R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Wordpress İçin En Popüler 15 Tema!

  Wordpress üzerinden her ay ortalama 70 milyon gönderi yayınlanmaktadır. Binlerce kullanıcısı olan Wordpress, farklı temalar ile kullanıcılarına hizmet vermektedir. Onlarca tema arasından sıyrılıp, en iyi olmayı başaranlar belli olmuştur!

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  22.01.2023 18:27 3116 13 dk okuma süresi
  Wordpress İçin En Popüler 15 Tema!
  Son Düzenleme:

  Blog yazarlığı, tüm globalde popülerlik kazanmaya devam etmektedir. Blog yazarak para kazanmaya çalışan insan sayısı, her geçen gün artmaktadır. Bireysel olarak blog yazarlığı yapanların yanında, işletmeler için de bloglar kullanılmaktadır. İşletmeler, bir dijital pazarlama stratejisi olarak blog yazarlığını tercih etmektedirler. Her gün binlerce blog yayınlanmaktadır. Blogların sayısının fazla olması ise bir rekabet ortamı doğurmaktadır. Binlerce blog yazarı, kendi bloglarının öne çıkabilmesi için farklı stratejiler uygulamaktadır.

  Bloglarda en önemli özellikler arasında dikkat çekmek gelmektedir. Bir bloğun dikkat çekici olabilmesi için tema seçimi oldukça önemlidir. Doğru tema seçilmediği takdirde, üretilen içerikleri öne çıkarmak oldukça zor olacaktır. Blog teması seçilirken daha profesyonel bir görünüm elde edilebilmesi amaçlanmaktadır. Okuyucuları sıkmamak ve bunaltmamak için, ilgi çekici temaların seçilmesi gerekir. Wordpress üzerinden, her ay yaklaşık olarak 70 milyon gönderi yayınlanmaktadır. Bu kadar fazla gönderinin yer aldığı bir pazarda, rakiplerden ayrılmak başlı başına bir sorun haline gelmiştir. Diğer blogların önüne geçilebilmesi için blog yazarları tema seçimlerine çok önem verirler.

  Wordpress platformuna uygun olarak binlerce tema tasarlanmıştır. Bu temalardan bazıları ücretsiz, bazıları ücretli olarak kullanıcılara sunulur. Geçtiğimiz sene içerisinde kullanıcılar tarafından en çok beğenilen temalar belli olmuştur. Kullanıcıların, kullandıktan sonra en fazla memnun kaldıkları temalar popülerlik kazanmıştır. Bu temalar her geçen gün daha fazla indirme sayısına ulaşmaktadırlar. 

  Mükemmel Wordpress temaları hangi özellikleri taşımalı?

  Wordpress ile bir web sitesi oluşturulurken tema seçimi kritik önem taşır. Sitenin görünümü ve kullanılabilirliği, tema seçimi sayesinde optimize edilir. Şu anda aktif olarak kullanılabilen binlerce Wordpress teması vardır. Web siteleri için en uygun olan temayı bulmak, kullanıcılar için oldukça zorlu bir süreçtir. Tema seçimi yapılırken nelere dikkat edilmesine dair kapsamlı bir araştırma yapılması gerekir. Bir blog temasının sahip olması gereken özellikler aşağıda maddeler halinde verilmiştir:

  • Mobil dostu: Web site trafiklerinin yarısından fazlası mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirilir. Mobil uyumlu bir temaya sahip olunmaması, ciddi anlamda geride kalınmasına sebep olur. Mobil uyumlu temaların tercih edilmesi, sitedeki trafiği maksimize edecektir. Mobil uyumlu temalar sayesinde, blogu ziyaret eden insanların kullanım deneyimi optimize edilmiş olur. Ziyaretçilerin birden fazla cihaz üzerinden, bloga erişimlerine izin verilmiş olur. Mobil uyumlu temalarda, web siteleri yeniden boyutlandırılarak farklı ekranlara uyumlu hale getirilirler.
  • SEO optimizasyonu: Wordpress temaları, web sitesinin aramalarda kaçıncı sırada yer aldığı noktasında önemli rol oynar. Wordpress teması sitenin hızını, içerik yapısını ve kullanılabilirliğini direkt olarak etkiler. Aynı zamanda sitenin, SEO çalışmalarını destekleyebilir olması gerekmektedir. Temanın hızlı çalıştığından ve tarayıcılar arasında uyumlu yürütülebildiğinden emin olunması gerekir. Tema seçimi yapılırken SEO eklentilerinin desteklendiği mutlaka kontrol edilmelidir.
  • Esnek özelleştirme seçenekleri: İyi bir Wordpress teması, kullanıcılarının sitelerini benzersiz yapmayı hedefler. Bu noktada kullanıcılara birbirinden farklı özelleştirme seçenekleri sunar. Birçok tema, kodlama bilgisine ihtiyaç duyulmadan değişiklik yapılmasına izin verir. Aynı zamanda kullanıcıların kodlama yapmadan işlevsellik eklemelerine olanak tanır. Bunlara ek olarak, Wordpress'e aktarılabilecek demo siteleri sağlayan temalarda bulunmaktadır. Önceden oluşturulan demo sitelerin aktarılması, kullanıcılara büyük kolaylık sağlar. Tema seçimi yaparken bu unsurlar göz önünde bulundurulmalıdır.
  • Kullanım ve gezinme kolaylığı: Wordpress teması seçilirken, sadece ön uç gezinmeleri düşünülmemelidir. Arka ucun kullanım kolaylığı ve gezinme kolaylığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Kullanıcılar temayı kurarken herhangi biri zorlukla karşılaşmamalıdır. Ayarlar yapılırken de kullanım kolaylığı oldukça önemli olacaktır. Site içerisindeki ögelerin değiştirilmesi, hızlı bir şekilde halledilebilir olmalıdır. Sitenin yeniden yapılandırılmasına kadar her detay sorunsuz bir şekilde ilerlemelidir.

  En iyi Wordpress temaları

  Bugüne kadar kullanılan Wordpress temaları arasında en çok beğenilenler belli olmuştur. Bu temalardan birçoğu ücretsiz olarak kullanılmaktadır. Premium ya da Pro versiyonlarından ise ücret talep edilenler bulunmaktadır. Dünya çapında en çok kullanılan Wordpress temaları aşağıda verilmiştir.

  1. Astra WP blog teması

  Tema İstatistikleri:

  • İndirmeler: 1.000.000+
  • Değerlendirme: 5 / 5
  • Önemli Özellikler: Hafif, birden fazla sayfa oluşturucusu ile uyumlu çalışır, farklı başlangıç ​​siteleri sunar

  Astra teması, Elementor ve Divi gibi sevilen Wordpress sayfa oluşturucuları ile uyumlu olarak çalışır. Kullanıcıların özelleştirilmesine imkan tanıyan bir Wordpress temasıdır. Performans odaklı bir tema olduğu için oldukça hızlı çalışmaktadır. Birçok Wordpress temasından çok daha az kaynak gerektirir. Yalnızca 50 KB kaynak ile yarım saniye içerisinde yüklenebilir özelliğe sahiptir. Astra teması, esnek olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu esneklik sayesinde birçok alanda oluşturulabilecek blogları destekler. Yaşam tarzı, ekonomi, iş dünyası ya da kişisel blog hesapları gibi çeşitli web sitelerine uygun çalışır.

  Kullanıcıların seçebilmesi için farklı başlangıç sitelerine sahiptir. Kullanıcılarının tercih edeceği sayfa eklentilerine göre seçenekler sunar. Bu seçenekler başlangıç sitelerini filtreleme gibi seçenekleri de içerir. Kullanıcıların beğendikleri şablonları, üzerine tıklama ile entegre eder. Aynı zamanda işlevselliğin geliştirilmesi için hook ve filtrelere sahiptir. Bunlar sayesinde kullanıcıların, geliştirici dostu özelliklere erişmesine olanak tanır. Kullanıcılar kendi sitelerini duyarlı bir sanal mağazaya dönüştürmek istediklerinde bu temayı kullanabilirler. Çünkü Astra teması, WooCommerce ile sıkıntısız bir şekilde entegre edilebilmektedir.

  2. Kadence WP blog teması

  Kadence blog teması, Wordpress'in sahip olduğu en hızlı temalardan biridir. En hızlı tema ile sürekli olarak rekabet içerisindedirler. SEO uyumlu bir tema olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Kadence teması, genel olarak kurumsal şirketler tarafından kullanılmaktadır. Aynı zamanda e-ticaret ile uğraşan insanların web sitelerini desteklemek için de oldukça tercih edilmektedir. Rakipleri ile kıyaslandığında, tasarım noktasında asla geri kalmamaktadır. Buna ek olarak oldukça temiz bir kodlamaya sahiptir. SEO uyumlu olması ve hızlı çalışması, onu öne çıkaran özellikleri arasında başı çekerler.

  Kadence, en hızlı 2 temadan biri arasına girmeyi başarmıştır. Default halinde iken ağır yük oluşturacak eklentiler kullanılmaz ise, optimizasyona ihtiyaç duymaz. Bu koşul sağlandığı takdirde optimizasyon olmadan kullanıcılara sorunsuz çalışma deneyimi sunar.

  Aktif Kadence lisanslarının fiyatlandırması aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

  Paket AdıSüresiSite LimitiFiyatı
  Free ForeverSüresizSınırsızÜcretsiz
  Essential Bundle1 senelikSınırsız$129
  Full Bundle1 senelikSınırsız$199
  Lifetime Full BundleÖmür boyuSınırsız$699

  3. GeneratePress WP blog teması

  GeneratePress teması, birçok satış ortaklığı pazarlamacısı tarafından kullanılan bir temadır. Aynı zamanda Wordpress web sitesi geliştiricileri arasındaki en popüler temalardan biridir. Bu temayı öne çıkaran, sahip olduğu üstün özellikleri olmuştur. Generatepress, çok amaçlı bir Wordpress teması olduğu için birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. 

  Kendi içerisinde birden fazla temaya sahiptir. Dünya çapında 200 binden fazla web sitesi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Başlangıçta ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan bu tema, Premium kullanmak isteyenler olursa ücretli hale gelmektedir. Premium ve ücretsiz versiyonları arasındaki fark, aşağıdaki tablo incelenerek anlaşılabilir:

  ÖzelliklerGP ÜCRETSİZGP PREMIUM
  Mobil, SEO DostuUyumluUyumlu
  özel CSSUyumluUyumlu
  Temel TipografiUyumluUyumlu
  14 PRO modülUyumluUyumlu
  1 tıklama sıfırlama seçeneğiUyumluUyumlu
  ömür boyu kullanımUyumluUyumlu
  Premium GüncellemelerUyumsuzUyumlu
  prim DesteğiUyumsuzUyumlu
  İthalat ve İhracatUyumsuzUyumlu
  Özel Telif HakkıUyumsuzUyumlu
  Renk DüzenlemeUyumsuzUyumlu
  32+ Site KitaplığıUyumsuzUyumlu
  sayfa başlığıUyumsuzUyumlu
  Blog sayfasını düzenlemeUyumsuzUyumlu
  Arka Planları DüzenlemeUyumsuzUyumlu
  Aralık, Dolgu DüzenlemeUyumsuzUyumlu
  Mega Menü ArtıUyumsuzUyumlu
  Tipografi 70+ Yazı TipiUyumsuzUyumlu
  İkincil NavigasyonUyumsuzUyumlu
  Woocommerce EntegrasyonuUyumsuzUyumlu
  Bölüm AyarlarıUyumsuzUyumlu
  ElementsUyumsuzUyumlu
  ÇengellerUyumsuzUyumlu

  Temanın sahip olduğu benzersiz özellikler, kendisini rakiplerinden ayırmaktadır. Bu özellikler, aşağıda maddeler halinde verilmiştir:

  • Hızlı yükleme teması
  • SEO için optimize edilmiş tema
  • Mobil uyumlu ve duyarlı tema
  • Tasarım ve işlevsellik/görünüm
  • Özelleştirilebilirlik, kullanım kolaylığı.

  Günümüzde kullanılan birçok Wordpress temasından çok daha iyi özelliklere sahiptir. Genel olarak Wordpress temaları tarafından sunulan bütün özellikleri sunmaktadır. Bunlara ek olarak en hızlı yüklenen tema unvanını da kazanmıştır. Boyutu sadece 30 KB olduğu için yükleme, çok hızlı gerçekleşmektedir. Yüksek web sitesi hızına sahip olduğu için ise, dikkat dağıtıcı unsurlar ortadan kalkmaktadır. Tema tasarımı, oldukça basit ve minimal bir şekilde yaratılmıştır. 

  4. Hello Elementor WP blog teması

  Hello Elementor, kullanıcılar tarafından özelleştirilebilen popüler temalar arasında yer almıştır. Oldukça şık ve sade bir tasarıma sahip olduğu için dünya çapında çok beğenilmektedir. Kullanıcıların özelleştirmesine müsait bir şekilde tasarlanmıştır. Bu sebeple seyahat, müzik, fotoğraf, haber ve benzeri alanlarda site oluşturulmasına olanak tanır. Farklı alanlara uygun tasarlandığı için kullanıcı sayısı her geçen gün daha da artmaktadır.

  Başlangıç teması olarak sıklıkla tercih edilen bu tema, bütün popüler Wordpress eklentilerine uyumlu tasarlanmıştır. Hafif tema kategorisinde yer alır ve komut dosyaları içermez. Eklentiler ile çakışmayacak şekilde geliştirilmiştir. Bu sebeple kullanıcılar, kendileri için neyin önemli olduğuna daha kolay odaklanırlar. 

  Oldukça hızlı çalışan ve son derece hafif olan bir temadır. Stil ve senaryolardan arınmış bir şekilde kullanıcılara sunulur. Böylece mükemmel bir başlangıç teması haline gelmiş olur. Mobil uyumlu bir tema olması, kullanıcıların işini oldukça kolaylaştırmaktadır. Herhangi bir cihaz ekranına sığabilecek şekilde geliştirilmiştir. WooCommerce Builder ile mağaza kurulurken seçilebilecek en iyi temalar arasında yer alır.

  5. OceanWP blog teması

  OceanWP, ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan Wordpress temaları arasında yer almaktadır. Popülerliği ve kullanıcı sayısı her geçen gün artmaktadır. Sonsuza kadar ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur. Wordpress'e özel olarak geliştirilen bir tema, farklı bir CMS kullanımına olanak tanımaz. 2016 senesinden beri kullanıcılarını memnun ederek çalışmaya devam etmektedir. 

  Diğer ücretsiz temalar ile kıyaslandığında, özelleştirme noktasında daha güçlü kalmaktadır. Satış için web sitesi oluşturmak isteyen insanlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Özellikle e-ticaret ile uğraşan kullanıcılar tarafından beğenilmektedir. Sahip olduğu özellikler aşağıda maddeler halinde verilmiştir:

  • Tam sayfa oluşturucu desteği
  • Herhangi bir ekran boyutuyla bütünleşir (duyarlı düzen)
  • Hafif (bloatware yok)
  • Süper hızlı yüklenir (temiz kod)
  • E-ticaret eklentileri ile tam entegrasyon WooCommerce
  • Şema özelliği ile SEO dostu
  • Demo içe aktarma ve dışa aktarma işlevselliği
  • Gömme paylaşım modülü, optin modülü ve diğerleri (Ocean Extra ile)

  Bu özelliklere ek olarak, Wordpress eklenti deposundaki uzantıları da destekler. Bu depoda yer alan ücretli ve ücretsiz uzantılar ile özellikler arttırılabilmektedir. Temaya ekstra işlev eklemek isteyen kullanıcılar, Premium uzantılar için ödeme yaparlar. Bu tema için hiçbir zaman ödeme  talep edilmez. Fakat Premium uzantılar için ödeme yapılması gerekebilmektedir.

  6. PopularFX WP blog teması

  PopularFXücretsiz bir web site kişiselleştirme teması olarak kullanılmaktadır. Özellikle işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilir. Bir işletmenin tanıtılabilmesi için etkili bir araç olarak kullanılmaktadır. Bir Wordpress teması olan bu tema, daha fazla müşterinin ürün ya da hizmetlerle buluşmasına olanak tanır. Bu amaç uğruna birbirinden farklı ilgi çekici özellikleri kullanıcılarına sunmaktadır. 

  Sahip olduğu çarpıcı tasarımlar ile müşterilerin ilgisini çekebilecek şekilde yaratılmıştır. Web sitelerini şekillendirebilmeleri için kullanıcılara 350'den fazla şablon sunmaktadır. WooCommerce ile tam entegre olacak şekilde çalışması büyük bir artı kazandırır. E-ticaret web sitelerini sorunsuzca çalıştırılabilmesi için en çok tercih edilen temalar arasında yer alır.

  Bu temayı kullanan kullanıcılar, herhangi bir kodlama bilgisine sahip olmak zorunda değillerdir. Kullanıcıların kendi web sayfalarını daha ilgi çekici halde tasarlama olanağı tanır. Sahip olduğu çok sayıda farklı özellik ve araçlar vardır. Bu özellik ve araçların kullanılması ise son derece kolay bir şekilde sunulmaktadır. Genellikle sürükle bırak mantığı kullanılarak web sitelerin oluşturulmasına olanak tanımaktadır. Görsel kontrollerin kullanımı da yine oldukça kolaydır. Bu görsel kontroller sayesinde, web sitelerinin bir stil sahibi olmaları hedeflenmiştir. Sitede yapılan herhangi bir değişiklik, direkt olarak kullanıcıların görebileceği şekilde gerçekleşir. Bu da sitedeki sonuçların anında görülebilmesine olanak tanır. 

  7. Zakra WP blog teması

  Son derece hafif ve bir o kadar güçlü olan Zakra teması da popüler temalar arasında yer almaktadır. Yüksek performans ve yüksek hız sayesinde, rakiplerini geride bırakmayı başarmıştır. En iyi Wordpress temaları arasında yer almayı bir başarı olarak kabul eder. Etkili görsellere sahip olduğu için kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmektedir. Farklı özelliklere sahip bir kontrol paneli sayesinde, kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

  Arka yüz düzenleme deneyimlerinde ise, kullanıcıların gönüllerini çalmayı başarmıştır. WooCommerce ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. SEO optimizasyonlu olduğu için sıklıkla tercih edilir. Wordpress tema eklentileri ile de sıkıntısız bir şekilde entegre olmaktadır. Birçok farklı alanda kullanıma uygun olduğu için, kullanıcı sayısı oldukça fazladır. Bu alanlar arasında inşaat, mağazalar, kafeler, düğünler, fotoğraf ve videolar yer almaktadır. 

  Bunlara ek olarak, eğitim ve dişçilik alanlarında da işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Çok fazla renk seçeneği ve ücretsiz dil desteği bulunmaktadır. Temayı öne çıkaran en önemli özelliklerinden biri ise mobil uyumlu olmasıdır. Kullanıcıların daha iyi kullanım deneyimi yaşayabilmeleri için detaylı kılavuzlara sahiptir. Aynı zamanda çoklu başlık seçenekleriyle kullanıcıları memnun etmektedir. Özellikleri ise şunlardır:

  • Kullanımı kolay özelleştirme seçenekleri
  • Mobil uyumlu ve şık bir tasarım
  • Birçok türden cihazla uyumlu
  • SEO dostu ve RTL hazır

  8. Inspiro WP blog teması

  Inspiroportföy formatında içerik paylaşmak isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilir. Özellikle profesyonel fotoğraf ve video çeken kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Tema sayesinde, fotoğraf ve videolar tam ekran slayt gösterisi şeklinde paylaşılabilmektedir. Slaytlara tıklandığı takdirde ise arka planı karartabilecek kutucuklar yer almaktadır. Bu şekilde siteyi ziyaret eden ziyaretçiler, görüntüledikleri içeriklere odaklanırlar. Online olarak satış yapmak isteyenler için WooCommerce entegrasyonu eklenmiştir.

  Özellikleri:

  • Profesyonel fotoğrafçılar ve videocular için oluşturulmuş
  • Tam ekran slayt gösterileri
  • WooCommerce eklentisi

  9. Neve WP blog teması

  Neve, son zamanlarda kullanıcı sayısı en yüksek olan temalar arasında yer almaktadır. Bunun sebebi olarak her türden web sitesine uygun olarak tasarlanması gösterilebilir. Küçük işletmeler, online mağazalar, girişimciler ve kişisel blog yazarları tarafından kullanılmaktadır. 

  Neve teması, oldukça hafif bir tasarıma sahiptir. Buna rağmen kullanıcıların geliştirmek istemesine karşı, farklı özelliklerle donatılmıştır. Temayı öne çıkaran özellikleri arasında SEO optimizasyonunun olması yer almaktadır. Bir diğer güçlü özelliği olarak çok hızlı yüklenmesi söylenebilir. Beaver Kurucu, Divi, Elementor, SiteOrigin ve Visual Composer  gibi diğer popüler kurucular ile uyumlu olarak çalışmaktadır.

  Özellikler:

  • Hızlı ve hafif
  • Sürekli güncellenir
  • Son derece özelleştirilebilir header ve footer
  • 80’den fazla hazır tasarım

  10. Sydney WP blog teması

  Sydney WP, özellikle iş dünyasında aktif rol alan kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Düzenlemeye açık bir tema isteyenler, bu temayı oldukça sevmektedirler. Serbest çalışanlar, şirketler ve acenteler tarafından mükemmel olarak yorumlanmıştır. Tam ekran kaydırıcı özelliği sayesinde kullanımı oldukça kolaydır. Aynı zamanda yapışkan navigasyon ve logo yükleme özelliklerine de sahiptir. Profesyonel görünümlü bir web sitesi isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

  Aynı zamanda, tema üzerinden bütün Google fontlara erişim sağlanabilmektedir. Bu özellik sayesinde, düzen ve renk seçenekleri üzerinde tam kontrol sağlanabilir. Belirli bir marka ile tasarım eşleştirilmesi noktasında, kullanıcılara özelleştirme seçenekleri sunar. Güçlü olduğu özellikler mobil uyumluluk, sosyal ikon entegrasyonu ve tam çeviri yetenekleri olarak sayılır. Tam özellikli ve çok işlevli bir işletme web sitesi kurulabilmesi için oldukça iyidir.

  Özellikler:

  • Özel Elementor blokları
  • Paralaks arkaplanlar
  • Aralarından seçebileceğiniz birçok ikonla birlikte çeviriye hazırdır
  • Canlı özelleştirici

  11. Blocksy WP blog teması

  Blocksy teması, özellikle e-ticaret ile ilgilenen kullanıcılar tarafından tercih edilir. WooCommerce ile sıkıntısız bir şekilde entegre olduğu için, satışlara uygundur. Uygulama tanıtımlarından e-ticaret sitelerine kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu sebeple farklı işlerle uğraşan birçok kullanıcı tarafından kullanımı mümkündür. Bu da, kullanıcı sayısının her geçen gün artmasına olanak tanır. Sürükle bırak mantığı kullanarak çalıştığı için, kullanıcılar tarafından kolaylıkla kullanılabilir. Hız testlerinde bazı rakiplerinin gerisinde kalsa da, oldukça tatmin edici sonuçlar vermiştir.

  12. Wanium WP blog teması

  Wanium WP teması, kullanıcılarının istedikleri tarzda web sitesi hazırlayabilmelerini sağlar. Bunun için kullanıcılarına 18 demolu çoklu konsept sunar. Bu konseptler sayesinde web site oluşturmak çok hızlı ve çok kolay olur. Kullanıcılar, web sitelerini oluşturma ve düzenleme olanaklarına sahiptir. 

  18 demonun birbirleri ile karıştırılarak kullanılması da mümkündür. Bu sayede ortaya daha özgün web siteleri çıkabilmektedir. Diğer bloglardan ayrılma noktasında bu özellik, kullanıcılara yardımcı olur. Kendilerine özgü tasarımlarla web sitelerini yaratmalarını sağlar. Temanın yüklenme süresi de oldukça tatmin edicidir. Bu tema tam olarak 1.35 saniyede yüklenir. 

  13. Storefront WP blog teması

  Günümüzde dünyanın her yerinde çevrimiçi satışlar gerçekleştirilmektedir. Online satışlar her geçen gün daha fazla hacim kazanmaktadır. Bu sebeple birçok insan, kendi e-ticaret mağazasını açma kararı almıştır. Her gün, kendi e-ticaret mağazası olan insan sayısı artmaktadır. E-ticaret yapan kullanıcıların en çok tercih ettiği temalar arasında, Storefront WP yer alıyor. Bu tema, WooCommerce geliştiricileri tarafından kodlanmıştır. Bu sebeple bu sisteme entegre halde çalışabilmektedir. Herhangi bir e-ticaret platformu, web sitesine sıkıntısız bir şekilde entegre olabilmektedir. Böylece, bu tema sayesinde kullanıcılar satışlara hemen başlayabilmektedirler.

  Sayısız WooCommerce eklentisi, bu tema ile birlikte kullanılabilmektedir. Bu eklentiler sayesinde kullanıcılar, ürün listelemelerine abonelik ya da rezervasyon eklerler. Aynı zamanda, kullanıcıların dinamik bir fiyat tablosu hazırlamasına olanak sağlar. Bunların yanında, satış ile ilgili çok fazla seçenek ve fırsat sunmaktadır. Ön sayfada yer alan paralaks zeminin bir araya getirilmesi de mümkündür. Bu sayede kullanıma sunulan çeşitli seçenekler arasından seçim yapılabilmektedir. Bu seçimlerin sonucunda özelleştirilmiş bir ürün galerisine ulaşılabilmektedir.

  Özellikler:

  • WooCommerce yapımcılarının ürünüdür
  • Daha ileri kişiselleştirme için çeşitli düzen ve renk seçeneklerine sahiptir
  • Çoklu bileşen konumları
  • İnanılmaz derece mobil uyumludur

  14. Hestia WP blog teması

  Hestia, en çok kullanılan temalar arasına girebilmeyi başarmıştır. Tek sayfa tasarımı ile kullanıcılara sağlam bir ilk izlenim oluşturur. Bu tek sayfa tasarımında, düzgün ve temiz görünüm öne çıkmaktadır. Genellikle profesyoneller için kullanılması tavsiye edilmektedir. Startup şirketler, firmalar, büyük şirketler, kurumsal işletmeler ve ajanslar için uygundur. Sahip olduğu modern tasarım sayesinde iş dünyasına hitap etmektedir. 

  Elementor Sayfa Kurucu ile uyumlu bir şekilde çalıştığı için kolayca özelleştirilir. Sahip olduğu başlangıç siteleri sayesinde, kullanıcıları sıfırdan bir web sitesi kurma zahmetinden kurtarır. SEO optimizasyonlu olması, kendisini rakiplerinin önüne geçirmiştir. Aynı zamanda mobil uyumlu olarak kullanılabilmektedir. Güçlü yanları arasında, e-ticarete uyumlu olması da sayılmaktadır. Rakipleri arasında en iyilerden biri olmasını sahip olduğu Mega menülere borçludur.

  Özellikler:

  • Gutenberg hazırdır ve kolaylıkla özelleştirilebilir
  • WooCommerce desteği
  • İlave yardım için video rehberlere sahiptir
  • Çevrilmeye hazırdır

  15. Newspaper X WP blog teması

  Newspaper X, her türlü makalenin yayınlanmasında öne çıkan bir tema olarak bilinir. Bu makalelerin kategorileri farklılık gösterir. Tasarımdan modaya kadar her türlü kategoride yayınlanan makalelere yardımcı olur. Google Ads, Adsense, WooCommerce gibi sistemlerle uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. 90'dan fazla e-posta şablonu ile kullanıcılara hizmet etmektedir. Aynı zamanda 1000’in üzerinde düzenleme seçenekleri sunar. Bu geniş seçenekler sayesinde web sitelerin kişiselleştirilmesine olanak tanır. Hız testlerine girdiğinde de tatmin edici sonuçları almıştır.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  X Platformunda Canlı Yayın Açmak İçin Premium Abonelik Gerekecek

  X platformunda canlı yayın açmak artık Premium abonelik gerektirecek. Elon Musk yönetimindeki bu değişiklik, kullanıcılar arasında tartışmalara yol açıyor.

  PUBG UC Satın Almak İçin Yeni Adres: Plyr.com

  Bizler de sizlere, son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Plyr.com’u tanıtmak istedik.  Plyr, güvenilir ve kolay bir şekilde; isterseniz üye olmaksızın alışveriş imkanı tanır.

  15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde SMA Hastalığına Dikkat Çeken Eylem Trafiği Durdurdu

  15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde bu akşam çift yönlü olarak trafiğe kapatılmasıyla birlikte büyük bir trafik kaosu yaşandı. SMA hastalarına dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen bireysel bir eylem nedeniyle kapanan köprüde, polis ekipleri geniş güvenlik ö

  Vergi Kararı Ertelendi, Borsa Uçuşa Geçti: Yatırımcılar İçin Yeni Bir Umut Işığı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in borsaya yönelik vergi çalışmalarını erteleme kararı, piyasalarda büyük bir rahatlama yarattı. BIST 100 endeksi, bu açıklamanın ardından ilk işlem gününde yüzde 1,32 artışla güne başladı.

  Wordpress İçin En Popüler 15 Tema!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et