R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WordPress Generator Tag Nasıl Kaldırılır?

  Eklenti kullanmadan WordPress sitenizdeki generator tagını kaldırın.

  bilimokur
  bilimokur R10 Editörü
  16.04.2022 10:48 1610 1 dk okuma süresi
  WordPress Generator Tag Nasıl Kaldırılır?
  Son Düzenleme:

  WordPress kaynak koduna baktığınızda şeklinde bir kod görebilirsiniz. Bu özellik WordPress ile birlikte varsayılan olarak gelmektedir. Peki meta generator tag nedir, ne işe yarar, site için zararlı olabilir mi?

  Meta generator tag nedir?

  Generator tag en basit anlamıyla, görüntülenen sayfanın hangi yazılım tarafından oluşturulduğunu ifade ederi. Sitelerin etiketleri arasında bulunur. SEO için pek fazla önemi olmasa da WordPress gibi hazır CMS yazılımlarında otomatik olarak kullanılmaktadır.

  Generator tag zararlı mı?

  Bu etiketi kullanmanın tek başına bir zararı yok. Fakat WordPress sitelerde kullanıldığında WordPress sürümünü halka açık olarak paylaştığından siteniz için bir tehdit oluşturabilir. Örneğin kötü niyetli kişiler, generator etiketinde gösterilen sürümde bir güvenlik açığı varsa o açığı kullanılarak sitenizde hack girişiminde bulunabilir.

  Aynı zamanda kullandığınız yazılımın WordPress olduğunu apaçık göstermek te istemeyebilirsiniz. Peki meta generator tag nasıl kaldırılır?

  Aşağıdaki kodu temanızın ana dizininde bulunan functions.php dosyasının en altına ekleyin. Veya Code Snippets kullanarak ta ekleyebilirsiniz.

  add_filter( 'the_generator', '__return_empty_string' );
  remove_action( 'wp_head', 'wp_generator' );

  Hepsi bu kadar. Sitenizin kaynak koduna baktığınızda generator etiketinin silinmiş olduğunu görebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Dacia Nasıl Ucuz Araç Üretebiliyor?

  Dünyaca ünlü araç üreticisi Dacia, otomobil endüstrisinde uygun fiyatlı araçları ile öne çıkıyor. Dacia, kaliteli ve bütçe dostu araçlar sunarak pek çok alıcının dikkatini çekmeyi başarıyor.

  "Bu siteye ulaşılamıyor" Nasıl Çözülür?

  'Bu siteye ulaşılamıyor' uyarısıyla karşılaşmak oldukça can sıkıcı olabiliyor. Bu makalemizde bu problemin nedenlerini ve çözümlerini anlatıyoruz.

  BHA 2761

  Samsung Galaxy SmartTag 2 Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Samsung, Fan Edition serisini genişletirken Galaxy SmartTag 2'yi de tanıttı. Akıllı takip cihazı modern bir tasarım ve artırılmış pil süresi ile dikkat çekiyor.

  Öğrenciler İçin Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Öğrencilere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar başvuru yöntemleri en çok konuşulan konuları arasına girdi. Peki vergisiz telefon ve bilgisayar nasıl alınır?

  WordPress Generator Tag Nasıl Kaldırılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et