R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Android 15 ile Kablosuz Ses Kalitesi Büyük Ölçüde Artacak!

  Android 15 ile kablosuz ses kalitesi artıyor. Dinamik Uzamsal Ses ve Bluetooth LE Audio desteğiyle, daha sürükleyici ve sinema benzeri bir ses deneyimi sizi bekliyor. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  09.06.2024 17:24 1390 3 dk okuma süresi
  Android 15 ile Kablosuz Ses Kalitesi Büyük Ölçüde Artacak!
  Son Düzenleme:

  Google, Android 15 ile birlikte kablosuz ses deneyimini önemli ölçüde iyileştiriyor. Yeni özellikler arasında Bluetooth LE Audio ve Dinamik Uzamsal Ses desteği bulunuyor.

  Android 15 ile Kablosuz Seste Yeni Dönem

  Google, Android 15 işletim sistemiyle birlikte kablosuz ses teknolojisinde önemli iyileştirmelere imza atmaya hazırlanıyor. Daha önce çıkan raporlar, Bluetooth LE Audio iyileştirmelerinin Android 15 ile geleceğini işaret ediyordu. Şimdi ise Dinamik Uzamsal Ses desteğinin de bu yeni sürüme entegre edileceği açıklandı.

  Android 13 ile hayatımıza giren Bluetooth LE Audio ve Uzamsal Ses desteği, Android 15 ile daha da ileriye taşınıyor. Ancak, Dinamik Uzamsal Ses veya Bluetooth LE Audio ile Dinamik Uzamsal Ses kombinasyonu için henüz destek sağlanmamıştı. Google, bu eksikliği gidermek adına Android 15'e Bluetooth LE Audio üzerinden Dinamik Uzamsal Ses desteğini ekleyecek.

  Dinamik Uzamsal Ses, kullanıcıların baş hareketlerine duyarlı olarak 5.1 kanallı ses simülasyonu sunacak. Bu teknoloji, başınızı sola veya sağa çevirdiğinizde ses kanallarının konumunu başınıza göre sabit tutacak ve böylece sinema salonu benzeri bir surround ses deneyimi yaşatacak. Ancak bu özelliğin sürükleyici bir deneyim sunması için daha fazla işlem gücü ve enerji gerektirebilir, bu da düşük ses kalitesi veya yüksek gecikmeye yol açabilir. Bu gecikmeyi minimize etmek için Android 15, Bluetooth LE Audio teknolojisini kullanacak.

  Son olarak, Android 15 tabanlı One UI 7.0 ile çalışacak Galaxy akıllı telefonları ve tabletlerinin, Bluetooth LE Audio üzerinden Dinamik Uzamsal Ses desteğine sahip olması bekleniyor. Bu yenilikler, kullanıcıların kablosuz ses deneyimini bir üst seviyeye taşıyacak.

  Dinamik Uzamsal Ses nedir ve ne işe yarar?

  Dinamik Uzamsal Ses, kullanıcıların baş hareketlerine duyarlı olarak 5.1 kanallı bir ses simülasyonu sunan bir teknolojidir. Bu sayede, ses kanalları başınıza göre sabit kalır ve sinema salonu benzeri bir surround ses deneyimi sağlar.

  Android 15 ile hangi ses iyileştirmeleri gelecek?

  Android 15 ile birlikte Bluetooth LE Audio ve Dinamik Uzamsal Ses desteği sunulacak. Bu özellikler, kablosuz ses kalitesini artırarak daha sürükleyici bir ses deneyimi sunmayı hedefliyor.

  Bu yeni özellikler hangi cihazlarda kullanılabilir olacak?

  Başta Galaxy akıllı telefonları ve tabletleri olmak üzere Android 15 tabanlı One UI 7.0 ile çalışacak birçok cihaz, Bluetooth LE Audio üzerinden Dinamik Uzamsal Ses desteğine sahip olacak.

  Dinamik Uzamsal Ses özelliği performansı nasıl etkiler?

  Dinamik Uzamsal Ses, sürükleyici bir ses deneyimi sunmak için daha fazla işlem gücü ve enerji gerektirebilir. Bu da düşük ses kalitesi veya yüksek gecikme gibi sorunlara yol açabilir. Ancak Android 15'te bu gecikmeyi minimize etmek için Bluetooth LE Audio teknolojisi kullanılacak.

  Bluetooth LE Audio nedir ve avantajları nelerdir?

  Bluetooth LE Audio, düşük enerji tüketimiyle yüksek kaliteli kablosuz ses deneyimi sunan bir teknolojidir. Bu teknoloji, ses kalitesini artırırken pil ömrünü uzatır ve gecikmeyi azaltır.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile Mesajlar Uygulaması Yenileniyor: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  iOS 18 ile Mesajlar uygulamasına gelen yenilikler arasında mesaj planlama, uydu üzerinden mesajlaşma ve RCS desteği gibi dikkat çeken özellikler bulunuyor.

  Apple Watch Series 10, Tasarım ve Özellikleri ile Merak Uyandırıyor!

  Apple Watch Series 10, daha ince kasa ve daha büyük ekran ile geliyor. Ünlü analist Kuo'ya göre yeni model Eylül ayında iPhone 16 serisiyle tanıtılabilir.

  Deadpool ve Wolverine: Gişede Avengers ile Yarışacak

  Bu yılın en çok beklenen filmlerinden biri olan Deadpool & Wolverine, Marvel'ın sevilen iki karakterini bir araya getirerek sinemaseverlerle buluşacak. İlk öngörüler, filmin gişe rakamlarının Avengers filmleriyle yarışabileceğini ve hatta bazılarını geçeb

  iOS 18 ile Eski iPhone'lara Yeni Nefes! İşte Kullanabileceğiniz Özellikler

  Apple'ın yeni işletim sistemi iOS 18, iPhone XR ve XS gibi eski modellere de güncelleme imkanı sunuyor. Peki, bu eski cihazlarda hangi yeni özellikleri kullanabileceksiniz? İşte detaylar...

  Android 15 ile Kablosuz Ses Kalitesi Büyük Ölçüde Artacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et