R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır? (2022)

  Çeşitli nedenlerle Instagram hesap dondurma yapmayı düşünenlere yardımcı olacak kapsamlı ve görsel destekli anlatım. Basit adımları izleyerek Instagram hesabınızı geçici süreyle kapatın.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  18.04.2022 12:25 2045 3 dk okuma süresi
  Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır? (2022)
  Son Düzenleme:

  Sosyal medyada kullanımına belirli bir süre ara vermek isteyenler Instagram dondurma işleminin nasıl yapılacağını çok sık araştırıyor. Hesap dondurma işlemi, geçici süreyle kullanım amacıyla yapılabilecek bir kapatma işlemidir. Intagram hesap silme işlemi ise geri dönüşü olmayacak şekilde hesabın kapatılmasını sağlar. Peki pek çok kullanıcının araştırdığı Instagram hesap dondurma işlemi nasıl ve nereden yapılıyor? Detaylı anlatıma yazıda yer veriyoruz.

  Instagram hesap dondurma nasıl yapılır?

  Hazırladığımız rehber, Instagram hesabınızı kalıcı olarak değil, geçici olarak kapatma işlemidir. Instagram hesap dondurma işlemi sayesinde hesabınızın bir süreliğine kapalı olmasını ve Instagram’da görünür olmamasını sağlayabilirsiniz. Üstelik dondurulan Instagram hesapları tekrar aktif edildiğinde, tüm içeriğindeki verileriyle geri döner. Bu sayede dondurma işlemi hesabınızda veri kaybına da neden olmaz.

  Adım 1

  Instagram hesap dondurma işlemini birkaç adımlık işlemle kolayca tamamlayabilirsiniz. Hesap dondurma sayfasına 2 farklı yöntemle ulaşabilirsiniz. 

  İlk yöntem aşağıdaki Instagram hesap dondurma linki bağlantısına tıklayın.  

  https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

  İkinci yöntemde ise Instagram profil sayfasındaki “Profili Düzenle” butonuna tıklayın.

  Instagram hesap dondurma
  Instagram hesap dondurma

  Adım 2

  Eğer Instagram hesabınızda oturum açık değilse, hesabınıza giriş yapmalısınız( Bu işlem Instagram hesap dondurma linki bağlantısını kullandığınızda gereklidir).

  Instagram hesap dondurma

  Adım 3

  Sayfadaki  “Hesabını Neden Kapatıyorsun?” sorusuna karşısındaki kutucuklardan uygun olan nedeni seçin ve “Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir” kısmına Instagram hesap şifresini girin ve “Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonuna tıklayın.

  Instagram hesap dondurma

  Bu işlemleri tamamladığınızda, Instagram hesabınız geçici süreliğine kapatılır ya da dondurulur.

  Dondurulan Instagram hesabı nasıl açılır?

  Instagram hesabınızı dondurduğunuzda yeniden aktif hale getirmeniz ise oldukça basittir. Dondurduğunuz Instagram hesabınızı açmak için tek yapmanız gereken Instagram hesap bilgilerinizle hesabınıza giriş yapmaktır. Böylelikle hesabınızda geçici süreli kapatma işlemi devreden çıkar ve hesabınız yeniden aktif hale gelir.

  Dondurulan Instagram hesabı ne zaman açılabilir?

  Instagram hesap dondurma işlemi yaptığınızda en az 3 saat boyunca hesabınızı yeniden aktif edemezsiniz. Dondurma işleminden sonraki ilk 3 saat tamamlandıktan sonra istediğiniz herhangi bir zaman hesabınıza girerek, geçici kapatma işlemini sonlandırabilirsiniz.

  Instagram hesabı kaç günde bir dondurulur?

  Dondurduğunuz Instagram hesabınızı tekrar açtığınızda yeniden dondurma işlemini yapabilmek için bir süre beklemeniz gerekiyor. Bu süre ise 7 gün yani 1 hafta olarak belirlenmiştir. Yani bilerek veya yanlışlıkla açtığınız geçici kapalı Instagram hesabınızı ancak 1 hafta sonra yine kapatabilirsiniz.

  Hesabımı tekrar aktif ettiğimde fotoğraflarım gelmedi sorunu nasıl çözülür?

  Instagram hesabınızı dondurup, bir süre sonra tekrar açtığınızda hiçbir kayıp yaşamadan tüm verilerinizi geri alırsınız. Instagram hesabınızda bıraktığınız her şey aynı şekilde yerli yerinde geri döner. Ancak teknik sorunlardan dolayı bazen fotoğraflar hemen gelmeyebiliyor veya eksik geliyor. Böyle durumlarda kullanıcılar endişeye kapılabiliyor. Ancak bu konuda endişe edilmesine gerek yok. Çünkü bir süre sonra fotoğraflar mutlaka eksiksiz bir şekilde geri gelir. 

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  EURO 2024 Hangi Kanalda? EURO 2024 Maçları Nasıl İzlenir?

  Almanya'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 17. Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) bugün başlıyor. Futbolseverler, maçları hangi kanalda ve nasıl izleyebileceklerini merak ediyor. İşte EURO 2024 maçlarının yayın bilgileri ve izleme detayları.

  TRT 1 Neden Yok? TRT Nasıl Ayarlanır, TRT Yeni Frekansı Nedir?

  TRT 1 frekans bilgileri ve ayar detayları hakkında merak edilen tüm sorulara cevap veriyoruz. EURO 2024 maçlarını kesintisiz ve yüksek kalitede izlemek isteyenler için güncellenmiş frekans bilgilerini ve TRT 1'in nasıl ayarlanacağını adım adım açıklıyoruz

  Instagram'da Reklam Dönemi Başlıyor: Geçilemeyen Reklamlar Geliyor!

  Instagram, 'Ad Break' adlı yeni özelliğiyle 3-5 saniyelik geçilemeyen reklamları test ediyor. Kullanıcılar, akışlarında bu reklamları izlemek zorunda kalacak

  Instagram Kısıtlama Özelliği: Kapsamı Genişliyor!

  Instagram, gençleri koruma amacıyla "Sınırlı Etkileşimler" özelliğini genişletti. Yeni işlevler, istenmeyen etkileşimleri sınırlandırarak güvenliği artırıyor.

  Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır? (2022)

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et