R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır? (2022)

  Çeşitli nedenlerle Instagram hesap dondurma yapmayı düşünenlere yardımcı olacak kapsamlı ve görsel destekli anlatım. Basit adımları izleyerek Instagram hesabınızı geçici süreyle kapatın.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  18.04.2022 12:25 1385 3 dk okuma süresi
  Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır? (2022)
  Son Düzenleme:

  Sosyal medyada kullanımına belirli bir süre ara vermek isteyenler Instagram dondurma işleminin nasıl yapılacağını çok sık araştırıyor. Hesap dondurma işlemi, geçici süreyle kullanım amacıyla yapılabilecek bir kapatma işlemidir. Intagram hesap silme işlemi ise geri dönüşü olmayacak şekilde hesabın kapatılmasını sağlar. Peki pek çok kullanıcının araştırdığı Instagram hesap dondurma işlemi nasıl ve nereden yapılıyor? Detaylı anlatıma yazıda yer veriyoruz.

  Instagram hesap dondurma nasıl yapılır?

  Hazırladığımız rehber, Instagram hesabınızı kalıcı olarak değil, geçici olarak kapatma işlemidir. Instagram hesap dondurma işlemi sayesinde hesabınızın bir süreliğine kapalı olmasını ve Instagram’da görünür olmamasını sağlayabilirsiniz. Üstelik dondurulan Instagram hesapları tekrar aktif edildiğinde, tüm içeriğindeki verileriyle geri döner. Bu sayede dondurma işlemi hesabınızda veri kaybına da neden olmaz.

  Adım 1

  Instagram hesap dondurma işlemini birkaç adımlık işlemle kolayca tamamlayabilirsiniz. Hesap dondurma sayfasına 2 farklı yöntemle ulaşabilirsiniz. 

  İlk yöntem aşağıdaki Instagram hesap dondurma linki bağlantısına tıklayın.  

  https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

  İkinci yöntemde ise Instagram profil sayfasındaki “Profili Düzenle” butonuna tıklayın.

  Instagram hesap dondurma
  Instagram hesap dondurma

  Adım 2

  Eğer Instagram hesabınızda oturum açık değilse, hesabınıza giriş yapmalısınız( Bu işlem Instagram hesap dondurma linki bağlantısını kullandığınızda gereklidir).

  Instagram hesap dondurma

  Adım 3

  Sayfadaki  “Hesabını Neden Kapatıyorsun?” sorusuna karşısındaki kutucuklardan uygun olan nedeni seçin ve “Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir” kısmına Instagram hesap şifresini girin ve “Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonuna tıklayın.

  Instagram hesap dondurma

  Bu işlemleri tamamladığınızda, Instagram hesabınız geçici süreliğine kapatılır ya da dondurulur.

  Dondurulan Instagram hesabı nasıl açılır?

  Instagram hesabınızı dondurduğunuzda yeniden aktif hale getirmeniz ise oldukça basittir. Dondurduğunuz Instagram hesabınızı açmak için tek yapmanız gereken Instagram hesap bilgilerinizle hesabınıza giriş yapmaktır. Böylelikle hesabınızda geçici süreli kapatma işlemi devreden çıkar ve hesabınız yeniden aktif hale gelir.

  Dondurulan Instagram hesabı ne zaman açılabilir?

  Instagram hesap dondurma işlemi yaptığınızda en az 3 saat boyunca hesabınızı yeniden aktif edemezsiniz. Dondurma işleminden sonraki ilk 3 saat tamamlandıktan sonra istediğiniz herhangi bir zaman hesabınıza girerek, geçici kapatma işlemini sonlandırabilirsiniz.

  Instagram hesabı kaç günde bir dondurulur?

  Dondurduğunuz Instagram hesabınızı tekrar açtığınızda yeniden dondurma işlemini yapabilmek için bir süre beklemeniz gerekiyor. Bu süre ise 7 gün yani 1 hafta olarak belirlenmiştir. Yani bilerek veya yanlışlıkla açtığınız geçici kapalı Instagram hesabınızı ancak 1 hafta sonra yine kapatabilirsiniz.

  Hesabımı tekrar aktif ettiğimde fotoğraflarım gelmedi sorunu nasıl çözülür?

  Instagram hesabınızı dondurup, bir süre sonra tekrar açtığınızda hiçbir kayıp yaşamadan tüm verilerinizi geri alırsınız. Instagram hesabınızda bıraktığınız her şey aynı şekilde yerli yerinde geri döner. Ancak teknik sorunlardan dolayı bazen fotoğraflar hemen gelmeyebiliyor veya eksik geliyor. Böyle durumlarda kullanıcılar endişeye kapılabiliyor. Ancak bu konuda endişe edilmesine gerek yok. Çünkü bir süre sonra fotoğraflar mutlaka eksiksiz bir şekilde geri gelir. 

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Threads ve Instagram Algoritması Değişiyor: Siyasi Paylaşımları Öne Çıkarmayacak!

  Instagram ve Threads, siyasi içerikleri sınırlayarak kullanıcı deneyimini yeniden şekillendiriyor; daha geniş içerik yelpazesi sunuyor.

  2024'te Instagram Keşfete Çıkmanın En Etkili Yolları!

  2024'te Instagram'da nasıl popüler olunur ve takipçi sayısını nasıl artırırsınız? Bu kapsamlı rehber, Instagram Keşfet bölümü için gerekli stratejileri sunuyor.

  Instagram'a Yeni Özellik Geliyor: Takip İstekleri Azalabilir!

  Instagram, gizliliği artırmak adına yeni bir özellik test ediyor. Bu özellikle beraber artık takip isteklerinde sebep belirtme zorunluluğu getiriliyor.

  Instagram’da Genç Kullanıcılar İçin Yeni Özellik: Gece Uyarı Bildirimleri Geliyor!

  Instagram'a, gençlerin dijital sağlığını korumak için gece uyarıları özelliği geliyor. Bildirimler, gençlerin geç saatlerde sosyal medya kullanımını sınırlayacak!

  Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır? (2022)

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et