R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  BMW Emisyona Karşı Savaş Açtı! O Tarihte Sıfır Emisyon Üretime Geçiyor!

  BMW, uzun zamandır gündemde olan Debrecen fabrikasını 2025’te elektrik otomobil üretimine başlayacak. Debrecen fabrikası “sıfır emisyon” özelliğiyle biliniyor.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 01.05.2022 15:35 1419 2 dk okuma süresi
  BMW Emisyona Karşı Savaş Açtı! O Tarihte Sıfır Emisyon Üretime Geçiyor!
  Son Düzenleme:

  Gezegenimizi ciddi şekilde tehdit etmeye başlayan emisyon konusunda otomotiv ve teknoloji sektörlerinde bir bilinçlendirme hareketi bulunuyor. Yapılan kanuni düzenlemeler ve yaptırımlarla birlikte bu sektörlerde devasa sektörlerde olan emisyon oranlarının yok edilmesi amaçlanıyor. BMW’de otomotiv sektöründe sıfır emisyon konusunda öncülük eden otomobil üreticilerinden birisi oluyor.

  Sıfır emisyona giden yol elektrikli otomobillerin artık emisyon kaynağı içten yanmalı motorların yerini hızla almaya başladığı bu dönemde, diğer faktörlerinde ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Otomotiv üreticileri sıfır emisyonu üretimde emisyonu sıfırlamayı hedefliyor. Bu konuda ilk adımı da BMW atıyor. BMW, Macaristan’ın Debrecen şehrinde kurduğu yeni fabrikasında “sıfır emisyonlu” otomobil üretimi gerçekleştirecek.

  BMW, elektrik otomobiller ile emisyonu sıfırlarken, bu araçların üretiminde de emisyonun sıfır olmasını sağlamak için Debrecen’deki fabrikasını merkez üs olarak kullanacak.

  Fabrika 2025’te Sıfır Emisyonlu Araç Üretecek

  BMW

  BMW, 2025’ten itibaren Macaristan’daki fabrikasında geleceğe dair önemli adımlar atacak. Örneğin sıfır emisyonlu üretim kapasitesine sahip olacak Debrecen fabrikasında yeni sınıf otomobil modellerinin üretimini gerçekleştirecek. “Neue Klasse” olarak isimlendirilen bu sınıflar, otomotiv sektöründe devrim etkisi yaratacak.

  Debrecen fabrikasında BMW, kesinlikle fosil yakıt kullanmayacak ve enerji ihtiyacını sadece yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlayacak. Bu sayede tesisin üretimdeki emisyon seviyesini neredeyse sıfırlama şansına sahip olabilecek.

  BMW açıkladığı 10 yıllık programla CO2 emisyonunda sıfır seviyelerine ulaşmayı hedeflediğini gösteriyor. Bunun için yeni üretim tesisleri inşasına ve çalışmalarına devam eden şirket emisyon oranlarında şu ana kadar %80 gibi devasa bir düşüş oranını yakalamayı da başarmış durumda.

  Siz BMW’nin sıfır emisyon konusundaki hedeflerini gerçekçi buluyor musunuz? Gerçekten doğayla büyük bir uyumda olacak araç teknolojisi bir gün geliştirilebilecek mi? Yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  OS (Operating System)

  OS veya Operating System, klavye, fare, yazıcı gibi donanımlar ile belleği, diski, depolama ve farklı çevre birimlerini yönetmeyi sağlayan bir dizi programdır.

  Optimize

  Optimize, herhangi bir şeyi, en iyi hale getirmektir. Ayrıca optimize etmek, herhangi bir formun en uygun halidir.

  Dijital Ticaret Odası

  Dijital Ticaret Odası, dijital varlıklar ile beraber blockhain endüstrisini temsil eden geniş çaplı bir ticaret birliğidir.

  Steam’den Üzen Haber Geldi! Steam Oyun Fiyatlarına Zam!

  Uzun zamandır tüm oyun sektöründen bağımsız zam yapmayan Steam, herkesi üzdü. Steam, açıkladığı son zamla birlikte oyun fiyatlarında %800'ü bulan artış meydana geldi. İşte zamlanan Steam oyunları!

  BMW Emisyona Karşı Savaş Açtı! O Tarihte Sıfır Emisyon Üretime Geçiyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et