R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, Android’de Chrome uygulaması tasarımını yeniledi!

  Google, uzun bir aradan sonra Android mobil işletim sistemine özel Chrome güncellemesini yayınladı. Yeni güncelleme Chrome tasarımında önemli değişikleri de beraberinde getirdi.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  01.05.2022 15:44 1617 1 dk okuma süresi
  Google, Android’de Chrome uygulaması tasarımını yeniledi!
  Son Düzenleme:

  Son dönemde Google, çok keskin kararlarıyla gündemde kalmaya devam ediyor. Özellikle Android için yaptığı yeni atılımlar, kullanıcıları şaşırtacak niteliklerde oluyor. Google şimdi de çok uzun zamandır aynı olan Android Google Chrome uygulamasının tasarımında yenilikçi adımlar attı. Google, Chrome tasarımında değişikliklerinde yer aldığı kapsamlı Chrome 101 güncellemesini bugün yayınladı.

  Google Chrome Android 13’te Daha Farklı Görünecek

  Google, kısa bir süre önce yayınladığı Android 13 versiyonunda kullanıcılara daha yenilikçi bir Chrome tasarımı sunmayı hedefliyor. Google, “Metarial UI” isimli yeni tasarım dilini kullanarak hem fonksiyonel hem de sadeliğiyle dikkat çeken bir Android Chrome uygulamasını kullanıcılara sunuyor.

  Kullanıcılar yeni Google Chrome tasarımında daha fazla kişiselleştirebilme özelliklerinden yararlanabilecek.  Yeni gelen güncelleme ile birlikte Chrome “sekme butonu” özelleştirilebilecek.  Bu buton yerini paylaşma ve sesli arama gibi fonksiyon butonlarıyla değiştirebilme şansına sahip olacak.

  Google Chrome Android’de bu değişikliği adres çubuğuna “chrome://flags/#adaptive-button-in-top-toolbar-customization” yazarak, ulaşılabilen sayfada gerçekleştirilebilecek.

  Geçtiğimiz yıldan beri beta sürümüyle kullanıcı testlerine tabi tutulan Chrome’nin “Araç Çubuğu Kısayolu” Chrome 101 güncellemesi ile birlikte daha fazla kullanıcıya açıldı. Ancak halen herkese bu özellik gelmedi.

  Google’nin Androdi Chrome uygulaması için yaptığı bu değişiklikler için siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

   

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Nesil Chromecast with Google TV Geliyor: Yeni Bir Çağ Başlıyor!

  Google'ın yeni nesil Chromecast with Google TV'si yakında geliyor. Cihaz, daha fazla depolama, gelişmiş özellikler ve yüksek performans sunacak.

  Google Chrome, Yapay Zeka Destekli Yazma Asistanını Test Ediyor!

  Google, Chrome'da 'Yazmama Yardım Et' adı verilen yenilikçi bir yapay zeka destekli özelliği deniyor. Bu özellik, metin oluşturmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

  Samsung ve Google'dan Dev İş Birliği: Yeni Galaxy Chromebook Yenilikleriyle Geliyor!

  Samsung ve Google iş birliği genişliyor. Yeni Galaxy Chromebook, Google Assistant tuşu ile teknoloji dünyasına yenilik getiriyor.

  Google, Yeni Yapay Zeka Modeli Gemini 1.5'i Resmen Tanıttı: Sınır Tanımayan İşlem Kapasitesine Sahip!

  Google yeni yapay zeka modeli Gemini 1.5'i tanıttı. Gemini 1.5 modeli, büyük verileri işleyebilme kapasitesiyle yapay zeka alanında yeni bir çağ başlatıyor.

  Google, Android’de Chrome uygulaması tasarımını yeniledi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et