R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Satın Alımlarda Bitcoin Tarihinin İkinci Rekoru Geldi

  Bitcoin satın alımlar açısından yeni bir rekor kırdı ve tarihinin en yüksek ikinci seviyesine ulaştı. Ayrıca Bitcoin sahiplerinin büyük bir kısmının ellerindeki kripto paraları tuttukları ortaya çıktı.

  Timur Demir
  Timur Demir R10 Editörü
  08.04.2022 14:02 931 2 dk okuma süresi
  Satın Alımlarda Bitcoin Tarihinin İkinci Rekoru Geldi
  Son Düzenleme:

  Kripto paralarla yakından ilgilenen herkesin merakla takip ettiği ve bir an önce yukarıya doğru ivmelenmesini beklediği Bitcoin'den ikinci rekor geldi. Bu rekor, Bitcoin'in rekor tazelemesi anlamını taşıyordu. Çünkü madencilik konusunda belirli bir eşik aşılmış oldu.

  Madencilik konusunda eşiğin aşılmış olması aynı zamanda dolaşımda olan kripto para miktarına etki ettiğinden bu durum yeni bir rekor olarak nitelendirildi. 1 Nisan tarihinde yapılan açıklamada maksimum arza ulaşabilmek için madencilik yapılabilecek 2 milyon Bitcoin kaldığı belirtildi.

  Satın alımlarda rekor tazelendi: 2017, 2018 ve 2022

  Bitcoin'in bir an önce yukarı doğru ivme yakalaması ve belirli seviyeye ulaşması beklenirken piyasadaki toplam dolaşım miktarıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Bireysel olarak gerçekleştirilen satın alımlara yönelik veriler 2017 ve 2018 yıllarına benzer bir noktaya geldi.

  Twitter üzerinden kripto paralarla ilgili çeşitli veri analizlerinde bulunan Will Clemente, Bitcoin'in mevcut durumunun ilginç bir hal aldığını vurguladı. Bununla birlikte söz konusu tablonun aykırı değer niteliği taşıdığının üzerinde durdu.

  "Bu gerçekten ilginç bir tablo. Satın alımlar (0-1 BTC) şu anda Bitcoin tarihindeki en yüksek ikinci oranda gibi görünüyor. Bitcoin'i elinde bulunduranlara bakıldığında çoğu yükseliş makro zirvelerle kesişmiş durumda. Bunlar çoğunlukla stratejik bir yaklaşımla bağlantılı. Ancak bu bir aykırı değer."

  Rekor, Bitcoin fiyatını etkilemeyebilir

  Will Clemente aykırı değer ifadesinin üzerinde dursa bile Bitcoin fiyatının ilerleyen dönemlerde hangi seviyede olacağını kestirmenin güç olduğunu belirtmeyi ihmal etmedi. Bitcoin satın alımlarının yükselmesi net bir ifadeyle Bitcoin fiyatının artacağına anlamına gelmeyeceğini aktardı.

  Elde tutulan Bitcoin miktarının büyük bir kısmına uzun bir dönemdir dokunulmadığı ve kripto paraların yaklaşık bir yıldır öylece beklediğini unutmamak gerekiyor. Bu durumu Bitcoin'in boğa sezonu beklentisiyle bir araya getirdiğiniz zaman farklı bir senaryo ortaya çıkabilir.

  Bitcoin, Ağustos ayında yatırımcısına kabusu yaşatacak 30.000 USD seviyelerine kadar düşmüştü. Son yükseliş trendini 2021 yılının Kasım ayında göstermiş ve 67.000 USD üzerine çıkmayı başarmıştı. Ardından ise düşüş trendini devam ettirerek 43.000 seviyelerine geriledi.

  Bitcoin'in gelecekteki fiyatı ne olacak bunu kestirmek oldukça güç. Hala en popüler kripto para ve toplam arzının %91'ini tamamlamış durumda. Dolaşımda olan Bitcoin miktarı 40 milyon farklı hesapta yer alıyor ve %5'ten biraz fazlası ise 10 kişinin elinde bulunuyor.

  Founder: Demir Otomotiv & Grana Yazılım

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 3 Yorum
  • AR***** AK*****
   AR***** AK***** 2 yıl önce
   bence kripto paraların fiyatı düşmez çünkü her geçen gün artan bir ivmesi var. Rağbet gören şeyin fiyatı artacaktır.
  • Osman bilgin
   Osman bilgin 2 yıl önce
   🥲🐦 çakıldı yine çin kirizi cikti simdide
  • RU***** CA*****
   RU***** CA***** 2 yıl önce
   Umarım yeniden yükselir.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 15 Pro’ya Assassin's Creed Mirage Geldi!

  Ubisoft'un Assassin's Creed Mirage, iPhone 15 Pro ve M1 çipli iPad modelleri için çıktı. 90 dakika ücretsiz oynama imkanı ve gelişmiş grafiklerle oyun deneyimi sunuyor.

  Samsung Galaxy Z Fold 6'dan Yeni Görüntüler Geldi: İşte Sızdırılan Görseller!

  Samsung Galaxy Z Fold 6'nın Temmuz ayında tanıtılacak yeni tasarımı ve özellikleri sızdırıldı. Daha kalın UTG cam, yeni tasarım ve ince yapı dikkat çekiyor.

  3 Body Problem Dizisinden Beklenen Müjde Geldi

  Netflix'in mart ayında izleyicisiyle buluşturduğu bilim-kurgu dizisi 3 Body Problem'ın geleceği sonunda netleşti. Çinli yazar Liu Cixin'in ödüllü bilim-kurgu romanından uyarlanan bu dizi, 21 Mart'ta ilk sezonuyla dikkat çekmişti.

  Yeni Assassin’s Creed Oyunu Shadows’tan İlk Fragman Geldi! Çıkış Tarihi Belli Oldu

  Ubisoft, merakla beklenen yeni Assassin’s Creed oyunu Shadows için ilk resmi fragmanı yayınladı. Feodal Japonya’da geçen bu yeni oyun, oyunculara iki farklı ana karakterle birlikte derin ve karmaşık bir hikaye sunuyor. Oyunun çıkış tarihi de 15 Kasım 2024

  Satın Alımlarda Bitcoin Tarihinin İkinci Rekoru Geldi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et