R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, Android’de Chrome uygulaması tasarımını yeniledi!

  Google, uzun bir aradan sonra Android mobil işletim sistemine özel Chrome güncellemesini yayınladı. Yeni güncelleme Chrome tasarımında önemli değişikleri de beraberinde getirdi.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  01.05.2022 15:44 1377 1 dk okuma süresi
  Google, Android’de Chrome uygulaması tasarımını yeniledi!
  Son Düzenleme:

  Son dönemde Google, çok keskin kararlarıyla gündemde kalmaya devam ediyor. Özellikle Android için yaptığı yeni atılımlar, kullanıcıları şaşırtacak niteliklerde oluyor. Google şimdi de çok uzun zamandır aynı olan Android Google Chrome uygulamasının tasarımında yenilikçi adımlar attı. Google, Chrome tasarımında değişikliklerinde yer aldığı kapsamlı Chrome 101 güncellemesini bugün yayınladı.

  Google Chrome Android 13’te Daha Farklı Görünecek

  Google, kısa bir süre önce yayınladığı Android 13 versiyonunda kullanıcılara daha yenilikçi bir Chrome tasarımı sunmayı hedefliyor. Google, “Metarial UI” isimli yeni tasarım dilini kullanarak hem fonksiyonel hem de sadeliğiyle dikkat çeken bir Android Chrome uygulamasını kullanıcılara sunuyor.

  Kullanıcılar yeni Google Chrome tasarımında daha fazla kişiselleştirebilme özelliklerinden yararlanabilecek.  Yeni gelen güncelleme ile birlikte Chrome “sekme butonu” özelleştirilebilecek.  Bu buton yerini paylaşma ve sesli arama gibi fonksiyon butonlarıyla değiştirebilme şansına sahip olacak.

  Google Chrome Android’de bu değişikliği adres çubuğuna “chrome://flags/#adaptive-button-in-top-toolbar-customization” yazarak, ulaşılabilen sayfada gerçekleştirilebilecek.

  Geçtiğimiz yıldan beri beta sürümüyle kullanıcı testlerine tabi tutulan Chrome’nin “Araç Çubuğu Kısayolu” Chrome 101 güncellemesi ile birlikte daha fazla kullanıcıya açıldı. Ancak halen herkese bu özellik gelmedi.

  Google’nin Androdi Chrome uygulaması için yaptığı bu değişiklikler için siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

   

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google, Dolandırıcılıkla Mücadele İçin Yeni Bir Özellik Geliştirdi!

  Google Voice, dolandırıcılarla mücadele edebilmek amacıyla yeni bir özellik geliştirdi. Buna göre dolandırıcılardan gelen aramalar, kırmızı renkle gösterilecek!

  Chrome, 2022 Yılında En Çok Kullanılan Eklentileri Paylaştı

  İnternet devi Google, zaman zaman paylaştığı içeriklerle dikkat çekiyor. Bu sefer Chrome hakkında blog yayınlayan firma, bazı eklentilerden söz etti.

  Google Chrome Windows 7 Desteği Sona Eriyor!

  Google Chrome, Windows 7 için verdiği desteği sonlandırma kararı aldı. Buna göre kullanıcılar, Chrome 109 güncellemesiyle beraber uyarı almaya başlayacaklar.

  Google, Coinbase Entegrasyonu İle Bulut Hizmetlerde Kripto Ödemelerine İzin Verecek!

  Google, Conbase entegrasyonu ile beraber bulut hizmetlerinde artık kripto para ödemelerine izin verecek. Resmi açıklamanın kısa sürede yapılması bekleniyor.

  Google, Android’de Chrome uygulaması tasarımını yeniledi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et