R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  ABD Samsung için Yeni Bir Ambargo Uygulayacak!

  ABD Samsung için yeni bir ambargo uygulayacak gibi görünüyor. Çünkü çok ciddi bir yaptırım gündeme geldi. Eğer bu adım gerçekleşirse sonuçları piyasaları etkileyebilir.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  26.02.2023 12:10 1746 2 dk okuma süresi
  ABD Samsung için Yeni Bir Ambargo Uygulayacak!
  Son Düzenleme:

  Samsung, Güney Koreli teknoloji üreticisi. Son zamanlarda firmanın ABD ile başı dertte. Çünkü ABD’nin Çin ile yaşadığı sorunlar, bu şirketi de etkiliyor. Aslına bakarsak ABD’nin daha önce de bu gibi adımlar attığı görülmüştü. Örneğin Huawei’nin ABD’li şirketler ile işbirliği içerisinde olması yasaklanmıştı. Şimdi de Samsung, ciddi bir ambargo tehdidi ile karşı karşıya kaldı.

  ABD Samsung ilişkileri geriliyor: Çip ambargosu!

  Amerika Birleşik Devletleri ile Çin ilişkileri, son yıllarda daha da gerildi. Bu gerilme, teknoloji firmalarını da etkiler nitelikte. Yaşanan son olay, durumun nereye vardığını gözler önüne serer nitelikte. ABD, Samsung’un Çin’den çekilmesini istiyor. Yalnızca Samsung değil, aynı zamanda SK Hynix gibi şirketlerin de bu adımı atmasını bekliyor. Özetle ülke, Güney Koreli şirketlerin Çin ile iş yapmaması çağrısında bulunuyor.

  Amerika Birleşik Devletleri, talebin gerçekleşmemesi durumunda bu firmaları tehdit ediyor. Eğer çağrı yerine getirilmez ise firmaların ABD’den ürün alamayacağını belirtiyor. Yani ABD, Güney Koreli şirketler için çok ciddi bir yaptırım uygulama peşinde. Özellikle Samsung, bu olay sonrasında durumdan ciddi olarak etkilenebilir.

  Güncel verilere göre Samsung, Çin’de NAND ve DRAM üretimi yapıyor. Bu tesisler, toplam NAND üretiminin %42’si demek. Ayrıca Çin ve Hong Kong, Güney Kore’nin yarı iletken ihtiyacının büyük kısmını oluşturmakta. Bu oran %60 olarak belirtiliyor. Bu sebeple Güney Koreli firmaların Çin’den vazgeçmesi imkanlı görünmüyor.

  Atılacak bu adım ile beraber ABD Samsung arasındaki ilişkiler daha da düşebilir. Bu durum, Samsung’u kısmen etkileyebilir. Özellikle Samsung’a ABD’de satış yasağı gelirse işler daha da kızışır. Eğer Samsung, ABD’nin tehdidine boyun eğerse bu durumda piyasalar sallanır. Çünkü Çin, ucuz maliyette lider ülkelerden birisi. Eğer Çin’deki üretim tesisleri kaldırılır ise bu ürün fiyatlarına da yansıyacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  macOS Sequoia Güncellemesi: İşte Safari'ye Gelecek Yenilikler!

  Apple'ın macOS Sequoia güncellemesi, Safari'ye yeni özellikler ekleyerek deneyimi geliştiriyor. Yenilikler arasında Öne Çıkanlar ve Video Görüntüleyici modları var.

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  Microsoft, Windows 11 24H2 Güncellemesini Durdurdu: Hatalarla Dolu Bir Sürüm!

  Microsoft, hatalar nedeniyle Windows 11 24H2 güncellemesini durdurdu. Güncelleme, performans sorunları ve VPN hataları gibi problemler içeriyor.

  Android 15 Güncellemesi Alacak Samsung, Xiaomi ve Diğer Telefonlar Belli Oldu: İşte Tam Liste!

  Android 15 güncellemesi alacak Samsung, Xiaomi ve diğer telefonlar açıklandı. Yeni özelliklerle donatılmış Android 15, yıl sonunda resmi olarak yayınlanacak.

  ABD Samsung için Yeni Bir Ambargo Uygulayacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et