R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Novi Kripto Para Cüzdanı için Yolun Sonu Göründü

  Facebook için önemli yatırım projelerinden birisi olan Novi kripto para cüzdanı için yolun sonu göründü. Projenin rafa kaldırılmasının ardından emek harcanan proje sona ermiş oldu.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  04.07.2022 17:27 1935 2 dk okuma süresi
  Novi Kripto Para Cüzdanı için Yolun Sonu Göründü
  Son Düzenleme:

  Dev sosyal medya platformu Facebook, faaliyetlerini yoğun olarak sürdürdüğü dönemlerde kripto para dünyasına bir adım atmıştı. Kripto para dünyasının hızlı yükselişini kaçırmak istemeyen Meta bu süreçte yeni bir para birimi üzerinde çalışmalara başlamış ancak kripto para piyasasında meydana gelen bazı dalgalanmalar ve eleştiriler sonrasında bu projeyi rafa kaldırmak zorunda kalmıştı. 

  Facebook aldığı karar sonrasında Novi isimli bir kripto para cüzdanı için harekete geçmiş ve tüm kripto para faaliyetlerine bu doğrultuda devam etmişti. Şimdilerde ise Novi kripto para cüzdanı için de yolun sonu geldiği belirlendi. 

  Novi Kripto Para Cüzdanı Tamamen Kapanıyor!

  Kripto para faaliyetlerini esaslı biçimde yapabilmek için kurulan Novi kripto cüzdanı özel bir proje olarak hayata geçirilmişti. Ancak hazırlanan projenin rafa kalkmasının ardından bir süre boyunca mobil ödeme sistemi olarak hayatına devam etti. Hatta bu süreçte çeşitli ödeme destekleri de aldı. 

  Whatsapp Novi Cüzdan Ödemelerini Kabul Etmişti

  Novi kripto para ödeme cüzdanı için yolun sonunun gelmesi büyük şaşkınlığa neden oldu. Çünkü geçtiğimiz aylarda Whatsapp’ta Novi kripto para cüzdanı için bir adım atmış ve ödemelerin bu yöntemle gerçekleşebilmesi için gerekli entegrasyonu sağlamıştı. Meta aldığı kararla birlikte Novi kripto para cüzdanının yaygınlaşması, daha fazla ülkede kullanılması ve yeni projeler içerisinde yer alması için çalışmalar yapacaktı ancak beklediği gibi olmadı. 

  Teknolojinin sürekli olarak değişiyor ve gelişiyor olması Meta’nın yeni bir adım atmasına neden oldu. Son zamanlarda giderek popüler hale gelen Metaverse dünyası içerisine girmeye karar verdi. Böylece Novi projesi sona erdi. Whatsapp için atılan Novi kripto para cüzdanı adımı da yeni kararla birlikte yarım kalmış oldu. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  MediaTek Dimensity 9400’ün İlk Sonuçları Paylaşıldı: Beklentilerin Altında Kaldı!

  MediaTek Dimensity 9400, Qualcomm'un Snapdragon 8 Gen 4'üne kıyasla performans testlerinde geride kaldı.

  Google, Kripto Para Reklam Yasağını Tamamen Kaldırdı: İşte Detaylar!

  Google, güvenlik endişeleri sonrası kripto para reklam yasağını kaldırdı. Yeni şartlar Bitcoin ETF onayı alan şirketleri kapsıyor, Bitcoin fiyatları yükseldi.

  OnePlus 12R Geliyor: Test Sonuçları Tatmin Edici!

  OnePlus 12R hakkında bilgiler netleşiyor. Bu ekonomik fiyatlı amiral gemisi, resmi tanıtımından kısa bir süre önce Geekbench testlerinde boy gösterdi.

  Windows 11 ile Bir Dönemin Sonu Geliyor: WordPad Kaldırılıyor!

  Microsoft, Windows 11 güncellemesiyle 30 yıllık WordPad uygulamasını kaldırıyor. Bu değişiklik, Windows kullanıcıları için bir dönemin sonunu işaret ediyor.

  Novi Kripto Para Cüzdanı için Yolun Sonu Göründü

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et