R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Android Geçiş Anahtarları Özelliğine Kavuşacak!

  Android geçiş anahtarları özelliğiyle hızlı giriş imkanı sağlayacak. Bu yenilik ile beraber artık uzun uzun şifre girme derdi bitiyor.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  28.02.2023 13:34 2002 2 dk okuma süresi
  Android Geçiş Anahtarları Özelliğine Kavuşacak!
  Son Düzenleme:

  Geçiş anahtarları, iOS kullanıcıları için yabancı bir kavram değil. Bu kullanıcılardan bazıları, iOS’ta bu özelliği kullanıyor. Geçiş anahtarları, şifresiz giriş imkanı sunan bir sistem. Bu özelliğin yakın zamanda Android kullanıcıları için de geçerli olacağı söyleniyor.

  Android geçiş anahtarları ile giriş sağlayacak

  Günümüzün en önemli şeylerinden birisi güvenlik olmakta. Güvenlik, hayatımızın pek çok yerinde önemli bir yana sahip. Bunlardan birisi de dijital dünya. İnsanlar, her ne kadar güvenli bir ortamda bulunmak istese de bazen üşeniyor. Çünkü uzun uzun şifre girmek, ardından doğrulama yapmak uzun sürebilir. Bu gibi olaylara çözüm olarak artık geçiş anahtarları kullanılabilir olacak.

  Geçiş anahtarları, henüz resmî olarak yayınlanmadı. Bir Twitter kullanıcısı, geçiş anahtarlarının kullanıldığı bir video paylaştı. Bu videoda bir web sitesine kayıt ve giriş yapılıyor. Kayıt sırasında e-posta adresi giriliyor. Ardından şifre, otomatik oluşturuluyor. Giriş yaparken ise e-posta girme gereksinimi de olmuyor. Giriş yaparken e-posta adresi seçiliyor. Hesaba otomatik girilmiş oluyor.

  Bu özellik için özel bir uygulama alanı da bulunacak. Bu uygulamada kayıtlı geçiş anahtarları yer alacak. Kullanıcılar, bu sayede hangi sitelere bu sistemle kayıt olduğunu öğrenebilecek. Yani geçiş anahtarları, hesaba bağlı olacağı için kolaylıkla bulunabilir olacak.

  Android geçiş anahtarları özelliğinin bu yılın 3. veya 4. çeyreğinde gelmesi bekleniyor. Buna ek olarak kullanıcıların merak ettiği bir diğer detay güvenlik. Bu özellik sebebiyle şifresiz giriş yapılacak. Bu da telefonların çalınması durumunda tehlike arz edebilir. Telefon ekranında her ne kadar kilit şifresi olsa da bunu çözmek kolay. Bunun için bazı yazılımlar kullanılıyor. Kullanıcıların her güvenlik önlemini alması ve buna göre adım atması gerekir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Android 15 Geliyor: İlk Geliştirici Ön İzlemesi Yayınlandı!

  Android 15, reklam kontrolü, kısmi ekran kaydı ve geliştirilmiş kamera optimizasyonuyla kullanıcı deneyimini yeniden şekillendiriyor.

  Google, Android İçin Dolandırıcılara Karşı Yeni Bir Araç Test Ediyor: İşte Detaylar!

  Google, Android cihazları dolandırıcılığa karşı koruyacak yeni bir güvenlik özelliği test ediyor. İşte detaylar!

  X'ten (Twitter) Yenilikçi Adım: Android İçin Görüntülü ve Sesli Arama Özelliği Geldi!

  X, Android için görüntülü ve sesli arama özelliğini tanıttı. Premium aboneler için kullanılabilir bu yenilik, platformun genişleyen işlevselliğini gösteriyor.

  Android Auto Yenileniyor: Artık Aracın Şarj Durumunu Gösterebilecek!

  Android Auto, yeni güncellemeyle elektrikli araçların batarya seviyelerini gösterecek ve yolculuk güzergahları üzerinde bulunan şarj noktalarını işaretleyecek!

  Android Geçiş Anahtarları Özelliğine Kavuşacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et