R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  NFT Pazarında İnanılmaz Düşüş! Balon Patladı mı?

  NFT patlamasını sürdüren heyecan nihayet yavaşlamış gibi görünüyor. NFT satışları, sekiz ay sonra duvara çarpmış gibi görünüyor.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  06.05.2022 17:38 2034 2 dk okuma süresi
  NFT Pazarında İnanılmaz Düşüş! Balon Patladı mı?
  Son Düzenleme:

  Son çıkan raporlar, tam gelişmiş bir NFT pazarının çöküşü artık olasılık alanında olduğunu gösteriyor.

  Yüksek faiz oranları yatırımcıları riskli ve spekülatif bahislerden kaçınmaya sevk ettiğinden, blok zinciri teknolojisine dayanan dijital tokenler (NFT) artık çok daha az talep görüyor gibi görünüyor. 

  NFT'lerin somut değeri, teknoloji meraklıları arasında her zaman hararetle tartışılan bir konu oldu. Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin yükselişiyle eş zamanlı olarak, bu değiştirilemez tokenler genellikle blok zinciri teknolojisinden ortaya çıkan bir sonraki büyük şey olarak lanse edildi.

  Fakat ne yazık ki, istatistikler NFT pazarının olası bir çöküşüne işaret etmeye başladı. Bu umutlar ve hayaller şimdi oldukça ani bir sona yaklaşıyor gibi görünüyor.

  NFT pazarı kullanımı

  NFT pazarı kullanımı %92 düştü

  The Wall Street Journal tarafından NonFungible.com tarafından toplanan verilere atıfta bulunan yeni bir rapora göre, NFT satışları Eylül 2021'den bu yana %92 düştü. Sadece sekiz ay önce, günlük olarak ortalama 225.000 NFT satıldı.

  Bu günlük ortalama şu anda yalnızca 19.000 kayıtlı satışa gerilerken, NFT pazarındaki aktif cüzdan sayısı da Kasım 2021'e göre %88 düşüşle 14.000'e çekilmiş durumda.

  Geçtiğimiz birkaç ay boyunca bazı raporlar, artan sayıda NFT alıcısının yatırımlarının başlangıçta umdukları kadar değerli olmadığını fark ettiğini zaten ortaya koymuştu.

  NFT'lerin yeni geleceği, teknolojinin kripto para birimindeki iniş ve çıkışlardan kurtulduğunu görmeli ve daha fazla insanın etkileşimde bulunmak için fiat para birimini kullanmaya alışmasını sağlamak zorunda. 

  Yatırımcılar, NFT'lerde -sanatsal değerin yanı sıra gerçek kullanımları olan- daha fazla fayda görmek istiyor. Ayrıca Ethereum'dan Solana, Wax ve Flow gibi daha istikrarlı, çevresel ve ekonomik blokajlara doğru bir sapma olmalı. 

  NFT ile ilgili heyecan sona eriyor gibi görünüyor ve NFT alanındaki birçok kişi bunu memnuniyetle karşılamak zorunda. Çünkü bir sonraki adım gerçekten ilginç olabilir.

  Sizin NFT'ler hakkındaki düşünceleriniz neler? Fikirlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Bilgisayar Pazarındaki Durgunluk Devam Ediyor: Sevkiyatlar Düşüşte!

  International Data Corporation (IDC), bilgisayarlara yönelik tüketici talebinin zayıfladığını açıkladı. İkinci çeyrek satışları 2023 yılında %13 düşüş gösterdi.

  Akıllı Telefon İşlemci Pazarındaki Lider Belli Oldu: Gözler MediaTek Üzerinde!

  Counterpoint Research, akıllı telefon işlemci pazarındaki en son verileri paylaştı. MediaTek, yılın ilk bölümünde pazarın lideri oldu!

  GTA 5'in Satış Rakamları İnanılmaz Bir Rekor Kırdı: 180 Milyonun Üzerinde!

  Take-Two Interactive, son mali raporunda popüler Grand Theft Auto serisinin satış rakamlarını paylaşarak, GTA 5'in büyük bir başarı elde ettiğini gösterdi.

  Asus ROG Ally Fiyatları Açığa Çıktı: Steam Deck'e Rakip Olacak mı?

  Asus ROG Ally, taşınabilir oyun konsollarına yeni bir soluk getirecek ve Steam Deck ile rekabet edecek. İşte tüm detaylar.

  NFT Pazarında İnanılmaz Düşüş! Balon Patladı mı?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et