R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, Android’de Chrome uygulaması tasarımını yeniledi!

  Google, uzun bir aradan sonra Android mobil işletim sistemine özel Chrome güncellemesini yayınladı. Yeni güncelleme Chrome tasarımında önemli değişikleri de beraberinde getirdi.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 01.05.2022 15:44 1309 1 dk okuma süresi
  Google, Android’de Chrome uygulaması tasarımını yeniledi!
  Son Düzenleme:

  Son dönemde Google, çok keskin kararlarıyla gündemde kalmaya devam ediyor. Özellikle Android için yaptığı yeni atılımlar, kullanıcıları şaşırtacak niteliklerde oluyor. Google şimdi de çok uzun zamandır aynı olan Android Google Chrome uygulamasının tasarımında yenilikçi adımlar attı. Google, Chrome tasarımında değişikliklerinde yer aldığı kapsamlı Chrome 101 güncellemesini bugün yayınladı.

  Google Chrome Android 13’te Daha Farklı Görünecek

  Google, kısa bir süre önce yayınladığı Android 13 versiyonunda kullanıcılara daha yenilikçi bir Chrome tasarımı sunmayı hedefliyor. Google, “Metarial UI” isimli yeni tasarım dilini kullanarak hem fonksiyonel hem de sadeliğiyle dikkat çeken bir Android Chrome uygulamasını kullanıcılara sunuyor.

  Kullanıcılar yeni Google Chrome tasarımında daha fazla kişiselleştirebilme özelliklerinden yararlanabilecek.  Yeni gelen güncelleme ile birlikte Chrome “sekme butonu” özelleştirilebilecek.  Bu buton yerini paylaşma ve sesli arama gibi fonksiyon butonlarıyla değiştirebilme şansına sahip olacak.

  Google Chrome Android’de bu değişikliği adres çubuğuna “chrome://flags/#adaptive-button-in-top-toolbar-customization” yazarak, ulaşılabilen sayfada gerçekleştirilebilecek.

  Geçtiğimiz yıldan beri beta sürümüyle kullanıcı testlerine tabi tutulan Chrome’nin “Araç Çubuğu Kısayolu” Chrome 101 güncellemesi ile birlikte daha fazla kullanıcıya açıldı. Ancak halen herkese bu özellik gelmedi.

  Google’nin Androdi Chrome uygulaması için yaptığı bu değişiklikler için siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google, Mobil Aramada 5 Önemli Değişiklik Yapacak

  Google, mobil aramada beş farklı değişiklik yaparak kullanıcı deneyimini iyileştirecek. Mobil uygulamaya gelişmiş sorgu iyileştirmeleri ve aramaları kolaylaştıran çeşitli özellikler eklenecek.

  Framework’tan Özelleştirilebilir Chromebook Modeli Geldi! İşte Yeni Chromebook Özellikleri!

  Framework, son dönemde özelleştirme ve yükseltme ile birlikte tamir konusunda sınırlılığı olan modeller için kişiselleştirilebilir modeller getirmesiyle biliniyor. Şirket şimdi de "Framework Laptop Chromebook Edition" modelini tanıttı.

  Apple’a İnat Mini Telefon: Google, Pixel Mini Üzerinde Çalışıyor

  Google, 6 Ekim'deki 'Made by Google' etkinliğiyle birlikte Pixel isimli bir telefon serisi çıkarmaya hazırlanıyor. İddialara göre seride bir de 'mini' telefon var.

  Google, Meta Açıklamalarıyla İlgili Belgelerini Güncelliyor!

  Google, meta açıklama açıklamaları için güncelleme yapacak. Şirket "arama snippet'leri" için belgelerini yeniden düzenliyor.

  Google, Android’de Chrome uygulaması tasarımını yeniledi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et