R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Satın Alımlarda Bitcoin Tarihinin İkinci Rekoru Geldi

  Bitcoin satın alımlar açısından yeni bir rekor kırdı ve tarihinin en yüksek ikinci seviyesine ulaştı. Ayrıca Bitcoin sahiplerinin büyük bir kısmının ellerindeki kripto paraları tuttukları ortaya çıktı.

  Timur Demir Timur Demir 08.04.2022 14:02 445 2 dk okuma süresi
  Satın Alımlarda Bitcoin Tarihinin İkinci Rekoru Geldi
  Son Düzenleme:

  Kripto paralarla yakından ilgilenen herkesin merakla takip ettiği ve bir an önce yukarıya doğru ivmelenmesini beklediği Bitcoin'den ikinci rekor geldi. Bu rekor, Bitcoin'in rekor tazelemesi anlamını taşıyordu. Çünkü madencilik konusunda belirli bir eşik aşılmış oldu.

  Madencilik konusunda eşiğin aşılmış olması aynı zamanda dolaşımda olan kripto para miktarına etki ettiğinden bu durum yeni bir rekor olarak nitelendirildi. 1 Nisan tarihinde yapılan açıklamada maksimum arza ulaşabilmek için madencilik yapılabilecek 2 milyon Bitcoin kaldığı belirtildi.

  Satın alımlarda rekor tazelendi: 2017, 2018 ve 2022

  Bitcoin'in bir an önce yukarı doğru ivme yakalaması ve belirli seviyeye ulaşması beklenirken piyasadaki toplam dolaşım miktarıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Bireysel olarak gerçekleştirilen satın alımlara yönelik veriler 2017 ve 2018 yıllarına benzer bir noktaya geldi.

  Twitter üzerinden kripto paralarla ilgili çeşitli veri analizlerinde bulunan Will Clemente, Bitcoin'in mevcut durumunun ilginç bir hal aldığını vurguladı. Bununla birlikte söz konusu tablonun aykırı değer niteliği taşıdığının üzerinde durdu.

  "Bu gerçekten ilginç bir tablo. Satın alımlar (0-1 BTC) şu anda Bitcoin tarihindeki en yüksek ikinci oranda gibi görünüyor. Bitcoin'i elinde bulunduranlara bakıldığında çoğu yükseliş makro zirvelerle kesişmiş durumda. Bunlar çoğunlukla stratejik bir yaklaşımla bağlantılı. Ancak bu bir aykırı değer."

  Rekor, Bitcoin fiyatını etkilemeyebilir

  Will Clemente aykırı değer ifadesinin üzerinde dursa bile Bitcoin fiyatının ilerleyen dönemlerde hangi seviyede olacağını kestirmenin güç olduğunu belirtmeyi ihmal etmedi. Bitcoin satın alımlarının yükselmesi net bir ifadeyle Bitcoin fiyatının artacağına anlamına gelmeyeceğini aktardı.

  Elde tutulan Bitcoin miktarının büyük bir kısmına uzun bir dönemdir dokunulmadığı ve kripto paraların yaklaşık bir yıldır öylece beklediğini unutmamak gerekiyor. Bu durumu Bitcoin'in boğa sezonu beklentisiyle bir araya getirdiğiniz zaman farklı bir senaryo ortaya çıkabilir.

  Bitcoin, Ağustos ayında yatırımcısına kabusu yaşatacak 30.000 USD seviyelerine kadar düşmüştü. Son yükseliş trendini 2021 yılının Kasım ayında göstermiş ve 67.000 USD üzerine çıkmayı başarmıştı. Ardından ise düşüş trendini devam ettirerek 43.000 seviyelerine geriledi.

  Bitcoin'in gelecekteki fiyatı ne olacak bunu kestirmek oldukça güç. Hala en popüler kripto para ve toplam arzının %91'ini tamamlamış durumda. Dolaşımda olan Bitcoin miktarı 40 milyon farklı hesapta yer alıyor ve %5'ten biraz fazlası ise 10 kişinin elinde bulunuyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 3 Yorum
  • AR***** AK*****
   AR***** AK***** 4 ay önce
   bence kripto paraların fiyatı düşmez çünkü her geçen gün artan bir ivmesi var. Rağbet gören şeyin fiyatı artacaktır.
  • Osman bilgin
   Osman bilgin 4 ay önce
   🥲🐦 çakıldı yine çin kirizi cikti simdide
  • RU***** CA*****
   RU***** CA***** 4 ay önce
   Umarım yeniden yükselir.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 14 Canlı Tanıtımını Bekleyenlere Kötü Haber Geldi!

  Apple tarafından Eylül ayında yapılacak etkinliğin detayları belli olmaya başladı. Etkinliği canlı bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir.

  Elif 1030

  Hubble Uzay Teleskobu’ndan Orion Bulutsusu’nun Yeni Fotoğrafı Geldi!

  James Webb Uzay Teleskobu'nun ardından geri planda kalmış gibi görünse de Hubble Uzay Teleskobu'ndan yeni bir fotoğraf geldi. Uzay araştırmaları için oldukça faydalı olacağı belirtilen Orion Bulutsusu'ndan gelen yeni fotoğraf dikkat çekti.

  Lucid Batma Noktasına Geldi! Tesla’nın Rakibi İken Hedeflerde Küçülmeye Gidiyor

  Piyasaya çıktığı ilk dönemde Tesla'nın en güçlü rakibi olarak gösterilen Lucid, 2022'de ciddi krizlerle boğuşuyor.

  Amazon Otonom Süpürge Üreticisi iRobot Şirketini Satın Alıyor!

  Amazon, şaşırtan bir kararla otonom temizlik şirketi iRobot'u tam 1.7 Milyar Dolar'a satın alacak. Satın alıma dair detaylar ve ilk tepkilerde ortaya çıktı. İşte o detaylar ve tepkilerin nedenleri!

  Satın Alımlarda Bitcoin Tarihinin İkinci Rekoru Geldi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et