R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 17, Hassas İçeriği Otomatik Engelleyecek: İşte Detaylar!

  iOS 17 beta sürümü piyasaya sürüldü ve Apple'ın bahsetmediği iOS 17 özellikleri hakkında yeni bilgiler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Artık iPhone, istenmeyen fotoğrafları otomatik olarak engelleyebilecek.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  08.06.2023 14:56 1472 2 dk okuma süresi
  iOS 17, Hassas İçeriği Otomatik Engelleyecek: İşte Detaylar!
  Son Düzenleme:

  Son zamanlarda piyasaya sürülen iOS 17 geliştirici beta sürümü, Apple kullanıcılarına hassas içeriklerle baş etme konusunda büyük bir yardımcı olacağa benziyor. 

  Geliştiriciler ve kullanıcılar, bu yeni işletim sisteminin sunduğu özellikleri keşfederken, en çok dikkat çeken özelliklerden biri iPhone'un hassas içerikleri, özellikle çıplaklık içeren dosyalar ve mesajlar, otomatik olarak engelleme yeteneği oldu.

  Sistem Genelinde Hassas Fotoğraflar Engelleniyor

  iOS 17 ile, hassas görüntülerinizi, ister Mesajlar, AirDrop, Kişi Posterleri, FaceTime mesajları veya üçüncü parti uygulamalardan gönderilenler olsun, bulanıklaştırabilirsiniz. 

  Bu özellik, isteğe bağlı olarak etkinleştirilebilir ve kullanıcıların istenmeyen görüntülere maruz kalmalarını önler. Çıplaklık engellenecek, ancak kullanıcılar istedikleri takdirde 'göster' düğmesine tıklayarak görüntüyü görebilecekler.

  Apple, Çocukların Güvende Kalmasını Sağlıyor

  iOS 17'nin hassas içerik uyarısı, Apple'ın çocukların güvende kalmasını sağlamak için eklediği İletişim Güvenliği özelliği ile benzer bir şekilde çalışıyor ve bir gelişmiş sürüm olarak görülebilir. Fotoğrafların filtreleme sistemi, AirDrop, mesajlar ve üçüncü parti uygulamalarda geniş kapsamlı olarak uygulanmaktadır.

  En önemlisi, bu hassas içerik algılama işlemi cihaz üzerinde yerel olarak gerçekleşir. Bu, Apple'ın paylaşılan içeriği görmediği anlamına gelir, kullanıcıların gizliliğini sağlar.

  iOS 17, Apple kullanıcılarına benzersiz bir güvenlik düzeyi sunuyor. Hassas içeriği otomatik olarak engelleme yeteneği, hem yetişkin kullanıcıların istenmeyen içeriklere maruz kalmasını önlerken hem de çocukların güvenli bir şekilde çevrimiçi olmasını sağlıyor. Bu yeni güncelleme, Apple'ın kullanıcı güvenliği ve gizliliği konusundaki kararlı taahhüdünü bir kez daha gösteriyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Nothing Phone 3 Yakında Geliyor: İşte Çıkış Tarihi ve Özellikleri!

  Nothing Phone 3, Temmuz ayında çıkış yapıyor. Gelişmiş Qualcomm işlemci ve yenilikçi kamera özellikleriyle dikkat çeken model, büyük bir heyecan vadediyor.

  Samsung Galaxy C55 Resmen Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Samsung Galaxy C55, vegan deri tasarımı ve güçlü özellikleriyle tanıtıldı. 50 MP kamera, Snapdragon işlemci ve 5000 mAh batarya ile üstün performans sunuyor.

  Gemini, Çok Daha Hızlı Cevaplar Verecek: İşte Detaylar!

  Google'ın yapay zeka sohbet robotu Gemini, Android kullanıcıları için real-time yanıt verme ve müzik servisleri entegrasyonu gibi yeni özellikler sunuyor.

  Tarihin En Verimli Dizel Motoru Tanıtıldı: İşte Detaylar!

  Weichai Power, Çin'de düzenlenen 2024 Dünya İçten Yanmalı Motorlar Kongresi'nde %53,09 termal verimlilikle çalışan devrim niteliğinde bir dizel motor tanıttı.

  iOS 17, Hassas İçeriği Otomatik Engelleyecek: İşte Detaylar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et