R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp Mesaj Düzenleme Nasıl Yapılıyor?

  WhatsApp mesaj düzenleme özelliği geldi. Yeni özellikten faydalanmak için yapılması gerekenleri sizlere aktardık.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  24.02.2023 18:30 2445 2 dk okuma süresi
  WhatsApp Mesaj Düzenleme Nasıl Yapılıyor?
  Son Düzenleme:

  WhatsApp, günümüzün en çok kullanılan sohbet uygulamalarından birisi. Daha önce yaşadığı birçok olaya rağmen halen en iyi performansı göstermeye çalışıyor. Her geçen gün daha da gelişen WhatsApp, şimdi de mesaj değiştirme özelliğine kavuşuyor. Henüz resmî olarak çıkmayan bu özellik için bazı detaylar göründü.

  Bildiğiniz üzere Discord, Telegram veya iMessage gibi yazılımlarda da bu özellik var. Mesaj düzenleme özelliği ile beraber kullanıcılar, yanlış yazdığı takdirde düzenleme yapabiliyor. Bu, çok önemli bir özellik olarak görülüyor. Bu zamana kadar özelliğin WhatsApp’a gelmemesi bazılarının eleştirdiği bir durumdu. Artık yeni özellik, WhatsApp’ta da yer almaya başlayacak.

  WhatsApp, mesaj düzenleme özelliğine kavuşuyor

  Sohbet uygulaması WhatsApp, mesaj güncellemeyi sağlayacak yeniliğini duyurdu. iOS beta sürümünde yayınlanan bu özellik ile mesajlar düzenlenebilir olacak. Hem grup hem sohbet mesajlarında geçerli olan yenilik, insanlar için oldukça önemli. Çünkü bazı kullanıcılar, hata yaptıklarında o mesajı düzenleyemiyordu. Mesajı kaldırıp tekrar ekliyordu. Bu sorun, yeni güncelleme ile çözülmüş oldu.

  Güncelleme hakkında bilinmesi gereken detaylardan birisi süre sınırı. WhatsApp, mesaj düzenleme özelliği için süre sınırı koymuş durumda. Bir mesaj, gönderildikten sonra 15 dakika boyunca düzenleme olanağına sahip olur. Bu süre aşıldıktan sonra mesaj düzenleme imkanı ortadan kalkar.

  WhatsApp mesaj düzenleme özelliğinin önemli bir diğer detayı her mesajda geçerli olmaması. Bu özellik, yalnızca metin mesajlarında kullanılıyor. Fotoğraf, video veya çoklu içerik paylaşımlarında kullanılamıyor. Örneğin fotoğraflara açıklama eklendiğini varsayalım. Bu açıklamalar güncellenemiyor. Özetle özellik, metin mesajlarının güncellenmesi için var.

  Yeni sistemin öne çıkan bir diğer özelliği düzenleme etiketi. Bir mesajın düzenlenip düzenlenmediği karşı taraf tarafından anlaşılacak. Çünkü mesajın üzerinde düzenlendiğine dair ibare yer alacak.

  WhatsApp mesaj düzenleme nasıl yapılır?

  WhatsApp’ın yeni özelliğinden faydalanmak için yapılması gereken 4 adım bulunuyor. Öncelikli olarak bir mesaj gönderilmesi gerekir. Mesaj gönderildiği durumda eğer bir hata var ise mesaja basılı tutulmalı. Mesaja basılı tutulunca bir menü açılacak. Açılan menüde “Düzenle” seçeneği yer alacak. Bu seçeneğe dokunulduğu takdirde düzenleme ekranı gelecek.

  Bir sonraki adımda mesaj, gerekli şekilde düzenlenmeli. Bu işlemin ardından mesajın yeni hali kayıt edilmeli. Artık mesaj, güncellenmiş olarak görünecek. Ayrıca mesajda düzenlendiğine dair bilgi yer alacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile Mesajlar Uygulaması Yenileniyor: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  iOS 18 ile Mesajlar uygulamasına gelen yenilikler arasında mesaj planlama, uydu üzerinden mesajlaşma ve RCS desteği gibi dikkat çeken özellikler bulunuyor.

  WhatsApp’a Kanal Analizleri Özelliği Geliyor!

  WhatsApp, kanal sahiplerine kitle ve içerik performansı hakkında detaylı veriler sunacak yeni analiz özelliğini test ediyor.

  EURO 2024 Hangi Kanalda? EURO 2024 Maçları Nasıl İzlenir?

  Almanya'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 17. Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) bugün başlıyor. Futbolseverler, maçları hangi kanalda ve nasıl izleyebileceklerini merak ediyor. İşte EURO 2024 maçlarının yayın bilgileri ve izleme detayları.

  TRT 1 Neden Yok? TRT Nasıl Ayarlanır, TRT Yeni Frekansı Nedir?

  TRT 1 frekans bilgileri ve ayar detayları hakkında merak edilen tüm sorulara cevap veriyoruz. EURO 2024 maçlarını kesintisiz ve yüksek kalitede izlemek isteyenler için güncellenmiş frekans bilgilerini ve TRT 1'in nasıl ayarlanacağını adım adım açıklıyoruz

  WhatsApp Mesaj Düzenleme Nasıl Yapılıyor?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et