R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft, Edge için Daha Fazla Reklam Gösterecek!

  Microsoft Edge için daha fazla reklam gösterilecek. Kullanıcılar, Chrome indirirken bile reklamlar ile karşılaşmaya başlayacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  24.02.2023 20:19 1214 2 dk okuma süresi
  Microsoft, Edge için Daha Fazla Reklam Gösterecek!
  Son Düzenleme:

  Günümüzün en büyük internet tarayıcılarından birisi hiç şüphesiz ki Chrome. Kullanıcılar, Chrome’u yoğun bir şekilde kullanmakta. Hatta Windows kurulduğunda yapılan ilk iş Edge tarayıcısına girmek. Ardından bu tarayıcı üzerinden Chrome kurmak.

  Her 2 şirket de ezeli bir rakip. Hepsi, kendi tarayıcısının öne geçmesini istiyor. Google, rekabet ortamında yükselişe geçerken daha adil reklamlara yer veriyor. Örneğin Edge kadar abartılı reklamlar yapmıyor. Zaten Chrome’un kullanıcı kitlesinin fazla olması sebebiyle buna gerek duyulmuyor.

  Microsoft, kendi tarayıcısı için ise daha agresif reklamlara yer veriyor. Reklamların dozu bazen o kadar ileri gidiyor ki kullanıcılar, duruma isyan ediyor. Microsoft, buna rağmen şimdi de Chrome indirmeden önce de reklam göstermeye başlayacak.

  Microsoft, Edge için reklamların dozunu yükseltiyor

  Edge Canary kullanıcıları, artık Chrome indirmek isteyenlere reklam gösterecek. Chrome web sitesine giren kullanıcılar tespit edildiğinde bu işlem uygulanacak. Reklam, web sayfasının en üst kısmında yer alacak. Bu şekilde kullanıcıların ilgisinin çekilmesi sağlanacak.

  Yapılan reklamlarda Edge ile ilgili bazı görsellere yer veriliyor. Buna ek olarak Edge ile Chrome’un aynı altyapıyı kullandığı yazılıyor. Aradaki farkı güvenlik olduğu söyleniyor. Microsoft’a göre Edge, Chrome’dan daha güvenli bir yazılım.

  Daha önce de Edge için çeşitli reklamlar yapılmıştı. Örneğin başlat menüsünde Edge tarayıcısının reklamı yer alıyordu. Uygulama, başlat menüsünde önerilen olarak gösteriliyordu. Bir diğer reklam ise Bing arama motoruna “Chrome” yazıldığında çıkıyordu. Bu gibi çeşitli yöntemlerle Edge, öne geçmeye çalışıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Android Kullanıcıları İçin Uyarı: 100'den Fazla Tehlikeli Uygulama Bulundu!

  Google Play'de ortaya çıkan SpinOk adı verilen kötü amaçlı bir yazılım, Android kullanıcılarını hedef alıyor. Yazılım, 400 milyondan fazla kullanıcıyı etkiledi.

  Instagram Yorumları Artık Daha İşlevsel: Yeni Anket Özelliği Geliyor

  Instagram ekibi, platformun yorumlar bölümü için yeni bir özelliği test ediyor. Buna göre yakın süreçte Instagram, yorumlarda anket yapma özelliğini açacak!

  iPhone 15 Pro Max Kamera Performansı Beklenenden Daha Az Olabilir: İşte En Güncel Bilgiler!

  iPhone 15 Pro Max'te ekran ve kamera konusunda herhangi bir iyileştirme yapılmadığı iddia ediliyor. Ancak bu seride de Pro modelleri ayrıcalıklı olacak!

  Pokemon Oyunlarından Rekor Satış: 480 Milyondan Fazla Sattı!

  Oyun dünyasını en çok etkileyen yapımların başında gelen Pokemon, haklı olarak satış rekorları kırmaya devam ediyor ve satışlar yarım milyara ulaşmış durumda.

  Microsoft, Edge için Daha Fazla Reklam Gösterecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et