R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram'a ilk yüklenen fotoğraf, video ve reels nasıl görülür?

  Sosyal medya uygulaması Instagram’da ilk yüklenilen fotoğraf nasıl görülür? Yüzlerce paylaşımın arasından ilk gönderiye ulaşmanın basit bir yolu var. İşte Instagram’a ilk yüklenilen fotoğraf nasıl bulunur tüm detayları…

  Tubaunl Tubaunl 29.04.2022 02:50 356 3 dk okuma süresi
  Instagram'a ilk yüklenen fotoğraf, video ve reels nasıl görülür?
  Son Düzenleme:

  Tüm dünyada şüphesiz milyarlarca kullanıcısı bulunan Instagram, popülerliğini her geçen gün daha fazla arttırıyor. Eğer Instagram’ı ilk popüler olduğu günden beri kullanıyorsanız, yüzlerce fotoğraf veya video paylaşmış olabilirsiniz. Peki, ilk Instagram’a yüklediğiniz fotoğrafı siz hatırlıyor musunuz? İlk gönderiye ulaşmak için ekranı çok fazla kaydırmanız gerekiyor. Ekranın en altına inmek elbette çok gönderisi olanlar için sıkıntılı bir süreç olabilir.

  Instagram’da ilk gönderiyi görmenin elbette basit bir yolu bulunuyor. Instagram’da yer alan arşiv özelliği çok fazla hassas bir şekilde mevcut. Instagram’da ilk fotoğraf nasıl görülür? Tüm detaylarıyla rehberimizde.

  Instagram’a yüklenilen ilk fotoğrafa nereden bakılır?

  Instagram’da ilk olarak yüklediğiniz fotoğrafı görmek için hesabınızın şifresini bilmeniz gerekiyor. Daha sonra;

  Instagram uygulamasını açın:

  Instagram’da yüklemiş olduğunuz ilk fotoğrafı bulmak için mobil uygulama üzerinden işlemlere devam etmelisiniz. Masaüstü sürümde henüz bu özellik aktif değil. Bunun için Google Play veya App Store üzerinden Instagram hesabını yükleyebilirsiniz.

  Profil sayfanıza giriş yapın:

  Instagram’a giriş yaptıktan sonra alt kısımda yer alan Ana sayfa, Arama, ve Reels gibi sekmelerin en sağında yer alan Profil sekmesine dokunun. Bu işlemden sonra profil sayfanız açılacaktır.

  Sağ üst köşede yer alan üç çizgiye dokunun:

  Instagram’da profil sayfanıza giriş yaptıktan sonra gönderilerinizin yer aldığı ekranın sağ üst kısmında üç nokta yer alıyor. Üç noktaya dokunun.

  Yeni ekranda ‘Hareketlerin’ sekmesine dokunun:

  Üç çizgi ekranına dokunduktan sonra karşımıza bir pencere açılacak ve birçok seçeneği bir arada göreceksiniz. Ayarlar, Arşiv ve Hareketlerin gibi seçeneklerden “Hareketlerin” sekmesine dokunun.

  Fotoğraf ve Videolar sekmesine dokunun:

  Hareketlerin sayfasına dokunduktan sonra platformda bütün hareketleri görebilir ve düzenleyebilirsiniz. Bu ekranda; Fotoğraflar ve Videolar, Hesap Geçmişi ve Aramalar gibi yaklaşık 10 adet seçenek yer alıyor. Sizler “Fotoğraflar ve Videolar” sekmesine dokunun.

  Gönderiler sekmesine dokunun:

  Instagram’da hareketlerin sayfasından sonra açmış olduğunuz Fotoğraflar ve Videolar ekranında karşınıza, Gönderiler ve Reels ile videolar adı altında üç farklı seçenek görünecek. Sizler Gönderiler seçeneğine dokunarak devam edin.

  Sırala ve Filtrele sekmesine dokunun:

  Instagram’da adım adım devam ettiğiniz ekranda en son Gönderiler sekmesine geçiş yapmıştınız. Bu sayfada ise Instagram profilinizde yer alan bütün gönderiler görünecektir. Sizler sağ üst köşede yer alan Sırala ve Filtrele sekmesine dokunun.

  En eskiden en yeniye seçeneğine dokunun:

  Sırala ve Filtrele seçeneğine dokunmanız halinde bir ekran açılacak ve sizlere tarih sıralaması ile görmeniz için seçenekler çıkacaktır. Siz bu seçeneklerden “En eskiden en yeniye” olarak seçin ve devam edin.

  Son işlem uygula butonuna dokunun:

  Instagram’da artık ilk gönderinizi görmek için, uygulama butonuna dokunmanız gerekiyor. Bu işlemden sonra artık en üst sırada, sırasıyla ilk paylaşmış olduğunuz gönderiler yer alacak. Artık çok fazla gönderileri aşağıya doğru inerek aralarından ilk fotoğrafları görmeniz için zaman kaybetmeniz gerekmiyor.

  Instagram’a yüklenen ilk Reels nasıl görülür?

  Yukarıda anlattığımız işlemlerden sadece bir maddeyi değiştirerek sizlerde ilk yüklemiş olduğunuz Reels’i görebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler;

  • Instagram hesabınıza giriş yapın.
  • Profil sayfanıza gelin.
  • Sağ üst köşede bulunan üç çizgi simgesine dokunun.
  • Açılan ekranda Hareketlerin sekmesine dokunun.
  • Ardından Fotoğraflar ve Videolar sayfasını seçin.
  • Reels seçeneği karşınıza çıkacak ve bir kere dokunun.
  • Sağ üst kısımda yer alan Sırala ve Filtrele sekmesine dokunun.
  • Sıralama ekranında “En eskiden en yeniye” olan seçeneği seçin ve uygula butonuna basın.

  Bu işlemlerden sonra sizlerde, ilk yüklemiş olduğunuz Reels videolarını listenin ilk sırasında göreceksiniz. Aşağıya doğru indikçe ise son paylaşmış olduğunuz gönderiler görünecektir.

  Instagram’a yüklenmiş ilk videoya nasıl bakılır?

  Instagram’da daha önce bahsettiğimiz gibi, ilk videoyu da görmek mümkün. Bunun için yapmanız gerekenler;

  • Instagram uygulamasını açın.
  • Profil sayfanıza girdikten sonra sağ üst kısımda üç çizgiye dokunun.
  • Ardından hareketlerin sayfasında Fotoğraflar ve Videolar seçeneğini seçin.
  • Şimdide videolar sayfasını seçin.
  • Son olarak sırala ve filtrele kısmından en eskiden en yeniye seçeneğini seçin ve uygulayın.

  Bu işlemler sonucu daha önce olduğu gibi listenin en başında artık ilk yüklemiş olduğunuz video görünecektir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  DJI’dan Yeni Drone Geliyor! İşte DJI Mini 3 Özellikleri ve Fiyatı!

  DJI, kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü DJI Mini 3 Pro modelinin standart versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni drone modeli DJI Mini özellikleri ve fiyatı da ortaya çıktı.

  2022 Yılının En İyi Android Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  Google Play, 2022 yılının en iyi oyun ve uygulamalarını açıkladı. Yayınlanan listede kullanıcılar tarafından beğenilen uygulama ve oyunlar yer aldı.

  Elon Musk ve Tim Cook Arasında Görüşme Sağlandı! İkilinin Görüşmesinden Sonra Aradaki Buzlar Eridi!

  Elon Musk ile Tim Cook arasında Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı eleştirilerden dolayı gerginlik vardı. İkili, yüz yüze görüştü ve yükselen tansiyon düştü!

  Samsung Bir İlke Daha İmza Atıyor! Metaverse Evreninde Futbol Turnuvası Oynanacak!

  Samsung, Metaverse futbol turnuvası düzenliyor. 19 Kasım-16 Aralık 2022 tarihinde düzenlenecek turnuvada 8 farklı ünlü oyuncu takımlara kaptanlık edecek.

  Instagram'a ilk yüklenen fotoğraf, video ve reels nasıl görülür?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et