R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  NFT Pazarında İnanılmaz Düşüş! Balon Patladı mı?

  NFT patlamasını sürdüren heyecan nihayet yavaşlamış gibi görünüyor. NFT satışları, sekiz ay sonra duvara çarpmış gibi görünüyor.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  06.05.2022 17:38 2079 2 dk okuma süresi
  NFT Pazarında İnanılmaz Düşüş! Balon Patladı mı?
  Son Düzenleme:

  Son çıkan raporlar, tam gelişmiş bir NFT pazarının çöküşü artık olasılık alanında olduğunu gösteriyor.

  Yüksek faiz oranları yatırımcıları riskli ve spekülatif bahislerden kaçınmaya sevk ettiğinden, blok zinciri teknolojisine dayanan dijital tokenler (NFT) artık çok daha az talep görüyor gibi görünüyor. 

  NFT'lerin somut değeri, teknoloji meraklıları arasında her zaman hararetle tartışılan bir konu oldu. Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin yükselişiyle eş zamanlı olarak, bu değiştirilemez tokenler genellikle blok zinciri teknolojisinden ortaya çıkan bir sonraki büyük şey olarak lanse edildi.

  Fakat ne yazık ki, istatistikler NFT pazarının olası bir çöküşüne işaret etmeye başladı. Bu umutlar ve hayaller şimdi oldukça ani bir sona yaklaşıyor gibi görünüyor.

  NFT pazarı kullanımı

  NFT pazarı kullanımı %92 düştü

  The Wall Street Journal tarafından NonFungible.com tarafından toplanan verilere atıfta bulunan yeni bir rapora göre, NFT satışları Eylül 2021'den bu yana %92 düştü. Sadece sekiz ay önce, günlük olarak ortalama 225.000 NFT satıldı.

  Bu günlük ortalama şu anda yalnızca 19.000 kayıtlı satışa gerilerken, NFT pazarındaki aktif cüzdan sayısı da Kasım 2021'e göre %88 düşüşle 14.000'e çekilmiş durumda.

  Geçtiğimiz birkaç ay boyunca bazı raporlar, artan sayıda NFT alıcısının yatırımlarının başlangıçta umdukları kadar değerli olmadığını fark ettiğini zaten ortaya koymuştu.

  NFT'lerin yeni geleceği, teknolojinin kripto para birimindeki iniş ve çıkışlardan kurtulduğunu görmeli ve daha fazla insanın etkileşimde bulunmak için fiat para birimini kullanmaya alışmasını sağlamak zorunda. 

  Yatırımcılar, NFT'lerde -sanatsal değerin yanı sıra gerçek kullanımları olan- daha fazla fayda görmek istiyor. Ayrıca Ethereum'dan Solana, Wax ve Flow gibi daha istikrarlı, çevresel ve ekonomik blokajlara doğru bir sapma olmalı. 

  NFT ile ilgili heyecan sona eriyor gibi görünüyor ve NFT alanındaki birçok kişi bunu memnuniyetle karşılamak zorunda. Çünkü bir sonraki adım gerçekten ilginç olabilir.

  Sizin NFT'ler hakkındaki düşünceleriniz neler? Fikirlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple’ın Yeni Teknoloji Harikası: HomePod 2 ve HomePod Mini Türkiye Pazarında!

  Apple'ın HomePod 2 ve HomePod Mini serisi, Türkiye pazarında! İleri teknoloji, çeşitli renk seçenekleri ve üstün ses kalitesiyle 10 Mayıs'ta satışta.

  Vivo V30 Türkiye Pazarında: 4 Yıl Pil Sağlığı Garantisi Veriyor!

  Vivo V30, Türkiye'de satışa sunuldu! 4 yıl pil garantisi, 5.000 mAh batarya, 50 MP kameralar ve 120 Hz AMOLED ekran ile dikkat çekiyor.

  Google, Nihayet Harekete Geçiyor: Arama Sonuçları ‘Kalitesiz İçeriklerden’ Kurtulacak mı?

  Google, Mart'ta düşük kaliteli içerikleri filtreleyerek arama sonuçlarını iyileştirecek; kullanıcı deneyimi artacak, güvenilir bilgiye ulaşım kolaylaşacak.

  Bilgisayar Pazarındaki Durgunluk Devam Ediyor: Sevkiyatlar Düşüşte!

  International Data Corporation (IDC), bilgisayarlara yönelik tüketici talebinin zayıfladığını açıkladı. İkinci çeyrek satışları 2023 yılında %13 düşüş gösterdi.

  NFT Pazarında İnanılmaz Düşüş! Balon Patladı mı?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et