R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  ABD Samsung için Yeni Bir Ambargo Uygulayacak!

  ABD Samsung için yeni bir ambargo uygulayacak gibi görünüyor. Çünkü çok ciddi bir yaptırım gündeme geldi. Eğer bu adım gerçekleşirse sonuçları piyasaları etkileyebilir.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  26.02.2023 12:10 1708 2 dk okuma süresi
  ABD Samsung için Yeni Bir Ambargo Uygulayacak!
  Son Düzenleme:

  Samsung, Güney Koreli teknoloji üreticisi. Son zamanlarda firmanın ABD ile başı dertte. Çünkü ABD’nin Çin ile yaşadığı sorunlar, bu şirketi de etkiliyor. Aslına bakarsak ABD’nin daha önce de bu gibi adımlar attığı görülmüştü. Örneğin Huawei’nin ABD’li şirketler ile işbirliği içerisinde olması yasaklanmıştı. Şimdi de Samsung, ciddi bir ambargo tehdidi ile karşı karşıya kaldı.

  ABD Samsung ilişkileri geriliyor: Çip ambargosu!

  Amerika Birleşik Devletleri ile Çin ilişkileri, son yıllarda daha da gerildi. Bu gerilme, teknoloji firmalarını da etkiler nitelikte. Yaşanan son olay, durumun nereye vardığını gözler önüne serer nitelikte. ABD, Samsung’un Çin’den çekilmesini istiyor. Yalnızca Samsung değil, aynı zamanda SK Hynix gibi şirketlerin de bu adımı atmasını bekliyor. Özetle ülke, Güney Koreli şirketlerin Çin ile iş yapmaması çağrısında bulunuyor.

  Amerika Birleşik Devletleri, talebin gerçekleşmemesi durumunda bu firmaları tehdit ediyor. Eğer çağrı yerine getirilmez ise firmaların ABD’den ürün alamayacağını belirtiyor. Yani ABD, Güney Koreli şirketler için çok ciddi bir yaptırım uygulama peşinde. Özellikle Samsung, bu olay sonrasında durumdan ciddi olarak etkilenebilir.

  Güncel verilere göre Samsung, Çin’de NAND ve DRAM üretimi yapıyor. Bu tesisler, toplam NAND üretiminin %42’si demek. Ayrıca Çin ve Hong Kong, Güney Kore’nin yarı iletken ihtiyacının büyük kısmını oluşturmakta. Bu oran %60 olarak belirtiliyor. Bu sebeple Güney Koreli firmaların Çin’den vazgeçmesi imkanlı görünmüyor.

  Atılacak bu adım ile beraber ABD Samsung arasındaki ilişkiler daha da düşebilir. Bu durum, Samsung’u kısmen etkileyebilir. Özellikle Samsung’a ABD’de satış yasağı gelirse işler daha da kızışır. Eğer Samsung, ABD’nin tehdidine boyun eğerse bu durumda piyasalar sallanır. Çünkü Çin, ucuz maliyette lider ülkelerden birisi. Eğer Çin’deki üretim tesisleri kaldırılır ise bu ürün fiyatlarına da yansıyacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  WhatsApp Yenilikleri Devam Ediyor: Yüksek Kaliteli Fotoğraf ve Video Paylaşımı Kolaylaşacak!

  WhatsApp artık fotoğraf ve video paylaşımlarınızı varsayılan olarak yüksek kalitede yapmanıza olanak tanıyor.

  ABD Samsung için Yeni Bir Ambargo Uygulayacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et