R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Bitcoin Coştu: Bir Haftada %25 Yükseldi!

  Bu hafta, hızlı bir şekilde değişen şartlar nedeniyle büyük düşüşler yaşayan Bitcoin fiyatı, geçen hafta tedirgin piyasa koşullarının ardından büyük bir yükseliş sergiledi.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  22.06.2023 11:12 1518 1 dk okuma süresi
  Bitcoin Coştu: Bir Haftada %25 Yükseldi!
  Son Düzenleme:

  Geçtiğimiz hafta kripto para dünyası üzerinde kara bulutlar dolaşıyordu. Binance US borsasına SEC tarafından açılan dava ve ardından gelen soruşturmalar piyasayı derinden sarsmıştı. 

  Ancak Bitcoin fiyatı, 25 bin doların altına düşmesine rağmen, Amerika merkezli kurumsal destek sayesinde beklenmedik bir şekilde toparlandı.

  Bitcoin Fiyatındaki Artışın Ardındaki Nedenler Nelerdir?

  Yoğun ve gergin geçen günlerin ardından, piyasadaki atmosfer birdenbire değişti. Öncelikle SEC ve Binance arasında bir anlaşma yapıldığı haberi geldi. 

  Bu haberin ardından Blackrock, trilyon dolarlık fonlarıyla tanınan bir dev, ETF başvurusunda bulundu.

  ETF Başvurularının Rolü

  Bu devasa fonların ardından gelen ardı ardına ETF başvuruları, piyasalara pozitif bir enerji sağladı. 

  Sadece bir hafta içerisinde Bitcoin fiyatı, %25'ten daha fazla bir artış göstererek 30 bin doları aştı. Bu hızlı yükseliş, kurumsal firmaların düşük fiyatla Bitcoin alımlarıyla ilişkilendiriliyor.

  FED Başkanı Powell'ın Kripto Paralar Hakkındaki Açıklamaları

  FED Başkanı Powell'ın kripto paraların varlık olabilme yolunda yoğun bir mücadele verdiğini belirtmesi, ABD tarafından yaşanan bu olumlu dönüşümün nedenlerine dair soruları artırdı. Bitcoin fiyatının 30 bin dolar üzerinde seyrederek güç kazanması, önümüzdeki haftalarda fiyatların daha da artabileceği beklentisini doğuruyor.

  Bütün bu faktörlerin ışığında Bitcoin'in yükseliş trendinde olması, kripto para yatırımcılarını umutlandırıyor. Bu umutlu havanın devam edip etmeyeceği ise gelecek günlerin gelişmelerine bağlı olacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft, Xbox 360 Sunucularını Kapatıyor: Bir Devir Kapanıyor!

  Microsoft, Xbox 360 sunucularını ve dijital mağazasını 29 Temmuz 2024'te kapatıyor. Kullanıcılar, eski oyunlarına yeni konsollardan erişebilecekler.

  NBA 2K25 Resmi Olarak Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Çıkış Tarihi!

  NBA 2K25, 6 Eylül 2024'te çıkıyor. PS5, Xbox Series X/S ve PC'de yeni nesil özellikler sunacak. Fiyatı 2.900 TL, Steam'de 69.99 dolar.

  EA Sports FC 25 Geliyor: Logosu, Çıkış Tarihi ve Fiyatları Belli Oldu!

  EA Sports FC 25'in çıkış tarihi 27 Eylül 2024 olarak açıklandı. Oyun, Standart ve Ultimate sürümleriyle, eski ve yeni nesil konsollarda yer alacak.

  TurkNet Yeni İnternet Abonelik Fiyatlarını Açıkladı: %25 Zam Geldi!

  TurkNet, yeni internet abonelik fiyatlarını açıkladı. Firma, fiyatları 399 TL'den 499,90 TL'ye yükseltti, yeni fiyatlar 15 Temmuz 2024'ten itibaren geçerli olacak.

  Bitcoin Coştu: Bir Haftada %25 Yükseldi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et