R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  eSIM Alternatifi iSIM Nedir? Özellikleri Neler?

  eSIM alternatifi iSIM nedir? Nasıl kullanılacak? Gelin sizlere bununla ilgili bilinmesi gereken önemli detayları açıklamış olalım.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  02.03.2023 12:14 1680 2 dk okuma süresi
  eSIM Alternatifi iSIM Nedir? Özellikleri Neler?
  Son Düzenleme:

  eSIM, günümüzde yaygınlaşmaya başlayan bir teknoloji. Henüz herkesin kullanmadığı bu altyapı, fiziksel SIM kartın önüne geçiyor. eSIM olmayan telefonlarda SIM kart kullanılması gerekiyor. eSIM teknolojisi ile beraber ise fiziksel bir kart takma gereksinimi olmaz. Bunun yerine gerekli bilgiler girildiğinde cihaz, otomatik olarak baz istasyonu ile bağlantı kurar. iSIM teknolojisi de aslında eSIM ile aynı işlemi uygular. Arada bazı önemli farklar bulunuyor. Gelin bu farkları beraber inceleyelim.

  eSIM alternatifi iSIM nedir?

  eSIM teknolojisine alternatif olarak geliştirilen iSIM, dijital sim olarak adlandırılabilir. Bu teknoloji, fiziksel bir kart olmadan baz istasyonları ile bağlantı kurmaya yarıyor. Amacı, gerekli operatör bilgilerini tutmak ve doğru bağlantıyı sağlamak.

  eSIM ile iSIM, aslına bakarsak aynı şeyler. Aralarında bazı farklar bulunuyor. eSIM, ayrı bir çip olarak telefon içerisinde yer alıyor. iSIM ise işlemcinin içerisine entegre edilen daha küçük yapıda bir bileşen. Özetle iSIM, çipin içerisine dahil edilmiş bir sistem. Türkçe ismi de zaten entegre SIM olarak geçiyor.

  eSIM, bu imkan ile beraber yer tasarrufuna imkan sağlıyor. Bu da daha kompakt ve daha küçük cihazların çıkarılmasını mümkün hale getiriyor. Kısacası eSIM, işlemcinin içerisinde yer aldığı için telefonda bir miktar yer açılıyor.

  iSIM özellikleri

  eSIM alternatifi iSIM pek çok özelliğe yer vermekte. Bunlardan birisi maliyetin düşmesi. Maliyet, iSIM ile beraber bir miktar düşüş yaşıyor. Ayrıca güç tüketimi de azalıyor. iSIM, eSIM teknolojisine göre daha az güç tüketmekte. Bu da bataryanın ömrüne olumlu bir katkı sağlar.

  Sonuç olarak iSIM, daha az yer kaplayan daha verimli bir teknoloji. Bu teknoloji, işlemci içerisinde yer aldığı için daha da küçük olmakta. Ayrıca güç tüketiminde de olumlu katkılar sağlamakta. Henüz yaygınlaşmaya bu teknoloji, Qualcomm tarafından geliştiriliyor.

  iSİM teknolojisinin kullanılacağı dönem

  iSIM teknolojisinin ne zaman yaygınlaşacağı hakkında kesin bir bilgi vermek doğru olmaz. Qualcomm, 2027 yılına kadar 300 milyondan fazla iSIM destekli işlemci üretmeyi hedefliyor. Bununla beraber yeni nesil işlemcilerde de bu altyapının bulunması bekleniyor.

  Yeniliğin öncelikle üst düzey telefonlarda kullanılması bekleniyor. Ardından orta ve alt düzey cihazlarda da bu bileşene yer verileceği açıklanıyor. Bunların yanı sıra ürün, giyilebilir cihazlarda da bizlerle buluşacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Lexus LBX Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Lexus, önceden ürettiği modellerden büyük ölçüde ayrılan tamamen yeni Lexus LBX modelini tanıttı. Araç, tasarımı ve özellikleriyle büyük beğeni topladı!

  LG'den Yenilikçi Taşınabilir Ekran StanbyME Go: İşte Özellikleri ve Fiyatı

  LG, bir bond çanta içerisinde taşınabilen ekran modelini tanıttı. StanbyME Go isimli ekran modeli, akıllı özellikleri sayesinde kullanıcılara kolaylık sağlıyor.

  Twitter Keşfet Nedir? - Sosyal Medyada Trendleri Keşfedin!

  Twitter Keşfet nedir? Sosyal medyanın en önemli özelliği olan Twitter Keşfet'i kullanarak trendleri, haberleri ve ilgi alanlarınızı keşfedin. En güncel bilgilere ulaşın!

  Twitter Trending Nedir? Twitter Türkiye Gündemi nasıl takip edilir?

  Dijital dünyada, "Twitter Trending nedir?" sorusunun yanıtını merak ediyor musunuz? Bu detaylı ve bilgilendirici rehber, Twitter'da trend olanın ne olduğunu ve bunun nasıl kullanılabileceğini derinlemesine bakacağız.

  eSIM Alternatifi iSIM Nedir? Özellikleri Neler?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et