R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft, Edge için Daha Fazla Reklam Gösterecek!

  Microsoft Edge için daha fazla reklam gösterilecek. Kullanıcılar, Chrome indirirken bile reklamlar ile karşılaşmaya başlayacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  24.02.2023 20:19 1415 2 dk okuma süresi
  Microsoft, Edge için Daha Fazla Reklam Gösterecek!
  Son Düzenleme:

  Günümüzün en büyük internet tarayıcılarından birisi hiç şüphesiz ki Chrome. Kullanıcılar, Chrome’u yoğun bir şekilde kullanmakta. Hatta Windows kurulduğunda yapılan ilk iş Edge tarayıcısına girmek. Ardından bu tarayıcı üzerinden Chrome kurmak.

  Her 2 şirket de ezeli bir rakip. Hepsi, kendi tarayıcısının öne geçmesini istiyor. Google, rekabet ortamında yükselişe geçerken daha adil reklamlara yer veriyor. Örneğin Edge kadar abartılı reklamlar yapmıyor. Zaten Chrome’un kullanıcı kitlesinin fazla olması sebebiyle buna gerek duyulmuyor.

  Microsoft, kendi tarayıcısı için ise daha agresif reklamlara yer veriyor. Reklamların dozu bazen o kadar ileri gidiyor ki kullanıcılar, duruma isyan ediyor. Microsoft, buna rağmen şimdi de Chrome indirmeden önce de reklam göstermeye başlayacak.

  Microsoft, Edge için reklamların dozunu yükseltiyor

  Edge Canary kullanıcıları, artık Chrome indirmek isteyenlere reklam gösterecek. Chrome web sitesine giren kullanıcılar tespit edildiğinde bu işlem uygulanacak. Reklam, web sayfasının en üst kısmında yer alacak. Bu şekilde kullanıcıların ilgisinin çekilmesi sağlanacak.

  Yapılan reklamlarda Edge ile ilgili bazı görsellere yer veriliyor. Buna ek olarak Edge ile Chrome’un aynı altyapıyı kullandığı yazılıyor. Aradaki farkı güvenlik olduğu söyleniyor. Microsoft’a göre Edge, Chrome’dan daha güvenli bir yazılım.

  Daha önce de Edge için çeşitli reklamlar yapılmıştı. Örneğin başlat menüsünde Edge tarayıcısının reklamı yer alıyordu. Uygulama, başlat menüsünde önerilen olarak gösteriliyordu. Bir diğer reklam ise Bing arama motoruna “Chrome” yazıldığında çıkıyordu. Bu gibi çeşitli yöntemlerle Edge, öne geçmeye çalışıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile iPhone'u Kapatmak Daha Kolay Olacak: İşte Gelecek Yeni Özellik!

  iOS 18 ile gelen yenilikler arasında, iPhone'u kapatmanın kolay yolu ve Denetim Merkezi'nde daha fazla özelleştirme imkanı bulunuyor.

  YouTube Reklam Engelleme Dönemi Tamamen Sona Eriyor!

  YouTube, reklam engelleyicilere karşı sunucu tabanlı reklam enjeksiyonunu test ediyor. Bu yeni yöntemle reklam engellemek neredeyse imkansız hale gelecek.

  Microsoft, Windows 11 24H2 Güncellemesini Durdurdu: Hatalarla Dolu Bir Sürüm!

  Microsoft, hatalar nedeniyle Windows 11 24H2 güncellemesini durdurdu. Güncelleme, performans sorunları ve VPN hataları gibi problemler içeriyor.

  Microsoft, Xbox Series X Konsolunu Tanıttı: Disksiz ve Tamamen Dijital!

  Microsoft, disksiz ve tamamen dijital Xbox Series X'i tanıttı. Beyaz renkli 1TB kapasiteli bu konsol, sonbahar tatil sezonunda 450 dolar fiyatla satışa sunulacak.

  Microsoft, Edge için Daha Fazla Reklam Gösterecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et