R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  ARK: Survival Evolved Sistem Gereksinimleri

  ARK: Survival Evolved aksiyon temasına sahip olan bir hayatta kalma oyunudur. Oyun, Unreal Engine 4 oyun motoru kullanılarak geliştirilmiştir. Oyunu oynayabilmek için minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekir. ARK: Survival Evolved sistem gereksinimleri nelerdir? Hemen öğrenin.

  Timur Demir
  Timur Demir R10 Editörü
  01.08.2022 11:23 2357 3 dk okuma süresi
  ARK: Survival Evolved Sistem Gereksinimleri
  Son Düzenleme:

  ARK: Survival Evolved oyuncuyu birbirinden farklı ve güçlü tehditler karşısında hayatta kalmaya zorlayan bir oyundur. Studio Wildcard tarafından geliştirilmiştir. İlk olarak 2017 yılında yayınlanmıştır. Oyun PC (Windows), Linux, Mac OS, PlayStation 4, Xbox One ve Stadia platformlarında oynanabilir.

  Oyuncu son derece gizemli olan bir adada mahsur kalır. Hedefiniz bu adadan sağ salim çıkmak olsa bile önce adanın yerel canlılarıyla iyi geçinmeniz gerekir. Onları ortadan kaldırmalı veya onları evcilleştirerek size yardım etmelerini sağlamalısınız. Kaynak toplamak, avlanmak ve değerleri eşyaları bulmak gibi görevleriniz vardır.

  ARK: Survival Evolved nasıl bir oyun?

  ARK: Survival Evolved oyununa ilk giriş yaptığınızda kendinizi biraz garip hissedebilirsiniz. Karakteriniz kayıp durumdadır ve az sonra karşılaşacağınız vahşi hayvanlarla mücadele etmek için korkularınızı yenmeniz gerekir. Açık dünyanın tadını çıkarabilmek iyi bir fikir olsa bile önce açlıktan ölmeme sorununu çözmeniz gerekir.

  Tamamen aksiyon ve macera dolu bir oyundur. Uzun zaman önce ortadan kaldırılmış olan medeniyetin izlerini sürmek gibi bir hataya düşmediğiniz sürece hayatta kalabilirsiniz. Uçsuz bucaksız kumların ve güneşin bile zor ulaştığı ormanların içinde yolunuzu bulmak kolay değildir. Her şeye hazırlıklı olmanız şarttır.

  Grafikler ve sesler oyunun doğasını yansıtırlar. Adada yaşayan canlılardan biriyle karşılaştığınızda çıkaracağı ses sizi ürkütebilir. Ancak onu evcilleştirebilme şansınız vardır. Bu şansı değerlendirdiğinizde adada daha rahat hareket edebilirsiniz. Bazı durumlarda ise şansınızı denemek yerine kaçmayı tercih etmeniz gerekir.

  ARK: Survival Evolved herkese tavsiye edilecek tarzda bir oyun değildir. Bunun sebebi mekaniklerini beğenmenin kişiden kişiye değişmesidir. Hayatta kalma oyunları her insanı zorlayan tarzda yapıdadırlar. Bu oyunda ise biraz aşırıya kaçıldığını itiraf etmek gerekir. Sürekli gergin bir şekilde aksiyonun içerisinde yer almak zorlayıcıdır.

  ARK: Survival Evolved sistem gereksinimleri

  Bilgisayarınızın ARK: Survival Evolved çalıştırıp çalıştırmayacağını merak ediyor musunuz? Öyleyse ARK: Survival Evolved sistem gereksinimlerini incelemelisiniz. Sistem gereksinimleri minimum ve önerilen olarak iki kısma ayrılır. Önerilen sistem gereksinimleri yüksek ayarlarda ve 1080p çözünürlükte 60 FPS için geçerlidir.

  ARK: Survival Evolved minimum sistem gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core i3-4150
  • Ekran kartı: Intel HD 4000
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Depolama alanı: 10 GB
  • İşletim sistemi: Windows 7

  ARK: Survival Evolved önerilen sistem gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core i5-4460
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 960
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Depolama alanı: 10 GB
  • İşletim sistemi: Windows 10

  ARK: Survival Evolved fiyatı ne kadar?

  ARK: Survival Evolved oyunu Windows, Linux, Mac OS, PlayStation 4, Xbox One, ve Stadia platformlarında yer alan bir oyundur. Oyunu oynayabilmek için onu satın almanız gerekir. Satın alım fiyatı kampanyalara ve platforma göre değişiklik gösterebilir. Oyunu resmi mağazalardan veya çeşitli pazarlardan key olarak satın alabilirsiniz.

  ARK: Survival Evolved her açıdan hayatta kalma potansiyelinizi test eder. Açlıktan ölmemek için ilk fırsatta bir çözüm bulmanız gerekir. Çözüm arayışında ilerlerken adadaki canlılara yem olmamak için dikkatli olmalısınız. ARK: Survival Evolved oyununu oynayabilmek için sistem gereksinimlerini kontrol etmeniz yeterlidir.

  Founder: Demir Otomotiv & Grana Yazılım

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Oyuncuların En çok Tercih Ettiği İşletim Sistemleri Açıklandı!

  Steam, her ay platformdaki kullanıcıların en fazla kullandığı işletim sistemi listesini güncelliyor. Platform, 2023 Şubat ayında da Steam kullanıcılarının en fazla tercih ettiği işletim sistemlerini açıkladı.

  Baldur’s Gate 3 Resmi Çıkış Tarihi Duyuruldu! İşte Baldur’s Gate 3 Sistem Gereksinimleri!

  Daha önce erken erişime açılan Baldur’s Gate 3 için çıkış tarihi açıklaması geldi. Stüdyo, Sony State of Play etkinliğinde Baldur’s Gate 3 çıkış tarihini ve sistem gereksinimlerini duyurdu. Ayrıca etkinlikte yeni bir Baldur’s Gate 3 fragmanı yayınlandı.

  Netflix İndirimli Abonelik Sistemini Test Ediyor!

  Netflix 30'dan fazla ülkede abonelik fiyatlarından ciddi oranda düşüşe geçti. İşte detaylar.

  Instagram'a Paralı Mavi Tik Sistemi Geliyor: Meta Verified

  Instagram ve Facebook hesaplarına alınabilecek Twitter Blue sistemine benzeyen ücretli mavi tik hizmeti duyuruldu. İşte Instagram mavi tik abonelik ücretleri ve detayları.

  ARK: Survival Evolved Sistem Gereksinimleri

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et