple'ın oyun emülatörlerine izin vermesiyle iOS cihazları için yeni bir dönem başlıyor.

  iPhone'lar’a iOS 17.5.2 Güncellemesi Geliyor!

  Apple, iOS 17.5.2 güncellemesini yakında yayınlayacak. Bu güncelleme, hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmelerine odaklanacak.

  Galaxy Buds 3'ün Kutu Açılış Videosu Ortaya Çıktı: İşte Detaylar!

  Samsung Galaxy Buds 3'ün kutu açılış videosu sızdırıldı. Yeni kulaklıklar beyaz ve gri renk seçenekleriyle şeffaf kapaklı şarj kutusuyla geliyor.

  Samsung Galaxy Ring'in Fiyatı Ortaya Çıktı: Pahalı Olabilir!

  Samsung'un yeni Galaxy Ring modeli, 10 Temmuz'da tanıtılacak. 485 dolar fiyatıyla dikkat çeken cihaz, sağlık ve izleme özellikleriyle öne çıkıyor.

  iOS 17 Yenilikleri Ortaya Çıkmaya Başladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et