R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Bitcoin Coştu: Bir Haftada %25 Yükseldi!

  Bu hafta, hızlı bir şekilde değişen şartlar nedeniyle büyük düşüşler yaşayan Bitcoin fiyatı, geçen hafta tedirgin piyasa koşullarının ardından büyük bir yükseliş sergiledi.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  22.06.2023 11:12 1500 1 dk okuma süresi
  Bitcoin Coştu: Bir Haftada %25 Yükseldi!
  Son Düzenleme:

  Geçtiğimiz hafta kripto para dünyası üzerinde kara bulutlar dolaşıyordu. Binance US borsasına SEC tarafından açılan dava ve ardından gelen soruşturmalar piyasayı derinden sarsmıştı. 

  Ancak Bitcoin fiyatı, 25 bin doların altına düşmesine rağmen, Amerika merkezli kurumsal destek sayesinde beklenmedik bir şekilde toparlandı.

  Bitcoin Fiyatındaki Artışın Ardındaki Nedenler Nelerdir?

  Yoğun ve gergin geçen günlerin ardından, piyasadaki atmosfer birdenbire değişti. Öncelikle SEC ve Binance arasında bir anlaşma yapıldığı haberi geldi. 

  Bu haberin ardından Blackrock, trilyon dolarlık fonlarıyla tanınan bir dev, ETF başvurusunda bulundu.

  ETF Başvurularının Rolü

  Bu devasa fonların ardından gelen ardı ardına ETF başvuruları, piyasalara pozitif bir enerji sağladı. 

  Sadece bir hafta içerisinde Bitcoin fiyatı, %25'ten daha fazla bir artış göstererek 30 bin doları aştı. Bu hızlı yükseliş, kurumsal firmaların düşük fiyatla Bitcoin alımlarıyla ilişkilendiriliyor.

  FED Başkanı Powell'ın Kripto Paralar Hakkındaki Açıklamaları

  FED Başkanı Powell'ın kripto paraların varlık olabilme yolunda yoğun bir mücadele verdiğini belirtmesi, ABD tarafından yaşanan bu olumlu dönüşümün nedenlerine dair soruları artırdı. Bitcoin fiyatının 30 bin dolar üzerinde seyrederek güç kazanması, önümüzdeki haftalarda fiyatların daha da artabileceği beklentisini doğuruyor.

  Bütün bu faktörlerin ışığında Bitcoin'in yükseliş trendinde olması, kripto para yatırımcılarını umutlandırıyor. Bu umutlu havanın devam edip etmeyeceği ise gelecek günlerin gelişmelerine bağlı olacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Android 15, Farklı Bir Özellikle Geliyor: Bluetooth'u Tamamen Kapatmaya İzin Vermeyecek!

  Android 15, kayıp cihazları bulmayı kolaylaştıran yenilikçi bir özellik sunuyor; Bluetooth sürekli açık kalacak, pil ömrü çözümü de beraberinde geliyor.

  YouTube’a Harika Bir Özellik Geliyor: Videoların Sıkıcı Bölümleri Atlanabilecek!

  YouTube, AI destekli "İleri Atla" özelliğiyle, kullanıcıların videoların en iyi bölümlerine hızla atlamasını sağlayacak.

  Samsung Galaxy C55 Geliyor: Yıllar Sonra Yeniden Canlanan Bir Efsane!

  Samsung, Galaxy C55 ile 7 yıl aradan sonra C serisini yeniden canlandırıyor. Cihaz, Full HD ekran, Android 14 ve 8GB RAM ile öne çıkıyor.

  Samsung Galaxy S24 Ultra'nın S-Pen Dilemması: Kullanıcılar, Tuhaf Bir Kokudan Şikayetçi!

  Samsung Galaxy S24 Ultra'nın S-Pen'inde yanmış plastik kokusu, kullanıcıları rahatsız ediyor; sorunun kaynağı ve çözüm yolları tartışılıyor.

  Bitcoin Coştu: Bir Haftada %25 Yükseldi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et