R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WordPress Generator Tag Nasıl Kaldırılır?

  Eklenti kullanmadan WordPress sitenizdeki generator tagını kaldırın.

  bilimokur bilimokur 16.04.2022 10:48 354 1 dk okuma süresi
  WordPress Generator Tag Nasıl Kaldırılır?
  Son Düzenleme:

  WordPress kaynak koduna baktığınızda şeklinde bir kod görebilirsiniz. Bu özellik WordPress ile birlikte varsayılan olarak gelmektedir. Peki meta generator tag nedir, ne işe yarar, site için zararlı olabilir mi?

  Meta generator tag nedir?

  Generator tag en basit anlamıyla, görüntülenen sayfanın hangi yazılım tarafından oluşturulduğunu ifade ederi. Sitelerin etiketleri arasında bulunur. SEO için pek fazla önemi olmasa da WordPress gibi hazır CMS yazılımlarında otomatik olarak kullanılmaktadır.

  Generator tag zararlı mı?

  Bu etiketi kullanmanın tek başına bir zararı yok. Fakat WordPress sitelerde kullanıldığında WordPress sürümünü halka açık olarak paylaştığından siteniz için bir tehdit oluşturabilir. Örneğin kötü niyetli kişiler, generator etiketinde gösterilen sürümde bir güvenlik açığı varsa o açığı kullanılarak sitenizde hack girişiminde bulunabilir.

  Aynı zamanda kullandığınız yazılımın WordPress olduğunu apaçık göstermek te istemeyebilirsiniz. Peki meta generator tag nasıl kaldırılır?

  Aşağıdaki kodu temanızın ana dizininde bulunan functions.php dosyasının en altına ekleyin. Veya Code Snippets kullanarak ta ekleyebilirsiniz.

  add_filter( 'the_generator', '__return_empty_string' );
  remove_action( 'wp_head', 'wp_generator' );

  Hepsi bu kadar. Sitenizin kaynak koduna baktığınızda generator etiketinin silinmiş olduğunu görebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  VALORANT Satın Alma Geçmişi Nasıl Kullanılır?

  VALORANT satın alma geçmişi, oyuncuların yaptığı satın alım işlemlerini gösteren bir sistemdir. Bu veriler sayesinde satın alınan ürün ve hizmetlere hızlıca ulaşılır.

  VALORANT İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

  VALORANT oyununda isim veya nick değiştirmek, oldukça kolaydır. Bunun için ilk olarak nick belirlenmeli ve isim değişikliği bağlantısından gerekli alanlar doldurulmalıdır.

  Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir?

  Instagram'dan fotoğraf indirmek için birçok farklı yöntem vardır. Bunun için uygulamalar kullanılabileceği gibi web tabanlı platformlar da tercih edilebilir.

  QR Kod Nasıl Oluşturulur?

  QR kod, oluşturulması son derece kolay olan bir tür barkoddur. Farklı yöntemlerle oluşturulan QR kod ile istenilen bilgiler, kullanıcılara kolaylıkla iletilir.

  WordPress Generator Tag Nasıl Kaldırılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et