R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  VALORANT Crosshair Ayarları

  VALORANT, bazı oyuncuların gözdesi haline gelmiş bir oyun. Bu ipucunda VALORANT crosshair ayarları hakkında bilgiler paylaşacağız.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  25.11.2022 15:06 2865 3 dk okuma süresi
  VALORANT Crosshair Ayarları
  Son Düzenleme:

  VALORANT, Riot Games tarafından geliştirilen bir oyun. Aynı zamanda LoL’un yapımcısı da olan Riot Games, 2020 yılında VALORANT’a yer vermeye başlamıştı. Bu oyun, kendini geliştirirken oyunda profesyonelleşmek de büyük bir öneme sahip. VALORANT’ta profesyonel bir oyuncu olmak için pek çok ayara dikkat edilmeli. Bu ayarlardan birisi crosshair ayarları olarak karşımıza çıkıyor. Crosshair ayarları, vuruş performansını artıran önemli bir durum.

  VALORANT Crosshair ayarları hakkında bilgi

  Crosshair, imleç olarak düşünülebilir. Türkçeye çevrildiğinde “artı işareti” anlamına geliyor. Bazı oyunlarda bu işarete rastlarız. FPS tarzı savaş oyunlarında crosshair, hedefe odaklanmayı kolaylaştırıyor. Yani bu işaret, hedefin üzerinde durduğunda rahatlıkla vurmak mümkün oluyor.

  Crosshair, oldukça avantajlı bir sistem. Vuruş hissiyatını arttırmak ve deneyimi üst seviyeye çıkarmak için geliştirilmesi gerekir. VALORANT oyuncuları, bazı ayarlar sayesinde vuruş yaparken daha uzman bir hale bürünebiliyor. Birazdan sizlere örnek crosshair ayarlarından söz etmiş olacağız.

  VALORANT Crosshair ayarları nasıl yapılır?

  VALORANT oyunundan en iyi keyfi almak adına yapılması gereken şeylerden birisi crosshair ayarlama. Bunun için ayarlara girdikten sonra sırayla “Nişangah” kısmı seçilmeli. Açılan ekranda crosshair için çeşitli seçenekler bulunuyor. Kaliteli crosshair ayarları için iki tavsiye sunmak istiyoruz.

  Nokta Crosshair

  Nokta amaçlı crosshair uygularken bazı seçeneklerin getirilmesi gerektiği yerler var. Bu ayarlar, bu seçeneklerle birlikte vuruş hissiyatını arttırıyor. Uygulaması gereken ayarlar şu şekilde yer alıyor:

  • Anahat Opaklığı -> 0
  • Anahat Kalınlığı -> 1
  • İç Çizgiler -> 1/2/2/0
  • Dış Çizgiler -> 1/0/0/0
  • Merkez Nokta Opaklığı -> 0
  • Merkez Nokta Kalınlığı -> 1

  Artı Crosshair

  Artı crosshair ise nokta yerine artı işareti ile birlikte görülen bir imleç. Bunun için de oyuncuların uygulayabileceği bazı seçenekler mevcut. Bunlardan birisi rengin yeşil olması gerektiği. Yeşil renk, kullanıcılar arasında tercih edilen bir renk. İç çizgilerin kapalı olması gerektiği bu ayarda hareketlerin de kapalı olması öneriliyor. Atış hatası kapalı ve solma da kapalı olarak ayarlanmalı. Diğer ayarları şu şekilde belirtelim:

  • Merkez Nokta -> Kapalı
  • Ana Çizgi -> Açık/1/1
  • Dış Çizgiler -> Açık/1/3/2/2

  Kaliteli VALORANT oyuncularının Crosshair ayarları

  Oynadığı oyun ile profesyonel kabul edilen VALORANT oyuncuları da mevcut. VALORANT crosshair ayarları uygularken bu oyuncuların ayarları da denenmeli. Oyuncular arasında aimDLL, Brax, cNed ve TenZ bulunmakta. Bir profesyonel gibi oynamak isteyenler için bu dört profesyonel oyuncunun ayarlarını inceleyelim.

  aimDLL Crosshair

  Gösterdiği başarılarıyla tanınan aimDLL, harika performansıyla öne çıkıyor. Kendisi nişangah rengi olarak yeşil rengi tercih ediyor. Ana çizgiyi ise açık bırakıyor. Bununla beraber merkez noktayı kapalı tutuyor. Diğer ayarlar şu şekilde açıklanıyor:

  • Solma -> Kapalı
  • Hareket -> Kapalı
  • Atış Hatası -> Kapalı
  • İç Çizgiler -> 1/4/1/1
  • Dış Çizgiler -> 1/1/3/1

  Brax Crosshair

  VALORANT’ın profesyonel oyuncuları arasında bulunan Brax, harika performansı nedeniyle sevilen bir kullanıcı. Kendisi beyaz rengi tercih ederken merkez nokta için kapalı ayarını seçiyor. Bununla birlikte solma, hareket ve atış hatasını kapalı tutuyor.

  • Ana Çizgi: Kapalı/1/1
  • İç Çizgiler: 1/4/2/3
  • Dış Çizgiler: 0/0/0/0

  cNed Crosshair

  Etkili oyunları ile bilinen cNed, nişangah rengini beyaz olarak belirlemiş durumda. Ana çizgi, merkez nokta, solma, hareket ve atış hatası ise kapalı olarak yer alıyor. 

  İç çizgiler için “1/5/2/0” değişkenleri belirlenirken dış çizgilerin tamamı “0” olarak bulunuyor.

  TenZ Crosshair

  VALORANT crosshair ayarları yaparken tanınması gereken kişiler arasında Tenz de yer almakta. kendisi etkili VALORANT oyuncuları arasında bizlerle buluşuyor. VALORANT oynarken renk olarak camgöbeği belirleyen TenZ, merkez noktayı kapalı tutmakta. Bunun yanı sıra solma, hareket ve atış hatası da kapalı olarak ayarlanmış durumda. Dış çizgilerin tamamı “0” olurken iç çizgiler “1/4/2/2” olarak ifade ediliyor. Ana çizgi ise “Kapalı/1/1” olarak açıklanıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile iPhone'ların Ayarları ve Denetim Merkezi Yeniden Şekilleniyor!

  iOS 18 ile iPhone'ların Ayarlar ve Denetim Merkezi yenileniyor. Kullanıcı dostu düzenlemeler, gelişmiş arama işlevi ve Siri'ye yapay zeka yetenekleri ekleniyor.

  Apple, macOS 15 ile Yeni Özellikler Getiriyor: Sistem Ayarları Yenileniyor!

  Apple, macOS 15 ile Sistem Ayarları ve uygulama arayüzlerinde büyük yenilikler yapıyor. Siri simgesi ve Hesap Makinesi tasarımı da güncelleniyor.

  2023 Güncel DNS’ler: DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

  En kolay yöntemlerle internet bağlantınızı hızlandırmak için DNS ayarlarını değiştirebilirsiniz. Güncel DNS adresleri ile kendinizi güvene alabilirsiniz.

  VALORANT Crosshair Ayarları

  VALORANT Crosshair ayarları, vuruş performansını artıran önemli bir durumdur. Bunun için ayarlara girdikten sonra sırayla 'Nişangah' kısmı seçilmeli ve ayarlamalar yapılmalıdır.

  VALORANT Crosshair Ayarları

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et