R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Satış Ortaklığı Nasıl Yapılır?

  Satış ortaklığı nedir? Nasıl yapılır? Satış ortaklığı ile nasıl para kazanılır? Tüm detaylar R10 Blog da...

  Ersin Yıldırım Ersin Yıldırım 01.04.2022 17:36 370 3 dk okuma süresi
  Satış Ortaklığı Nasıl Yapılır?
  Son Düzenleme:

  Satış Ortaklığı Nedir? Satış Ortaklığı ile Nasıl Para Kazanılır?

  Satış ortaklığı, internet ve teknoloji geliştikçe en önemli ticaret aracı olma yolunda çok önemli bir yol kat ediyor. Öyle ki günümüzde bütün firmalar internet üzerindeki reklam payını arttırarak aynı anda farklı yerlerdeki milyonlarca insana ulaşmak istiyorlar.

  Satış ortaklığı(Affiliate Marketing) temel olarak işletmelerin ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmanızı ve bunun karşılığı olarak size ödeme yapması anlamına gelmektedir. Yani basitçe siz herhangi bir firmanın satış ortaklığı programına katılırsanız ve ürünlerinin tanıtımını yaparsanız, alıcılar da bu siteden almak istediğine sizin aracılığınız ile ulaşırsa siz bu alışverişten belli bir oranda para kazanırsınız. Örneğin siz bir firmanın satış programına katıldınız ve prim ile çalışıyorsunuz. Eğer sizin aracılığınız ile birisi siteye girer ve alışveriş yaparsa yaptığı alışveriş tutarının anında hesabınıza aktarılacaktır.

  Anlattığımız üzere affiliate marketing veya Türkçesi ile satış ortaklığı, internet üzerinden para kazanmanın en hızlı ve en masrafsız yoludur. Çünkü bu sistemde herhangi bir ürün almak veya imal etmek zorunda değilsiniz. Siz sadece bir şekilde alıcı ve satıcı arasındaki bağlantıyı kurarak alışverişe kapı açmak zorundasınız ve bu satış sonrasında ise kendi komisyonunuzu alırsınız.

  Affiliate Marketing ile Nasıl Para Kazanılır?

  Yukarıda anlattığımız sistemde para kazanmak oldukça kolaydır ama biraz emek ister. İnternetten para kazanmak için bir affiliate programına katıldığınızda ve satacağınız ürünleri seçince firmalar size ürünleriniz için bir kod verirler. Affiliate programlarının çoğunda hazır linkler, bannerlar ve diğer reklam araçlarından sizlere verirler.

  Sizin yapmanız gereken ise, firmaların size sunmuş olduğu materyalleri ya da kodları alıp, sitenizde ziyaretçilerin görebileceği, göze çarpan bir alana bu kodları yerleştirmek ya da sitenizden başka alanlar varsa, sosyal medya hesaplarınızda olabilir. Kodu koyduğunuz mecrayı ziyaret eden ziyaretçiler, sizin gerek sosyal medyada gerek de internette paylaştığınız bu linki tıkladığında ürünün bulunduğu internet sitesine yönlendirilecek ve sizin satışına ortak olduğunuz ürün veya hizmeti aldığında anında komisyonunuz hesabınıza yatacaktır. Bu satışlardaki performansınız firmalar tarafından affiliate kimliğiniz ve kullandıkları yazılımları sayesinde sürekli izlenecektir.

  Ama sürekli izleniyorsunuz diye, her zaman satış yapmak zorunda değilsiniz. Farklı yöntemlerle de satış ortaklığından iyi paralar kazanabilirsiniz. Bu yöntemlerden ilki tıklama başına ödeme seçeneğidir. Bu yöntemde satış yapılan siteye ne kadar adam yönlendirir ve siteye girmelerini sağlarsanız o kadar para kazanırsınız. İkinci yöntemimiz ise yönlendirme başına ödemedir. Affiliate kodunu verdiğiniz siteye giriş yapıp, üye olurlar ve sipariş verilerse para kazanırsınız.

  Üçüncü yöntemimiz ise satış ortaklığı sistemine başka insanları kazandırmaktır. Network Marketing olarak adlandırılan bu yöntem en çok para getiren ve sizin para kazanmanızı sağlayacak internetten para kazanma yöntemlerinin en iyilerinden birisidir. Eğer satış ortaklığı yaptığınız sisteme referansınızla ne kadar çok üye kazandırırsanız onların satışları üzerinden belli komisyonlar alırsınız ve sizin yaptığınız işin yanı sıra onlardan gelen para ile hızla internet üzerinden para kazanabilir ve kazandırabilirsiniz.

  Ancak bu yöntemde gerek inançlarınız gereği gerekse yaşantınız gereği neyin reklamını yaptığınıza son derece dikkat etmelisiniz. Çünkü inancınıza ve yaşantınıza uymayan bir reklamı yapmak zorunda kalabilirsiniz. Yani örnek verecek olursa alkolün zararlarını bilen ve alkol kullanmayan bir kişinin herhalde bunların reklamını yapması ne inancına uyar ne de etik ilkeler kapsamında değerlendirilebilir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  İnsan Gibi Konuşan OpenAI ChatGPT Nedir? Nasıl Kullanılır?

  OpenAI ChatGPT, OpenAI tarafından geliştirilen bir dil modelidir. Bu yapay zeka modeli, insan dilini anlamaya ve yanıt vermeye odaklanmıştır.

  Elektrikli Opel Mokka-e Türkiye’de Satışa Sunuldu! Yeni Modelin Fiyatı Ve Özellikleri Belli Oldu!

  Opel firmasına ait kompakt crossover Türkiye’de limitli sayıda ön satışa sunuldu. Opel Mokka-e isimli elektrikli modelin fiyatı 909.900 TL olarak belirlendi.

  487 Milyon WhatsApp Kullanıcısının Telefon Numarası Satışa Sunuldu!

  WhatsApp, yine kötü bir haberle gündeme geldi. Bilgilere göre ciddi bir güvenlik açığı ortaya çıktı ve 487 milyon kullanıcının telefon numarası satışa sunuldu.

  Mazda CX-5 Türkiye'de Satışa Sunuldu! Tasarımı Yenilenen Model Hayran Bıraktı!

  Mazda CX-5 modeli, makyajlı versiyonu ile Türkiye'de satışa sunuldu. Mazda CX-5 fiyatı, özelliğine göre 1.429.070 ile 1.461.250 TL aralığında olacak.

  Satış Ortaklığı Nasıl Yapılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et